Elama ja töötama soojale maale

Otsin kaaslast, kellega minna elama ja töötama sooja kliimasse. Kindel sihtkoht pole veel välja mõeldud kuid välistaks Austraalia. Plaan minna oleks 2012 detsember.

Kui soe on soe? Kas näiteks Itaalia on soe? Soojem ju kui Eesti. Ka välistatud Austraalias on ju erinevad kliimavöötmed.

Soe on siis kui temperatuur ei lange aastaringselt päeval alla 20 kraadi. Itaalia ei sobi seega. Austraaliasse minekuks on piiranguks see, et 31 aastaselt on raske viisat saada. Hispaania, Kanaari saared, Tenerife- see võiks olla variant:D

Mul sõber, kes elab Hispaanias , ütles et Hispaania on tõeline pommiauk. Tööd on samahea kui võimatu leida. Vietnamis oleks tööd, kui oskad vene ja inglise keelt.

Hispaania nüüd küll pole riik, kus temperatuur ei lange alla 20. Langeb ja kuidas veel.

Brasiilia näiteks. Insenere otsitakse sinna. Samuti ehitajaid. Aga ka arste. Üldiselt on tööturg väga elav seal.

Vietnam oleks isegi variant, kuna vene keel sama hästi kui emakeel ja inglise samuti, aga kuidas seal palgad? Kui teaks kindlalt, et äraelamiseks vajalik sissetulek on garanteeritud, läheks küll. Brasiilias usun, et spetsialistid hinnas aga naisterahvas inseneriks või ehitajaks ju ei sobi. Arstipaberid ka puuduvad. Pangandusspetsialistina 8 aastat töötanud ja tahaks mingit prostamat tööd teha- värske õhk, päike, soe.

Insener on nagu ikka meeste pärusmaa ja lihtlabane projektijuhtimise kogemus koos delegeerimise oskusega pole arvatavasti piisav.

Kui sul on tahtmine (julgus), siis saad ikka! Kuid mis insener sa oled?

speedygonzales, ka Brasiilias langeb temperatuur alla 20 kraadi:) Küsimus tegelikult, et kunas langeb (öösel, päeval) ja kus langeb (mägismaal, mere ääres), vt. näiteks: http://www.rio-de-janeiro.climatemps.com/ mai- juuni keskmised kraadid. Samas, on olemas mõisted ööpäevane keskmine ning maksimum-või miinimutemperatuuride keskmised. Ja ka Vietnamis langeb (põhjaosas ning mägedes): http://www.vietnam.climatemps.com/ Soojakriteeriumi järgi sobiks näiteks Malaisia (välistame Borneo saarel Kinabalu mäe ülemise osa): http://www.malaysia.climatemps.com/ , või isegi Tai (kuigi, "kuldses kolmnurgas" on esinenud nulli-lähedasi temperatuure). Väga külm aasta Taimaal: http://www.thejakartapost.com/news/2009/01/17/thailand-temperatures-are-coldest-a-decade.html Miks ma seda siin nämmutan? Sest ilmateemandus mul väga südamelähedane:) Olen juba kuskil maininud, et kui mul selline valik ees seismas, siis koliksin minu (ja paljude teiste) arvates "meeldivama" kliimaga paika põhjapoolkeral- Kanaari saartele. Olen elanud Gran Canarial, kuid kui uuesti peaks minema, siis mingile väiksemale saarele, näiteks La Gomera'le. Aga teemaalgatajale- Tenerife on OK!

Alates Hue, st allapoole ehk lõuna poole, pole probleemi, temperatuur alla +26 naljalt ei lange, palgad on giidile, tõlgile , vene- keele õpetajale umbes 400usd kanti.

Kui tõsine huvi, kirjuta otenson@newyorkemail.net