Eestlased Tais

Millise koha Teie olete Tais elamiseks valinud ja miks just selle koha kasuks otsustasite?
Võib-olla Sa ei elagi Tais, aga Sul on oma meelispaik sel maal välja kujunenud? Milline?
Veel huvitaks mind, millega eestlased Tais tegelevad? Pean silmas siis just töö koha pealt. Kas töötate? Kui jah, siis kellena? Kuidas eestlasel Tais tööd leida on?
Igasugune informatsioon Tai elu kohta teretulnud, kuna endalgi plaan varsti sinna elama asuda. See foorum on juba niigi palju abiks olnud, kuid võiksin vist jäädagi eestlaste kirjutatud jutukesi Taist lugema.
Aitäh juba ette!

me ka juuni keskel sõidame perega Taisse ja arvatavasti hakkame elamist otsima Chalongi/Rawai/Nai Harn piirkonnas.
Töö tegemisega on seal vist suht keerukas,kuid eks oleneb mis ala inimene ise oled. Ma ise tegutsen internetivaldkonnas ning töö tegemiseks on vajalik vaid hea netiühendus.
Sa lähed üksi või mitmekesi? Ja kauaks plaanid minna?

Samad plaanid, mis Rublalgi, ainult, et alates sügisest. Sihtkoht Pattaya.

Minulgi on plaan Taisse minna ning sinna pikemaks ajaks ka jääda. Suve lõpus/sügise alguses.
Hea oleks rääkida eestlastega, kes Tais elavad või plaanivad sinna elama minna.
wwwhere@hot.ee võite julgelt kirjutada :)

Mina elan Phuketil Kata rannal hetkel, aga plaanin võibolla liikuda Chalongi piirkonda. Eks toimetada tuleb kõigega, mis raha sisse toob. Põhisissetulek on minul ikka rendiärist tulemas. Väga tore, et järjest rohkem eetlasi tahavad Taisse tulla:) Loodan, et rohkem huvilisi tuleb ka Phuketile elama, saaks luua mingi tugeva Eesti kogukonna siin:)
Kes soovivad minuga suhelda, siis võtke julgelt ühendust:
Tarmo
tarmo@phukest.com
adams@hot.ee
www.phukest.blogspot.com
+66 854 729 792

Töö kohapealt nii palju veel, et teatud valdkondades (näiteks ehitus, sisekujundus jne) võivad töötada ainult Tai kodanikud. Samuti teenindussektoris hotellides ja restoranides eelistatakse Tai kodanikke. Välismaalasi soovitakse rohkem ikka juhtivatele kohtadele (aga soovitakse ikka suure rahvusvahelise kogemusega). Seega palgatööliseks saada on suht ikka keeruline. Enamus äri käib siin turisminduses ja sealt siis igaüks üritab mingi tükikese endale hammustada. Phuketi töökuulutusi saab näiteks siit lugeda: http://www.phuketgazette.net/classifieds/phuket_classifieds/Recruitment_ref_24.asp

Kuidas oleks võimalik tulla Taisse 3 kuuks. Lihtsalt külma käest ära. Dets - märts.
Kui palju peaks arvestama peavarjuga, ei ole pretensioonikas, söögiga ja hea oleks kui oleks norm. rand ka. Ja tähtis oleks inetrneti ühendus.
Äkki keegi võtaks vaevaks õpetada.

Võtad aga viisa ja tuled kohale, see ei ole keeruline. Keeruline on kulude arvestamine siin, kuna siin saab odavalt elada aga ka väga kallilt, kõik sõltub Su enda soovidest ja tahtmistest. Esiteks pead paika panema, mis piirkonda tahad minna ja mitmekesi üldse tulek on. Phuketil näiteks saab elamise alates 5-6 tuhat bahti kuu aga normaalsed elamised hakkavad ikka sealt 10-15 tuhat bahti kuu. Kui maitseb Tai toit, siis söögi peale väga palju raha ei kulu. Riiete peale samuti ei kulu. Mingisuguse ettekujutuse Phuketi hinnaklassist saab siit: http://www.phukest.com/palju-maksab-elamine.html

Mõtlemegi, kas minna Egiptusesse või Taisse selleks külmaks ajaks.
Kindlasti on suuri erinevusi kahe maa vahel.
Aga ülevaate sain, tänan selle eest.
Ja kuhugi tuleb end sokutada kindlasti.

Nüüd ma sooviks küll inimeste, kes on nii Egiptuses kui ka Tais käinud kommentaare. Kas saab üldse tekkida küsimust, kus kohas 2-3 kuud olla?
.
.
.
Loe uuesti läbi: http://trip.ee/postitussoovitused !

Ma olen käinud nii Egiptuses kui Tais, neid kohti ei saa võrreldagi :) Egiptus on ikka Tai kõrval väga jama ja väga igav ja väga mõtetu koht. Aga noh, maitse asi! + Egiptuses on alates dets kuust siiki hulga jahedam ja väga tuuline. Tais kogaueg + 40 :)

Birgitiga täitsa ühel nõul :) Egiptust ja Taid ei anna mitte kuidagi võrrelda.

Egiptusesse lähen uuesti vaid siis kui tahan puhata võimalikult soodsalt ja põhiprioriteetideks on päike ning soe merevesi. Tihtilugu on ju puhkus Egiptuses soodsam kui Eesti mõnes kuurortis.

Tai seevastu võlub sind iga külje pealt. Alates inimestest lõpetades loodusega. Keeruline on sinna mitte tagasi minna, maksku see siis mis maksab.

No kas see pidev +40 on siis tore?

No kui vaadata Eesti kliimat ja +40 päikselist kliimat, siis minu arvates on +40 väga tore. Aga jälle maitse asi. Kellele ei meeldi selline kuumus ja mõnus troopiline keskkond, ilus roheline loodus, meeldivad naeratavad inimesed, odavus jne, minge aga Egipti :)

On olemas ka muid riike kui Egiptus

Kui sa eelmiseid kommentaare loed, siis üks kasutaja palus tuua võrldusi tai ja Egiptuse vahel :)

Olen ka nii Egiptuses kui Tais käinud ja kui nüüd see aasta sai arutatud, et kuhu minna ja üks mõte oli Egiptuse 5* ja kõik hinnas, siis isegi see tekkitas stressi ja praeguseks piletid Taisse bronnitud ja hea kerge kohe olla, seega Tai ja Egiptus mitte mingisugust võrdlust ei kannata, nagu öö ja päev.

Täiesti võimalik, et seda teemat on juba foorumis kajastatud, aga kuna mulle silma ei hakanud ja ma väga põhjalikult otsida ei viitsinud,alustan seda.

Nimelt juba mõnda aega on olnud populaarne minna pärast gümnaasiumi Austraaliasse tööle ja elama.Kliima hea ja lisaks veel inglise keel.
Tekkiski küsimus, kui kerge/raske on asuda samade soovidega Taisse.
Ise olen suhteliselt pealehakkaja ja takistusi ei karda.
Samas tai keel on täielik null.Inglise keel aga keskpärane.
Milliseid töid seal üldse teha? Kui raske on ettekandjaks saada, kuhugi rannaäärsesse klubisse/kohvikusse/restorani ?

Tais on piisavalt kohalikke naisi, kes ettekandja töö nimel oleks nõus sisuliselt tapma :)
Üldiselt on Tais võimatu valgel juhutöid leida ja kui ka midagi leiaks, siis raha selle eest nagunii ei maksta.

Olen kohanud valgeid inimesi töötamas vaid sukeldumisega seotud asutustes ja needki on ilmselt omanike head tuttavad, kes lihtsalt abistavad, sest töötamiseks on vaja tööluba ja seda väga kergelt valge ei saa kui ta just mingil alal spetsialist ei ole.

Juhutöid tuleks otsida rikkamatest riikidest, nagu seda on Austraalia.

Oleks soov tulla sügisel Taisse elama ja tööle, kas keegi oskab soovitada mis selleks tegema peaks ja äkki keegi oskab alguses ja soovib abiks olla ;-)

Tere.
Kas Phuketil on veel eestlasi, kes seotud phuketi eestlaste kodulehega?
Tarmo jne.Olen neile meilinud ja jälginud nende plogi ,kuid vaikus ja keegi ei vasta. Soov oli küsida majutust ja rolleri renti.

Tere,
Oleme ikka siin olemas ja vastame kõikidele päringutele, mis meile tulevad. Meie kodulehelt phukest.com saab kõik vajaliku info.

Päikest,
Tarmo

Sooviks suhelda mõne eestlasega kes Pattayal pesitseb.

Miks Pattayale minna tahate,see koht ju enamus seksituristidele mõeldud:D

See on Teie arvamus ja las ta olla. Seksituristid on ka inimesed ja mind nad ei häiri! :D

Kuna ma millegipärast foorumisse uusi teemasid teha ei saa, siis kirjutan siia.

Kas keegi eestlastest 10. nov. paiku ka Taisse (phuketisse) minemas?

Hea meel näha, et huvi Tai maa vastu on endiselt olemas....

Plaanis minna Taisse novembris 3 kuuks (noor pere, 1.5 a. lapsega)- mõtlesin rentida maja seal. Oleks kena, kui saaksime veel yhe pere leida et rendikulud jagada==))

Kuhu kanti minek on :)? Me sel aastal veel minejad pole, kuna laps alles kuu ajane :D, kuid hea meelega kuulaks ka maad selle teema kohapealt :).

Plaanid muutusid natuke, ja lahen siis koos lapsega (kahekesi), Koh Samui - Lamai beachile). Kolmeks kuuks. Hakkan praegu pileteid vaatama, ei ole veel otsustanud kust lend siis algab, kas Riiast või Tallinnast. Ja elamine vaatan siis kohapeal, sain juba aru et ei ole keeruline leida midagi sobiva hinna eest. Nii et pakkumine on veel jõus=) -

Tere

Asume hetkel elukaaslasega Bangkokis, plaanime siin olla veel kaks nädalat ning peale seda suunduda elama Lõuna-Taisse. Oleks tore kui meie soovid/plaanid, kellegi omadega kattuksid või keegi oleks kusagil juba ees ning sooviks jagada või teaks soovitada soodsamaid elukohti.

Kuidas seal täna ilm on. Kas Tais saab aastaringselt, 24 tundi ööpäevas T-särgi ja plätudega olla või läheb mõni kalendrikuu ka midagi soojemat (tuule, vihma või külma eest) riietust vaja?

Kohalikud vahest vötavad mingi jakki peale, mina pole seda kordagi teinud. Kuigi teine kord öösel rolleriga söites on suurema kiiruse korral natuke jahe tundunud.

nii) piletid ostetud) 6.11 lähen oma 1,5 a. lapsega kahekesi Lamai Beachile=) Broneerisime hotelli (Coconut beach resort) nädalaks, - looodan et selle ajaga leian meile midagi ilusat==)) Kui seal on eestlasi, ja on vaja midagi Eestist tuua, andke teada=)

Elan momendil Pattayas kuu rent on 5000 BAHTi kokku, telekas, konditsioneer,soe vesi ja vaikne, asub Jomtieni ranna juures. Roller kuuks 2500 BAHTi.

Kas detsembris 2012 viibib Phuketis seal pikemalt peatuvaid eestlasi?

Me oleme 2012 detsembri algusest kuni jaanuari keskpaigani Phuketil.

ROI -le : Kuidas ma sellest aru saama pean, et kõik kokku. Kas nii, et seal 5000 thb. sees kõik koos nii elekter kui ka vesi ??? Siis on ta märkimisväärselt odav.

Roi,kui palju söömine maksab,kui 3x väljas tänaval süüa?

Söök tänaval umbes30-40 bahti kord, kui ei lähe restorani, ning sobib kohalik toit.

Sööki tänaval kannatab ju täidsa süüa ,eriti kui sööd kindlas kohas .lihtsam nagu seletada neile,mida ootad. noojaa, siis kui on isu saad ju 100 kuni 150 thbeest mingi inglise või ameerika hommikusöögi kuskilt hageda. üldiselt on siin ju mingi valik puuviljasi kah:) need ei maksa kah eriti palju kui soovid neid hommikul süüa.

Ja kui kedagi ehk peaks huvitama siis interneti koha pealt ma maksin kogu stuffi eesti ( modem, pulk mis siis arvutisse toppida ja kuu aega interneti) 2300 thb. vast saab odavamalt kah.

Ma maksan umbes 700 kuus, täpselt ei mäleta palju wifi ruuteri eest alguses oli, aga vist mingi 1000 ringis.

Naksitrall kas saab üürole võtta ka elamist kus ise saab küpsetada ja mis pliite nad kasutavad kas gaasi või elektri pliite

Saab muidugi, mul oli varem kahe magamistoaga maja 7000 bahti, praegu on ka kahe magamistoaga 11000 bahti, aga parem ja vaiksem asukoht ning korralikum maja.Selline hind on muidugi selle pärast, et üürin pika ajaliselt, lühi ajaliselt on sarnane maja olnud 15000. Tavaliselt gaas.

kas sa siis elad seal juba pikemat aega või,äkki saaks kokku,,,kuidas sind leida sealt?

Mul 2 magamistoaga ja elutoaga ridakas väikese murulapikesega 2500 bahti + elekter u.200 bahti +vesi. Konditsioneer puudub. Ainult, et nüüd eelmine nädal kui sadas palju vihma, avastasin, et katus laseb ühe koha pealt läbi :D Kuival perioodil polnud häda midagi.
Internet on truemove 10mb 699 raha.
Asukoht Pattayalt 25 km. Sattahip. Siin on leida ka maju 2-4 tuba omaette hooviga 5000 bahti, kondi olemasolust ei tea.

Kohalik söök on jah nagu naksitrall ütles, 30-45 bahti.

Elan vahelduva eduga, keskelt läbi pool aastat seal, pool Norras. Momendil olen Norras, aga 19 dets. jöuan tagasi ja jään umbes aprillini see kord. Leida saab mind Hua- Hinist.

Hästi, ma ise elan Soomes ja ka 5 dets olen HCM citys ja tuleks veebruaris või märtsis sinna kanti, äkki paned tel numbri posti, roky@CoolRio.com
Saaks rääkida lähemalt.

Tänud!

Lisa, aga võime ka tulla samal ajal st 19 dets, oleme kolmekessi,,,

Mul on püsisissetulek 300 eurot kuus.
Huvitav, kas selle raha eest saaksin Tais elatud?

"elatud" on selline suhteline mõiste. Valge inimese kombel elamiseks on ikka tunduvalt suuremat summat vaja.

Arvesta nii, et väga soodne elamine umbes st. miinimum 100 Euri kuus, edasi juba sinu mure, kui sobib ainult riis ja midagi juurde, elad ära. Aga mis elu see on.

Arvasin samuti et Tais ei kulu palju raha aga ikka võtad õhtul mõned õlled õhtuti baaris või tutavatega koos olles. Soovitan vähemalt 600 Euroga arvestada kui üksi elad. Kuid soodsam võimalus on ka mungaks minna mõneks ajaks, saab elamise ja toidu, lahkudes annetad pisut viisakusest. Minul on 5000 Bahti sees kõik ka wifi ja katuse terassilt vaade merele.

Seda räägingi, kui oled karsklane, ei suitseta, ning ei huvitu aeg ajalt väljas käimisest, siis elab ära. Muidu arvesta, et pakk suitsu umbes 60 bahti, õlu poes 35 ja baaris nii umbes 80-100. Kui selliseid asju ka tahad, siis 200 euri mis üürist üle jääb, kindlasti ei piisa, kuna pead arvestama veel söögiga, mis on ka mingi 30-40 bahti kord, kui tänavalt ostad.

Esiteks pead Kindlasti paika panema mida sa päeval-ööl teed.Kui toas ,siis elad odavamalt kui eestis,oled valmis,?????? jõudu:):):)

Ei pea olema toas, vöib ka väga eduliselt oma aega rannas veeta.

Tere .ROI.....Jomtien ja 5000 thb seal seas ka elekter ja vesi???? tänan

Minul on vesi ja elekter ka 5000 Bahti rendi sees ja veel pesumasina kasutus ka, lemmiktoit on mereandide karri 40 Bahti. Siin lähedal kuulutus majutuseks ka 3500 Bahti kuu.

Noh, mul lihtsalt ei ole sõnu! Tulin nädal aega tagasi Koh Samui, Lamai rannnale. Venelaseid on palju, eestlasi ei ole kordagi näinud siin. Ja täna.....lokal marketis, kuulen, issand==)) EEEsti keeel!!= ) Pööran pea, ütlen Tere, tere=) Nii suppper!! ) Ja mis te arvate=? Nemad tegid sellist nägu, nagu ei saaks aru, mis ma ütlen. Olen täiesti shokeeritud!!

Ei tea, ise ka ei hakkaks võõrast kallistama või mingit ülevoolavat rõõmu sellest näitama kui teine eestlane Tais tere ütleb. Tere vastu ütleks muidugi.
Nagu nimigi - take it easy!

Kahjuks oleme me jah, paljud sellised. Minuga juhtus nii kohe esimesel reisil väljaspool Eestit ja peale seda ma olen ettevaatlikum eestlastele lähenedes.
Kohtasin ka Tais eestlasi kui esimest korda seal olin ja häbenesin ligi minna, lõpuks ikka läksin aga pikalt ei tahtnud neid tülitada, soovisin head puhkust ja kõndisime oma seltskonnaga edasi. Hiljem nad sõitsid rolleritega meist mööda ja rääkisid veel kogemustest sellel saarel. Hiljem mõtlesin et kahju, oleks võinud mõni õhtu ka koos pidu panna kuid ei tahtnud ju jälle peale käia ja küsida kus nad saarel pesitsevad.
Nemad tundusid täitsa normaalsed olevat.

Hua Hin is eestlasi ?

Hello,
Viibime siin 2 nädalat ( m28 ja n23). Kas leidub siin ka eestlasi. Oleme mõned päevad juba ringi liikunud ja oleks tore leida kaasmaalasi. Kui keegi viibib siin samal ajal, siis võiks yhendust võtta:)

Tere...meie Phuketil alates 31.12.:)

Ka juba mõnda aega Phuketil oldud ning plaan siia kuni 2013 a suveni jääda.

Tere
Meie ka kuuekesi Phuketil alates 02.01. Kata beach. Ütleme tere ka:)

Kas keegi lastega ka Puhketil pikemalt peatumas on? Me tuleme märtsi alguse/veebruari lõpus ja jääme 6 kuuks, kaasa alla aastane :). Peatume Puhketil, kuid konkreetset asukohta pole veel välja valinud, Kindlasti plaanime jääda mõnda vaiksemasse piirkonda :) Kui kellegi soovitusi peatumiskoha suhtes, andke teada :)

Meil plaanis elukaaslasega tulla Taisse 2013. aasta augustist või septembrist ning jääda vähemalt üheks aastaks. Hetkel tegeleme lennukipiletite otsimisega. Tore oleks kontakteeruda inimestega, kes juba seal elavad või on sinna kolimas.

Pood Tais Phuketil. Myyvad ja ekspordivad Tai looduslikust toorainest kasitoona valmistatud kehahooldusvahendid, kosmeetikat, toidulisandeid, teed, kohvi jne.
Omanik on eestlane.

Prabaramee road 246, Patong.

http://www.facebook.com/pages/Herbal-Siam-Co-Ltd/123665387823020

Ma elan Pattayal. Kui vaja, kirjutage.

Mina elan koh phanganil, Kui miskit nou voi abi vaja siis ikka saab. Kui kellelgi huvi, siis selle maja rentnikud ( https://www.flipkey.com/koh-phangan-villa-rentals/p1883711/ ) saavad soovi korral personaalset eestikeelset teenendust :)

Aksel - jeerum, see ju nii kallis hind :(

paraku jah, palju odavamaid toredaid oobimisvoimalusi on saarel, voin alati abiks olla ka nende leidmisel. Kui see maja kus elan tervinisti on valja renditud, siis elan ma ise lahedal rannaaarses bungalos ule kahekumne korra odavama hinna eest :)