Elamine ja töötamine Kanadas

Tervist!

Sooviks abivalmitelt inimestelt informatsiooni kõige vajaliku kohta, mida Kanadas elamiseks ja töötamiseks tarvis läheks: elamis- ja töötamisload ning nende taotlemine, maksud, rahaga arveldamised, tervise kindlustus jne. Ühesõnaga igasugune informatsioon on oodatud. Aitäh:)

Et kust oleks veel hea vaadata tööpakkumisi ja elamisvõimalusi Kanadas

Elamis- ja tööload: http://www.cic.gc.ca/english/index.asp Põhjaliku ylevaate minu immigratsiooniponnistustest leiad minu blogist: http://creativefrequencies.blogspot.com/2007/10/final-steps.html

Maksud: http://www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html

Rahaga arveldamised - mis mõttes? Nagu ikka, nii nagu endale meeldib.

Tervisekindlustus - põhimõtteliselt samasugune Haigekassa systeem nagu Eestiski, British Columbias on selle nimi Medical Service Plan. Iga kuu tasud olenevalt provintsist alla 100 dollari (kusagil 50 ringis inimese eest, 90 ringis pere peale) ja selle eest on tervisekindlustus olemas. Erinevalt Eestist ei pea kellegi jaoks töötama, et MSP olemas oleks. MSP on British Columbias kohustuslik ja katab luumurrud, nohud, gripid, arstivisiidid; ei kata arstiravimeid, hambaravi, silmaravi. Paljude tööandjate jaoks töötades käivituvad lisaboonused, nagu näiteks mingi summa eest massaazhi või ravivõimlemist, hambaravi ja tasuta ravimid. Nõelravi on British Columbias tasuta. Arstid on väga head ja enamjaolt saadaval.

Tööpakkumisi leiab Craigslistist, firmade kodulehekylgedelt ja erinevate organisatsioonide kodulehekylgedelt. Toronto Craigslist on näiteks siin: http://toronto.en.craigslist.ca/

Kõik Ameerika, Kanada ja Prantsusmaa eluasemed olen mina leidnud Craigslisti kaudu.

Kanadast maksud tagasi?

Tere!

Kas keegi teab täpsemalt, kuidas ja millelt täpsemalt saab Kanadas aastase Working Holiday viisaga elamise pealt makse tagasi? Olen kuulnud, et tuleks alles hoida majutuskulude tsekid (hostelites ööbimise tsekid), et nendelt saab ka näiteks maksud tagasi. Kehtib see ikka ka Working Holiday viisaga Kanadas olles või on mõeldud rohkem lühemaajalistele külastajatele?

Kas Working Holiday viisaga Kanadas olles olen ma “temporary” resident nagu Austraalias olles?

Või kui on veel maksude teemalisi asju, mida võiksin Kanadas olles teada, oleksin tänulik, kui keegi sellest siin kirjutaks.

Tänud!

Koliks Kanadasse koos mõne kaaslasega..

Koliks lähiajal ära Kanadasse elama. Kas on mõni hulljulge naine siin liikvel? Olen mees, mõned korrad seal varem käinud. Hea meelega läheks nüüd uuesti kellegiga koos ja pikemaks perioodiks juba.. montetravel@live.com

Olen ise ka Kanadasse minemas. Sain just oma dokumendid korda, seega veel reisikindlustus ja lennukipilet and Im good to go. Taotlesin Working Holiday viisat, sain selle mingi...hmmm... 12 päevaga. Seega minu arvates oli väga lihtne ja loogiline kogu see protsess. Nüüd on vaja ainult Kanadasse lennata, töö ja elamiskoht leida. Eks see kõik saab omaette väljakutse olema... Siiani olen tutvunud pakutavate variantidega craigslisti kaudu... Ideaalne variant oleks, kui leiaks kellegi, kes oleks valmis seal olles mõned päevad peavarju pakkuma, kuniks olukorraga tutvun ja ise midagi leian... Eks ole kindlam ka kui keegi selline targem ees oleks kes nõu ja jõuga aidata saaks.

kaugele, palun kirjuta pikemalt sellest protsessist viisa saamisel. Ma olen 101 erinevat lehekülge lugenud ja ma pole ikka veel vajaliku infot leidnud. Äkki annad ka lingi, kus on viisa tingimused kirjas.

Tänud

Konkreetne lehekülg, mille järgi mina oma asju ajasin, asub sellel aadressil: http://www.canadainternational.gc.ca/baltic_states-pays_baltes/experience_canada_experience/estonia-estonie/application_guide-guide_demande.aspx?lang=est&view=d

(Ise valisin Working Holiday viisa). Ja räägin need samad punktid korraks veel üle ka. Kuna ma ise ka ikka jamasin päris palju enne sellega, kui asjad posti panin, Suursaatkonna ametnikuga saime juba päris suurteks sõpradeks, sest ma kogu aeg kirjutasin ja küsisin.

Okei, kogu krempel koosneb kahest osast.

ESIMENE OSA DOKUMENTE 1. IEC taotlus- ja deklaratsiooni vorm. See oli lihtne, täidad lihtsalt ära ja ongi kõik. 2. Tööloa taotlusvormi koopia. (räägin sellest teises osas). 3. Tõend IEC programmi osalustasu maksmise kohta. Maksad selle rõõmsalt ära ja võtad oma unetist (või hanzanetist) selle kviitungi, prindid välja ja voilaaa - olemas. 4. Täielik ja ajakohane CV. Peab olema inglise keelne.

TEINE OSA DOKUMENTE 1. Tööloa taotlusvorm (täidetakse elektrooniliselt). Siin pidin päris mitme punkti puhul pead murdma. Esiteks oli seal mingi UCI, kui varem reisimas ei ole käinud (et eelnevalt oleks vaja olnud viisat taodelda) siis seda numbrit ei ole (jäta lahter täitmata). Saad selle nüüd selle viisa taotlemisega ja see jääbki sinu UCI numbriks. Ja need väljad, mida täita ei saa (nt kui taotled Working Holiday viisat siis Sa ei tea oma tulevase tööandja andmeid, ei nime, aadressi ega ameti nimetust) nendesse väljadesse kirjuta N/A (Not Applicable). See käib siis kõikide väljade kohta mida Sa täita ei saa. 2. Loetav koopia passi isikutuvastuse lehest. Teed tavalise koopia, ei pea kuidagi notariaalselt vms viisil kinnitama. 3. Perekonna koosseisu ülevaade. 4. Kaks passi pilti (35mm*45mm). Tutvu enne nende nõuetega ka... ja siis kui pilti lähed tegema, tee fotograafile täpselt selgeks mida ja kuidas Sul vaja on. Tavalist passipilti nad ei aktsepteeri. 5. Eesti politsei karistusregistri väljavõte. Selle saad sa täitsa tasuta tellida aadressilt http://www.e-toimik.ee/ , mine id-kaardiga sisse... ja edasi oskad juba ise. Järgmisel päeval saadetakse See Sulle maili peale. Prindi välja ja lase inglise keelde tõlkida ja notariaalselt kinnitada. 6. Tõend piisava hulga rahaliste vahendite kohta. Mine panka ja ütle, et Sul on vaja täitsa tavalist inglise keelset tõendit näitamaks oma rahaliste vahendite olemasolu. Ise sain Swedbankist selle. 7. Täielik ja ajakohane CV.

Loodetavasti oli Sul sellest abi. Kui midagi jäi selgusetuks, võib alati kirjutada ja küsida:)

Igaljuhul edu Sulle ja loodetavasti Kanadas trehvame;)

Ise planeerin Vancouverisse minekut selle aasta juulis või augustis. Vaikselt ajan pabereid, täna taotlesin uut passi ja ID-kaarti. Kindel minek ja pileti ost tuleb siis, kui Working Holiday asjad korras ja kool lõpetatud. Olen alustanud juba enne minekut blogiga, mis on rohkem informeeriva sisuga, kuid alles infost tühi. Kui keegi soovib arutada Kanadasse mineku kohta vahet pole mida, siis võite julgelt ühendust võtta! Mail ja MSN: risko.tiitso@mail.ee, Skype: tiitso_risko ja sotsiaalmeediast leiab mind ka.

Kas kedagi Torontos ka elab?