Elamisraha Inglismaal?

Tere, kuna firma saadab mu aastaks Inglismaale tööle, tekkis mul küsimus, et kui suur summa võib nädalas toidu peale kuluda ja ma ei pea silmas väljas söömist? Olen ennegi töötanud seal, kuid siis oli rentitoaga kaasas ka toit, mistõttu ei pidanud muretsema ise. Palju teil kulub, kes te hetkel elate seal? Tänan

Kui külmkapi täis ostan siis nii £40 on ka £50 läinud. Sellest jätkub mulle umbes 2 nädalaks. Sinna arvestan hügieenitooted, mõningad majapidamistarbed ehk jne. Oleneb kust ja mida ostad.
Soovitan käia kohtades nagu ALDI ja ASDA. Tesco reklaamib ennast, et on suur ja odav aga nii odav ta ka nüüd ei ole. Vaata soodsaid pakkumisi,on 2 in 1 või kolm kahe hinna eest. Kui oled mõnda aega juba koha peal olnud, siis hakkad jagama ka kus poodides käia ja milliseid vältida.

Inglismaa - on suur ja lai mõiste. Lisaks oleneb asi kindlasti sellest, et kuidas ja mida süüa, kui arvestada, et Eestis poeskäik ca paarsada krooni kord (ja väga palju ei ostagi), siis Inglismaal on asi umbes sama (aga naeltes).

Kui aga nt. Londoni city's elada ja kallimates pisikestes poodides endale söögikraami osta, siis alla 10-15 naela ikka poodi ei lähe. Kui hästi tervislikult ja täisväärtuslikult toituda, siis kuskil 250 naela läheb ikka kuus ära.

Aga üldiselt võiks seda ehk hinnata ka nii, et võtta oma Eestis kulutatav söögiraha (so mingi arvestuslik näitaja toitumisharjumustest) ja siis see korrutada nt. kahega. (loomulikult saab Londonis söönuks ka sama raha eest, aga minu arvates pole sellisel juhul kindlasti tegu samaväärse kvaliteediga).

Sa ostad siis kohe autotäie või käid põhimõtteliselt kõige kallimat kraami hankimas, mis on ju igati tore ettevõtmine ja kvaliteet on kindlasti hea asi, kuid eelkõneleja vast ei küsinud oma küsimust mõttega, et kust hingehinnaga süüa saada. Võib kindlasti ka nii, kuid täiesti võimalik on ka ju £25-30 mingist Iceland'i või FrozenFoodi poest süüa hankida ja nädalaks jätkub lahedalt.

Ma arvan, et ehk ei küsinud eelkõneleja ka seda, kust kõige odavamat sööki saaks. Ja miks on alati siin foorumis teemaks kus kõige odavamalt süüa, elada jms saab. Ma arvan, et iga nimene ei otsi tingimata seda "kõige" odavamat kohta (sest igal asjal on oma hind). Odavalt on võimalik ju igal pool läbi ajada (nt. kuivikuid närides), see on küsimatagi selge.
Ja ma olen kaugel "hingehinnast" - ma ei mõtle kindlasti kõige kallimaid kohti. Aga asjadel on ju siiski oma hind - puuviljad, söögijuurde vein, kalaroad, kvaliteetsed täisteratooted, mõni maiustus jms.

Ma samas ei suuda tõesti aru saada, kuidas on võimalik 25 naelaga (s.o isegi eesti rahas on see ainult pea 500 krooni) nädalas söönuks saada. Sellise raha eesti ei ole võimalik nt. Eestiski süüa.

Ehk siis kogu see diskussioon tõe huvides - tõde sõltub ikka inimesest, tema menüüst ja toitumisharjumustest.

Su märkus on kahtlemata õige. Olen lihtsalt täheldanud, et suur osa rahvast tahab sellist odavusinfot ja immigreerub siia peaasjalikult finantsmajanduslikel põhjustel (sest kui raha küllaga, siis laod ostukäru raha peale mõtlemata täis, samas on minugi ostukäru siin ülalmainitud summa eest täis saanud). Tundub, et siin saab sama raha eest rohkem, s.t. raha ostujõud on suurem kui Eestis, aga no eks ma tegelikult samuti püüa hetkel rentaablilt majandada, olles siin veel nn üleminekuperioodil (gurmaanluseni ega Eestis söögi peale kulutamise tasemeni ei ole veel jõudnud, tunnistan ausalt üles) - täna just sai 2 kuud siinolekuaega täis....ja eks ma vaata hetkel tõesti, mida ostan ja kust saab oma raha eest maksimaalset, nt mingi 5 kg kartuleid FarmFoodist £2.50 eest või kaks hiigelsaia mingi £1.25 eest või nt paljud 2 ühe hinna eest pakkumised Sainsbury's, Waitrose'is, Iceland'is või allahindlus kui mitu samalaadset toodet ostad jms (ASDA-sse ei ole jõudnudki, kuigi seegi on inglasliku kaugusemõõtmise kohaselt vaid väikese jalutuskäigu kaugusel:)). Mu laps on üliõpilane ja nende kuluarvestusse on ülikool kirja pannud, et söönuks saab £25 eest nädalas, eks tollest infost lähtusingi ja oma kogemustest samuti. Kui ma poest tulen ja käsitsi asju kannan ja £25-30 eest ostan, siis on mu kandejõud ka sellega ammendunud. Eks toda silmas ehk pidasingi, et suuremat kogust peaks juba autoga vedama. Aga tunnistan, et Su esimene lause ajas mind kergelt segadusse, et kui Eestimaal läks paarsada krooni ostukorra eest, siis siin läheb Sul korra peale naeltes sama palju ehk siis otsekui paarsada naela kord, see üllatas tõesti (ent teises lauses Sa tegelikult korrigeerisid oma mõtet, nii et vabandan kui tundusin liigselt pealekargavana). Samuti võib Sul täielik tõsi olla, et kui inimene tuleb siia ja tal on töökoht ees ootamas, siis ta ehk ei tunne üleminekust tingitud elukvaliteedi hetkelist muudatust ja ei pea rahalugemise ja säästmisega (mis siinsete kodanike silmes igavesti populaarne näib olevat) vähemalt mingiks ajaks arvestama.

300 naela bruto tuleb nädalas välja?

300 naela bruto? 20 naela öö eest on võimalik juba isegi bed and breakfasti leida. Seega kui sa just täitmatu õgard pole, siis peaks lahedalt välja tulema

mis see bed ja breakfest siia puutub.Pidasin silmas,et kui 300 naelast maksud! maha lähevad (keegi ei ütle,kui palju??!,küsi nagu mõttetult) ja toit ja 80 naela majutus,siis kõrvale ei saagi panna või.Lubasid veel koolitusraha röövida,siis registreerimistasu ja majutusdeposiit...Siis sama nagu mul Eestis,kinoraha ei jäägi või??
Kui keegi täpsemalt ei räägi,eks tulen siis UK-sse nälgima,Eestis nagunii raha ei jätku,kuigi töötan.Talvel soojem...

peaks ikka välja tulema, rikkaks muidugi ei saa, aga päris normaalselt elab ära. Kui need ühekordsed kulutused(deposiit, koolitus ja registreerimine) on tehtud, siis peaksid omadega järjele saama ja midagi säästad ka. Kõik oleneb eluviisist ja nõudmistest. Maksudest niipalju, et siin on astmeline tulumaks 20% ja 40% olenevalt sissetulekust. Enda tulumaksu arvestust saad vaadata siit http://www.listentotaxman.com/. UK-s on üldiselt tore olla, mina isiklikult ei kujuta hästi ette seda päeva, kui ma pean jälle Eestis tööle hakkama. Edu edaspidiseks!

no ma ei tea,

3- 4a tagasi võis tõesti 25 naela eest nädalaks süüa osta, nüüd küll enam mitte.
Me (2 inimest) teeme alati värsket ja tervislikku toitu läheb ühe korra poes käimisel 45-50 naela ja paari päeva pärast pean jälle midagi ostma minema, eriti juurvilju kuna need kaua ei säili.

juurvilju hoidke külmkapis,säilivad kauem.Toitun isegi nii.Järgmine nädal dokumendid korras,siis tulen ka normaalsesse riiki elama.Millised on teie hobid UK-s,mida teete vabal ajal,kus käite?

Ütleme siis, et too £25 nädalas oli summa, mille ülikool (muide üks Inglismaa Top10 hulka kuuluvaid, ameeriklaste tehtud akadeemilise võimekuse pingereas lausa kuuendale kohale asetatud ülikool - seega nad siiski päris rumalat juttu ju ka ei aja) üliõpilase kohta välja käis välisüliõpilastele saadetud kuluarvestuses (mainides muide sealsamas, et siin on väga kallis elada). Kuid toonitaksin siis veel korra - sest mainisite, et Teie peres on kaks inimest, et too summa on INIMESE kohta.
Ja eks kõik ju olene söögiharjumustest. Mina näiteks saan vabalt igasugust kraami selle mingi £25-30 summa eest ostetud, aga ega ma eriti palju söö ka, magu vist pisike või üldse ega ma eriline õgard ole jah. Naisterahvas ikkagi, peab taljet jälgima. Samas toitun normaalsest soojast, kodustehtud söögist, liharoad, magustoidud jne (eks siin tule vast kulinaarsed oskused mängu, et kes millest mida teha oskab ja kui ökonoomselt seejuures majandada suudab või tahab). Kalamarja jms hõrgutisi eriti ei armasta. No kui kartulid on nt 5kg müügil £2.50 eest, siis sinna juurde igasugust lihakraami ostes saab vabalt sellise £25-30 summa eest ära elatud ja iga päev normaalset sööki söödud. Kuid nagu ütlesin, eks see olene igaühe toitumisharjumustest. Ega ma eriti suure söömaga ole, kuid laps nt taas on jälle.