elu Kuveitis

Kuna keegi Kuveidist kirjutanud pole, siis teen teema lahti.

Elasin/töötasin Kuveidis 06.2003-02.2004 ning elasin nii hotellis kui oma korteris, alustaks üldisest infist:

Üle piiri ilma viisata ei saa. Turisti-viisasid praktiliselt pole, saab minna ainult küllakutsega ja kord aastas (vist veebruar) on "amtelik" kuu kus on see küllakutse-viisa lihtsustatud korras saadav. Üleüldiselt turismi kui sellist ei ole. Võimalik viis Kuveiti minna on sealt tööd saades.

Inimesed on seal abivalmid, midagi vajad - abistatakse nii kuis saadakse. Kasvõi oma auto võtmed antakse käest ära kui sul vaja. Meesinimesena suhtlesin loomulikult meestega, naised elavad seal oma elu. Paar korda nädalas sai käidud nn. duanijel mis on siis kogunemine, suguvõsa nooremad mehed kogunevad kellegi juures ning taotakse kaarte, suitsetatakse sishat ning aetakse niisama juttu/asju. Sellised istumised kestavad tavaliselt nii kella 7-8heksast kuni 3-4jani öösel välja, üldiselt kurnav tegevus kui järgmine päev tööpäev. Nädalavahetus on neljap-reede.

Üldiselt on kogu riigis teenindav personal hindud, leidub ka muude rahvuste esindajaid. Taksoga sõites peab hinna kohe alguses paika kauplema, muidu pärast on ebameeldivaid üllatusi. Üldiselt pärast kolmekuulist sisseelamise aega erilisi üllatusi polnud, elu oli rahulik ning mõnus. Augustis oli paar nädalat sellist aega, kus katus lihtsalt sõitis väljas olles - varjus kiskus temperatuur sinna 60 kanti, muidu oli öösel nii 40-42 plusskraadi. Kõrb on neil seal selline "betoonkoorik", mitte selline sahara tüüpi idüll oaaside ning liivadüünidega. Lisaks kõigele on see koorik suht halli värvi ning pisikesi auke täis. Augud on tekitatud igasuguste roomajate/sisalike poolt kes seal elavad.

Ühesõnaga, loodus on seal karm - augustis tekkisid igale poole mingid imepisikesed valged kärbsed kelle hammustusest tekkisid sellised paistetused et anna aga olla. Kuigi hotellis elades hommikuti ärgates ning silmad kinni lesides oli tunne küll et olen Eestis, nimelt pääsukesed olid seal, needsamad kes meilgi lendavad ringi. Heina lõhn ainult puudus, siis oleks illusioon olnud täielik. Lisaks pääsukestele elutsesid hotellis ka valged sisalikud, ronisid mööda seinu ja elasid oma elu. Liivatormist räägiks ka paar sõna, nimelt nägin neid torme mitmel korral - tegemist pole siis jällegi sellise "sahara" tormiga kus tuleb pakku ronida kaameli alla kohutavas liivarahes vaid pigem oli tegemist sellise maheda suduga linnas, nagu tolmu olid kõik kohad täis. Viimasel ajal on liivatormid sealkandis sagenenud, osaliselt arvatakse nende põhjustajaks ka sõjatehnikat mis on kõrbe üles kündnud korralikult ja lahtist liiva tekitanud.

Raha koha pealt niipalju, et poes on toit odavam kui meil Eestis, söögikohtades natuke kallim. 1 Kuveidi Dinaar=45EEK. Taksosõit nii 10km oli 5KD, kohalikes poodides leidus ka hapukoort ja kõike mida oskasid soovida, ka keefir ja muud sellised piimatooted olid olemas, küll ei nimetatud neid samamoodi nagu meil. Kel küsimusi - küsige aga, töötasin ka Dubais vähe aega ning oskan ehk aidata ka muu informatsiooniga.