trip-krainetrip-ukraine-dark
Elamine Austraalias

Tere, plaan sügisest vahetada elukohta ning minna Austraaliasse. Ise sihin praegu suurlinnu- Sydney, Melbourne, Canberra jne ... äkki oskate anda häid soovitusi, näpunäiteid, kuidas leida seal elukohta ( soovitavalt sooviks sellega asjad korda saada veel Eestis viibides ), tööd ning mis paberimajandust tuleb enne reisi korda ajada, Suur aitäh :)

Tõesti tore kui keegi oskaks nõu anda, endal ka plaan sydneysse tööle minna aga pole õrna aimugi mida oodata v mida teha seal jne...seda tean et viisat vaja! ja mingist kopsupildist rääkis keegi kuigi ma ei tea milleks seda vaja on

www.australianexplorer.com siit leiate hostele ja muidu vajalikku infot. Enne aras8itu panete m8ne hosteli paariks n2dalaks kinni, kohapeal hoiate silmad k6rvad lahti ja leiate endale elukoha ja t66. See ei ole nii raske. Infot liigub siin rohkem kui Eestis, inimesed on lahkemad ja paike paistab ka talvel.

mul on sama plaan, ma lähen hilissügisel. Viisa on ajada ja algul on plaan kellegi juurde minna paariks nädalaks ja siis töö leida ja seejärel endale ise koht leida. PÕnev.

lõõx ka kampa! kunagi sügisest. ;) liiskair@hot.ee

kas keegi oskab õelda, kui palju rahaliselt umbkaudu visa tegemine maksma läheb?

ja, kui palju mul peaks raha kaasas umbes olema, kui Austraaliasse tulen! Tänud ette

Tahaks ka minema jälle, võõrsil töötamise ja elamisega probleeme pole, iirimaa,jne, läbi tehtud kogemus, vanust 27 ja Inglise,Saksa,Soome keel puhtalt suus ja kirjalikult, kuid kahjuks pole see mingi eelis, muahahhaa, kuid mis on Austraalias eeliseks, mida peab üks minu sugune elu võhmu täis jõmpsikas teadma???, hakkame sellest pihta kas imigrantidele(juhul kui töö-viisat ei taotle) antakse üldse tööd ,ja mis töö see on ,sibi?????, tahaks kah päikese all higistades elada, mitte jälle vaikselt endale 10 kilo riideid iga talv peale toppima, mis toimub Austraalias?????, mis teete seal?????.

Heipa, pole ise käind, ega tea täpselt midagi. Kuid olen kuulnud, et palgad on seal juba väiksed ja inimesed tulevad enam-vähem ots-osaga kokku. Kõige kättesaadavam töö on kiivide korjamine, mis pole üldse tasuv ja töö on iseenesest väga raske. Olen kindel, et seal on ka häid töökohti kuid räägin seda mida olen mina kuulnud:)

Päikest ja edu teile!

Kiivide korjamine pole kaugeltki ainus töö seal :) AU-s on tööd nii et mustab. Ole ainult mees ja otsi ülesse. Palk oleneb suuresti, millises kohas töötad. Farmitöö palk jäi minul 600 - 1000$ vahele nädalas. Keskmiselt tuleb 700-800$ Oleneb jälle kohast, tööst ja sinu enda töökusest. Ida kaldal palgad väiksemad, läänekaldal suuremad. Elu on seal mõnus kallikesed...

Kuidas seal on sellega , et imigrandina tööle asuda, mitte töö-viisa alusel.

No nii, kes siis siis minema hakkab! Kas lööme kamba kokku ja teeme koos minekut:)

Pileti ja elamis rahadega probleemi ei ole, arvan ,et mingi 2 nädalalt tulen välja ,ja siis PANKROT, kambas olekski targem liikuda, sama kogemus iirimalt ssaanud.

aga vahetame aadresse jne ja paneme asjad liikuma! ;)

to Tottu Ottu, kui palju sa siis pileti ja elamise peale mõtled umbkaudu kulutada? Muidu teeks ise kohe minekut, kuid kardan just, et ei tule rahadega välja. Laenama ka just ei tahaks hakata. Olen kuulnud, et farmides pidavat päris lihtsalt tööd leidma.

Ega ma isegi kuld lusikas suus sündinud pole, endal on kogutud hetkel mingi 37 000 eeku, sellega peaks vist kuidagi natuke aega välja tulema, aga kui asi juba tõsiselt hoogu võtma hakkab ja PÄRISELT on minejaid mitte unistajaid siis hüppan kampa.

Ka immigrandina saab, aga keerulisem on. Mul oli üks sakslasest sõber, kes viibis aasta Austraalias turisti viisaga ning töötas samal ajal. Üldiselt on niimodi, et kui mõnda firmasse/farmi tööle lähed, siis antakse sulle täitmiseks Tax Form, kuhu peale nad tahavad sinu Tax File Nr saada ja muid andmeid. Paljud farmerid ei võta ilma TFN numbrita inimest üldse tööle. Seaduse järgi vist on õigus kuni 28 päeva ilma TFN-ita töötada. Mina alustasin töötamist kohe AU saabudes ning töötasin esimese nädala ilma TFN numbrita, see farmer kes mind tööle võttis oli selle pärast väga pabinas ja küsis mult pea iga päev, et kuna ma numbri saan. Nimelt kui nad jäävad immigrandi palkamisega vahele, siis on neil trahvid kaelas. Kes tahab riski võtta kes mitte. Ühe korra aasta aja jooksul nägin ka haarangut, kus onud dziipidega võtsid põllu äärde ning kontrollisid meie kõigi pabereid.

Minu saksa sõbrast veel. Töötas ja reisis aasta aega ilma paberiteta ja jäi lõpuks vahele :-/ Nüüd istub jälle Saksamaal ning AU ja NZ tagasi tulla ei saa järgmised kolm aastat. Selline kurb lugu...

Karm , huvitav kui raske on töö-viisat ametlikult saada, kas neil samuti on mingi X eestlaste vastu.

kui oled alla 30ne vaba vallaline siis pole keerulist mikit- x-ray, passipilt natuke raha ja .. mina sain nädalaga oma viisa kätte ja sügisel minek ;) !

Kõige lihtsam töö viisa saamise variant on selline, et mõni firma või farmer sponsoreerib sind. Saad ametliku kutse jne. Lihtne ning maksab vähe. Kuid, küsimus on jah selle firma leidmises. Mu söber sakslase plaan oli pmst selline, et ta töötas seal turisti viisaga ja otsis sponsoreid. Ja leidiski, ühe, teise ja lõpuks oli tal mitu pakkujat. Kuid siis jäi ta jokutama ega viitsinud pabereid ajada ning rikkus seadust maalt mitte lahkumisega. Aastase turistiviisaga pead iga 3 kuu tagant korraks riigist lahkuma. Tahetakse piiril lihtsalt nägu näha, et kas ikka alles oled ja millega tegeled. Tema seda ei teinud ning ta enda põikpäisus maksis kätte lõpuks :-/ Tean et kuidagi on võimalik ka ise ennast sponsoreerida :) Kuid kuidas see tehniliselt käib, seda ma kahjuks ei tea. Eestlaste vastu isiklikult neil midagi ei tundu olevat - üks endine NSVL oleme enamustele austraallastele naguinii. Pronksööd kajastati meedias ka hoolega, noh, mis seal iika Eestist arvata kui telekas näidatakse, kuidas siin kividega aknaid sisse pekstakse...