Elama ja tööle Hispaaniasse või Kreekasse

Olen juba pikemat aega mõelnud välismaale elama minna. Eriti tõmbavad mind just soojad maad:) Kas on keegi kes oskab soovitada kuhu minna? Kus oleks head ööbimiskohad ja kuidas saada hea ja tasuv töö?

Kas Sa minuga Hispaaniasse ei taha tulla? Plaanin minna lähiajal ja pikemaks ajaks.

Kuhu minna plaanid? On ka midagi kindlat juba? Elukoht? Töö?

Minna tahaks Marbellasse, see mul juba ammune mõte. Praegu ei ole ei elukohta ega tööd, siit kohapealt väga raske leida, tuleb lihtsalt riskida ja minna kohale. Samas kui leiaks kellegi, kellega minna, siis oleksin nõus minema ka mõnda teise linna. Kuidas Sul endal plaanid on? Kuidas keelega? Oled varem käinud? Kauaks plaanid minna ja mis tööd tahaksid teha?

Marbella on päris hea koht. Ise pole küll kahjuks seal käinud aga paljud sõbrad/tuttavad küll. Hispaania keelt olen õppinud pisut, õigemini olen esimese astme kursused läbinud aga inglise keel on täiesti suus. Ise olen käinud päris mitu aastat tagasi Kanaaridel (Playa del Ingles) ja ka Türgis(Marmarises)...Kindlat aega ei oskagi öelda,tahaks pikemaks ajaks ja nii et võib olla käiksin eestis ka vahepeal. Töö võib olla milline iganes...või vähemalt peaaegu:) Mulle sobib töö nii hotellis või kuskil baaris/restoranis peaasi et see ka tasuv oleks. Mul sõbrannad käisid Rondas ja neil oli seal korter kahe peale...neil oli küll õppimise eesmärk ja käisid ronda koolis aga kui saaks ka mingi korteri siis oleks ju jube hea:) Mis töö Sind huvitab? Ja kaua on pikem aeg??:)

No mina tahaks eluks ajaks minna:) Ma tahaks näiteks hotelli vastuvõtus töötada aga seal on muidugi korralikku hispaania keelt vaja ja saksat ka. Eks neid peab harjutama. Aga lisa mind msni ja siis räägime lähemalt;) mayryka_m (ät) yahoo.com

Hispaania keele kursusi saab ju võtta:) Päris paljud kohad pakuvad seda minu arust:) Aga lisasin su msni:)

MA tahaks ka tulla, võtke mind ka kaasa...:/

Nii tore on unistusi lugeda. Keelt ei oska, aga töö peab tasuv olema :) ihhiii-irw. Marokolased suhtlevad vabalt Hispaania, Prantsuse, Inglise, vähem Saksa ja min Vene keeles. Lisaks nad ei nõua, et töö peab eriti tasuv olema.

Unistada ju ikka võib.

Ja ikkagi jääb eestlase eeliseks see, et meie oleme Euroopast, lausa ELst ning meil on lihtne ajada oma dokumendid korda. Kuid loomulikult keelt võiks osata.

kas teil Brüsselis on EL abi tööle saamisel? Meil Hispaanias kül ei ole. Kui oskad keelt ja nõudmised madalad, saad tööle ilma eriliste dokustaatideta. Aafriklassed kes elavad Hispaanis on residentsid, neil pole tööle saamine mingi probleem. Tööandja eelistab töölise keele oskust ja vähem nõudeid. Võib ju ka kätega vehkida ja kisada, et olen EU, äkki aitab :)

Olen täiesti Hispaanias ja on olnud ELst ikka kõvasti abi nii ülikooli minekul kui ka tööotsingutel. Nii palju, kui mina siin marokke olen näinud, siis on nemad need, kes kätega vehivad suhtlemisel, aga ma ei väidagi, et olen päris normaalseid/keskmisi marokke näinud :D Ja kui töökuulutusi lappasin mingi aeg, siis ikkagi väääga suur enamus neist nõuavad töötamiseks vajalikkude dokumentide olemasolu. Kuna Hispaanias on praegu siiski liiga palju illegaale, kes on tulnud tööd otsima välismaalt, siis tööandjatel on ka suurem valik ja loomulikult eelistab ta keeleoskusega töölist. Tõepoolest, saab ka ilma dokumentideta. Näiteks tean ühte mehhiko tüdrukut, kes töötab restoranis 20 euri päev. On see siis sinu meelest normaalne?

Tööturul Hispaanias on sammuti nagu igalpool mujal. Kui oled harimatu ja ilma mingisuguste oskusteta, on tõesti Sulle konkurendiks keelt pusivad aga kirjaoskamatud kõikvõimalikud rahvad, kes on nõus 20 raha eest päevas 14 tundi ennast liigutama. Kui oskad käsi või ajusid teadlikult(mitte tingreflekside tasemel)liigutada, siis ei tohiks küll se kõikvõimalik rahvas probleemiks olla.

Mina olen minemas septembri lõpus Gran Canariale. Kui seal tööd ei leia, siis ehk tulen ka mandrile. Äkki annatae oma msnid, kes on Hispaaniasse minemas?

Aga Sina, BlingBling, kui ma õieti aru saan, siis sa lausa elad Hispaanias?Kui võib küsida, siis kus täpsemalt ja mis sa teed seal?

MINA TAHAN MINNA HISPAANIASSE VÕI KREETALE. Sain nüüd selle välja öeldud. Kellel, kua plaanis minna ja on ja kuhu täpsemalt. Minu msn on karl-artur.korsar@hotmail.com- seal saaks lähedalt rääkida.

Elan Barcelonas, lähen septembris ülikooli ja natuke teen tööd ka. Ja elan väga hästi ning olen ülirahul kõigega :)

Aa ja veel, kui keegi tahab näiteks Catalunyas ülikooli minna ja ei tea, kuidas kõigega alustada, siis võin täiesti aidata paberimajandusega. Keegi ühtegi kohalikku eksamit ei nõua ja isegi keeleoskust ei pea tõestama (kuid mida loomulikult läheb vaja ülikoolis!) ning Eestist saab kõik paberid idee poolest korda ajada. Või tegelikult.. viimane paber oli vaja vist ikka Barcelonas kirjutada valmis. Seega, kui keegi tahab, siis andku aga julgelt teada.

Aa ja veel, kui keegi tahab näiteks Catalunyas ülikooli minna ja ei tea, kuidas kõigega alustada, siis võin täiesti aidata paberimajandusega. Keegi ühtegi kohalikku eksamit ei nõua ja isegi keeleoskust ei pea tõestama (kuid mida loomulikult läheb vaja ülikoolis!) ning Eestist saab kõik paberid idee poolest korda ajada. Või tegelikult.. viimane paber oli vaja vist ikka Barcelonas kirjutada valmis. Seega, kui keegi tahab, siis andku aga julgelt teada.

hmm... mul ka plaan minna... NB: kas need kes on oma msni avalikustand,võib lisada? et kõikide elamis-ja töö plaanidest rääkida? Sirtsu-u@hotmail.com

Kes tahab suvel midagi soojal maal teha siis soovitan Kreetale tööle minna. Olin ise seal poolteist kuud see suvi. Noortele parimad kohad tundusid olevat Iraklionist 25, 30 km idas- Hersonissos ja Malia. Esimeses käivad Hollandlased ja Iirlased ning teises Inglased. Nende tipphooaeg on juuli keskelt augusti keskele ja kogu hooaeg on mai kuni september. Need on väga konkreetsed peo kohad ikka, kes vähegi möllu ja 7 päeva nädalas pidu otsib siis minge sinna.

Kõige rohkem pakutakse tööd ettekandjaks või klubisse ja baari, palk 25-35 eurot päev pluss tipp mis saad ja no seda võib päris palju tulla. Saab ka mõnda riide või juveelipoodi ilmselt, sest neid seal väga palju. Väga kõva koht on Hersonissoses Star Beach, seal toimuvad suured peod ja nad vajavad palju abi alati: www.starbeach.tv Inimesed kes nende jaoks tänaval ja klubides piletite müümisega tegelesid rääkisid kuni 100 euri päevast, aga see tähendab väga head suhtlusoskust ja kõva rabelemist. Kellele baari värk ei istu proovige veespordikohtadess ja kardikeskustesse mida seal ka mõned on. Muidugi kõigi tööde kohta käib ka see et ühtegi vaba päeva ei ole. Turistide linnad ja neid ei huvita kas on nädalavahetus või ei. Et siis keskmiselt magatakse seal 5h päevas, kogu aeg pidu, töö ja nii kogu suvi;)

Ja Kreeka keele peale ei pea nendes kohtades üldse mõtlema, sest seda oskavad heal juhul toidupoe müüad, kõik muu käib ingliskeeles.

Soovitan minna kogu hooajaks, ehk siis vähemalt juuni algusest augusti lõpuni või parem kui septembri keskele. Siis võetakse kergemini tööle ja mingi aeg saab ka palka vb kaubelda. Mõned rabasid ka kahel töökohal- ommikust õhtuni kuskil toidukohas või hotelli baaris ja öösel kuskil klubis, raha saab palju aga sedasi üle kuu vastu ei pea.

Otsige mingi korter mida üürida ja rentige roller ja nautige suve.

Kes vähe rahulikumat tahab minge Kreeta lõunarannikule. Seal on väga palju väikseid üliilusaid külasid. Palk on vähe parem isegi, aga seal on tööd pigem ainult restoanides. Pidu pannakse ikka aga palju viisakamalt. Kuna seal väiksed külad siis pole ka raha kuhugi eriti kulutada, mis pole ka paha tegelikult. Aga seal kulub Kreeka keel väga ära, sest nendes kohtades käib põhiliselt Kreeta rahvas ise puhkamas. Aga restoranis vaja mineva keele õpib nii suht kiirelt ära.

Jõudsin enam vähem kogu saare läbi käia, et kui kellegil midagi küsida on siis aitan kui oskan.