Elamine ja töö USA-s

Tere, kas foorumis leidub ka väliseestlasi, kes elavad/töötavad USA-s ? Kuidas on võimalik seal paikseks jääda, st viisa koha pealt kuidas see võimalik oleks ? Kui näiteks viisa antakse 2a. kas võib 2a. kohapeal elada, ei tule probleeme, või nagu lugesin siit, otsustatakse kauaks võib maale jääda, alles piiri peal ? Äkki oleks mõni tore väliseestlane, kes oskaks selle koha pealt nõu anda ? Ja kuidas võimalused töö ja elamispind leida ? Ning mis viisaga see võimalik oleks, vist mitte turistiviisaga ? Veel palve neile, kes elavad Florida kandis, kuidas sealne elu töö ja elamise koha pealt on, nimelt huvitav just see kant võib-olla kõige enam ? Tänud ;)

Lühidalt: Turistiviisa saad arvatavasti 10 aastaks, aga piiril pannakse max kohalolek 6-kuud. Tööd teha ei tohi. Tööviisa H2B saad teha paarikümne tuhande kr eest, töökohti ei saa kergelt vahetada ja max 3 aastat. Muid variante eriti ei ole. Kui sa oled mõne aastaga seal ennast mõnele firmale tõestanud ja nad sind väga tahavad, siis on võimalik päris elamisluba saada (greencard). Kui turistiviisaga tööd tegema lähed, siis on töö leidmine üsnagi raske. Enamus tööandjaid tahavad sinu SSN (nagu eestis isikukood) saada töölevõtmiseks. Seda antakse vaid USA kodanikele või tööviisaga inimestele. Ilma selleta ei saa autojuhilube ega ametlikku tööd ega pangakontot. Kui inglise keel suus ja kõik paberid ametlikud, siis leiab mingi töö kindlasti. NB! Töö on vaja leida enne viisa saamist, mis võib piisavalt raskeks osutuda.

727 paistab USA asjadega hasti kursis olevat. Kusimus oleks talle jargmine - kui tulla turistiviisaga kohale, kas siis moni migratsiooniga tegelev jurist ei aja mingi raha eest tooviisat valja. Ja kui see on voimalik, siis palju selline lobu voiks maksma minna. Ja palju aega votab.Ja kui pikaks ajaks siis saaks tooviisa. See oleks esimene kusimus. Teine oleks siis selline. Enne Euroliitu siin, UK-s, toimis asi nii. Oli voimalik tehe ariviisa ja siis toodata nagu Eeesti moistes FIE-na. Kas USA's pole mingit sellist varianti? Kui keegi teine oskab akki miskit sellekohta vastata, siis iga info oleks vaga teretulnud.

mul see 727 tuli. pisain silmas 732. sry

Seda turistiviisalt üleminekut tööviisale ei oska kommenteerida. Kuid tean, et mõnel viisal on nõuded (näiteks J-1 üliõpilase tööviisa minu teada), kus ei saa sinu staatust muuta sealviibimise ajal. Seega peale programmi lõppu lähed kodumaale ja seal teed uued avaldused. Ajakulu võiks olla kuskil 2-6 kuu vahel, sest USAs on palju bürokraatiat ja asju ei kiputa just kõige kiiremini ajama. Oletame, et kui isegi on võimalik turistiviisa teha tööviisaks, siis arvestama peaks $1000-$3000. Lihtsamad variandid 6-kuud ja pikendatavad kuni 36 kuud.

Lugesin, et H2B viisat saab paarikümne tuhande krooni eest...aga kuidas? Ja tead sa midagi E2 investori viisast? Kuidas see asi on reguleeritud, et kui näiteks perekonnast ühel inimesel on H2B viisa, kas siis abikaasale ja lastele laieneb see ka kuidagi?

Mul olid paljud töökaaslased H2B viisaga, uurisin ise küllaltki palju neilt, sest arvasin, et tulevikus vb tahan ka seda viisatüüpi kasutada. Senini veel pole. H2B paberite ajamiseks soovitati võtta jurist (attorney), kes su asjad ära korraldab või siis agent/agentuur (CIEE jms), kes asju ajavad vastava tasu eest. Kuna tasud on erinevad sõltuvalt riigist, siis kindlalt ei oska öelda, aga eelpool toodud vahemikku peaksid jääma. H2B viisa jaoks otsitakse sulle kindel töökoht, kust sa niisama ei saa ära jalutada, vaid pead töötama 6-kuuliste perioodidega. Hea põhjusega on võimalik, et agentuur otsib sulle uue töökoha. Kuid ma arvan, et kui sa ise leiad omale sobiva töökoha ja lased agentuuril/advokaadil muu joonde ajada, oleks parim variant. H2B viisa puhul tuleb tõendada, et sinu soovitud töökohale kohalikel huvi puudub (pannakse kuulutused lehte jne) - et väldita odavtööjõudu ja anda viisa ainult olukorras, kus tööjõust on puudus (hoojalised kuurortid jms). Iga aasta antakse välja ca 70000 H2B viisat. Rohkem infot googlest H2B visa attorney jms märksõnade abil ;)

H2B viisa abikaasale antakse spetsiaalne viisa, vist H4. Tööd ei luba teha, aga viibida tohib sama kaua kui H2B omanik.

E2 viisaga kogemused puuduvad, aga selleks tuleb $1 000 000 USD (10M EEK) investeerida. Erandina võib piisada ka alates 1M EEK.