Elamine ja töötamine Hollandis

Tere! Küsimus selline soov oleks asuda elama Amsterdami, mees juba töötab seal pool aastat. Aga sooviks teada kuidas seal lapsed lasteaeda saaksid, Kas ka seal koha probleeme ja kui palju see maksab. Lapsed on alla 3 aasta. Ning kuidas oleks ka töökoha leidmisega keelt ma kahjuks ei oska.

Tervitustega

Tere, Lastead on hollandi keeles Kinderopvang v6i Kinderdagverblijf. Guugelda, ja leiad kindlasti palju infot.

Mina elan kesk-Hollandis ja sain lapse 8 kuud tagasi. S6imes hakkavad siin kaima kolmekuused lapsed, see on seotud vanemapuhkuse pikkusega. Umbes neljandal raseduskuul panin ennast ootejarjekorda umbes kahekymnesse erinevasse s6ime. Piisab emaili kirjutamisest, tuleb kodu aadressile kiri ootejarjekorda panemisest.

Tuli valja, et tegin seda liiga hilja, ootejarjekorrad on siinkandis umbes aasta. Ainult tanu sellele, et otsustasin v6tta ka natuke pikemalt tasuta puhkust lapse seitsmekuuseks saamiseni (selle yle imestati et miks ma nii pikalt tahan kodus olla ja kas igav ei ole ja kui halb see on lapse sotsiaalsele arengule ja kas juba ei kanastu ja kui vaike minu maailm ikka kodus on ja kas ma mitte ei taha oma aju jalle kasutada ja miks ikka nii pikalt lapsele pyhenduda, olen ju ka indiviid ja nii edasi:) ohh), sain l6puks yhest kohast jaatava vastuse. Ma ei tea, mis olukord on Amsterdamis, ehk on kergem ja lasteaiakohti rohkem (elan nimelt piirkonnas kus on 70% noored pered).

Lasteaed maksab €5.90 - €6.25 /tunnis, st nii €1000 kuus. Riik maksab tagasi minimaalselt 25% sellest rahast, maksimaalselt (vist) 92%. Totatsiooni suurus oleneb pere sissetulekust.

Kui lasteaiakohti ei ole, siis alternatiiv on ka levinud "gastouderopvang". See tahendab, et keegi eraisik v6tab oma kodus lapsi hoida. Tavaliselt on nad registreeritud lapsehoidjana (st. toteeritud riigi poolt, aga see l6ppeb ara 2009. aastal), hinnad on umbes samad kui lasteaias.

Tood leiab inglise keelset kyll, oleneb sinu erialast ja huvidest. Vt. monsterboard.nl

Kadri

Aga kas see lasteaia tagasimaks? Kuigi me oleme eestikodakondsusega kas ka siis makstakse tagasi?

Aitäh info eest.

Kui oled registreeritud, mida sa pead olema et töötada saaksid, siis makstakse tagasi. Nagu ka see, et kindlustama peab ennast see on kohustuslik ja siis saad saad kindlustusrahast ka sel aastal nt 57/58 euri tagasi iga kuu. Nimetus zorgtoeslag ja 57 euri on õige, just vaatsin üle. Seal riigis kompenseeritakse palju asju kui pere sissetulek on väike, peab palju ringi jooksma ja pabereid täitma ja postitama. Enamik asju tehakse posti teel ja maru kaua aega kulub. Ja seal riigis pole oluline olla abielus, sest riik võtab paare kes koos elavad samaväärselt pmst abielupaaridega.

Kuidas seal maal arstiabiga on? Meil ka plaanis Hollandisse kolida, aga meil laps diabeetik ja mõtlen kogu aeg , et kuidas seal see arstiabi on ja mis hinnaga rohud jne jne , oskab keegi mulle seda öelda :)