Elu Prantsusmaal.

Soov lähiajal (c.1a) minna tööle Prantsusmaale ja ka elama kui võimalik. Küsiks inimestelt kes juba elavad seal, et kuidas on elu -olu ja kas töötamine võõrriigi töölisena on raske? Mis hinnad on korteritel(üür), palju ehitajad teenivad, kuidas inimesed üldse seal on? Huvitab rohkem lõunapoolsem kant. Tänan.

Töôtamine on, nagu ta on - kellele raske, kellele käkitegu, ja seda igas riigis. Ainult et tööle saada on peaaegu vôimatu, kui just Eestist eelnevalt endale tôôlepingut siia ei saa vôi siin mustalt mône otsa peale ei satu. Aga muidu on tore, ikka vôib tulla, kui meeldib.

kuidas prantslased valismaalastesse yldse suhtuvad?

kuidas keegi. sôltub ka, kust pârit oled.

..sellest, kas keelt oskad. Mina pole küll aru saanud, et prantslased selle järgi inimesi liigitavad, kes kust pärit on.. Tavalisele inimesele (nagu ka eestlasele) on kama kaks, kust sa oled, peaasi, et normaalne oled.

(ise aastaid seal olnud)

noh, ega nad seal Prantsumaal ikka aafrika araabide suhtes positiivselt meeelestatud pole.

Kõige tähtsam on keeleoskus. Ilma selleta ei tee siin sisuliselt midagi, eriti väikesemates linnades kus inglise keele jt keelte oskajaid on imevähe. isegi rahvusvahelistes firmades on suhtluskeel prantsuse keel. üüri hinnad varieeruvad erinevates departementides väga. kõige kallimad on mõistagi üürihinnad pealinnas. meie mõistes lausa haiglaselt kallid. väikesemates linnades ei ole aga Tallinnaga võrreldes hullu, sest palgad on ka kõrgemad. Eelmise aasta maikuust on osadele töökohtadele saamine kergendatud (st töödele kus on tööjõupuudus nt õed, ehitajad, mehhaanikud jne. vaata hea lehekülg on eures.ee) eks töötamise raskus sõltub erinevates juhtudest, aga üldiselt on siinne elanikkond teise ellusuhtumisega kui nt Eestis. st töötatakse et elada. Lõuna pool on selline chill ellusuhtumine veel rohkem levinud, eks kliima soosib seda :). Inimesed on võrreldes Eestiga palju avatumad, aktiivsed suhtlejad (nt poes seletatakse pikalt kassapidajatega nagu meie oma tuttavatega). eks suhtumine võõramaalsatesse varieerub inimestega, kuid kõige tähtsam on jällegi keeleoskus mis kohe barjäärid alandab. Mina olen igatahes oma otsusega siia kolida väga rahul.ja muideks Euroopas pole ühtki teist rahvust mis oleks eestlastele nii lähedane kui prantslased, seda eelkõige meie sarnase maailmatunnetuse pärast.

"Ja muideks Euroopas pole ühtki teist rahvust mis oleks eestlastele nii lähedane kui prantslased, seda eelkõige meie sarnase maailmatunnetuse pärast."

Palun valgusta - kust otsast sinu arvates prantslased ja eestlased niivõrd sarnased on, milles see väljendub? Ise Prantsusmaal (ja mujalgi) elanuna küll nii ei arva...

prantsalased on sama ebasõbralikud võõramaalaste suhtes kui eestlased ja see on põhiline sarnasus:)))

Hmmm, ma pigem vôrdleks prantslasi venelastega, nii mitmeski môttes.

kus sa elad ja kas oled töö leidnud?

oi otsiks tööd vüi elukohta L-Prantsusmaal.

Aga muidu on tore, ikka vôib tulla, kui meeldib

prantslasi ja eestlasi yhendab minu meelest suht sarnane irooniasegune naljasoon..ja mingi sygav eurooplaseks olemise uhkus. Venelane ja prantslane sobivad omavahel kuidagi siiski paremini - temperament voi ajalugu, ei tea, mis see on, aga kui pariisis oled, naed ise kui kerge on venelasel sobruneda prantslasega:) Prantslane on muidugi ka uhke ja tuleb noustuda, et sisseelamine oleneb tohutult sinu keelekasutusest. Miniseeliku voiks ka koju jatta, kui pole tahtmist valja paista vanima ameti esindajana..Aga jah, soovitaks kyll, oma kogemus on hea olnud (olin poolteist aastat pariisis).

Mu meelest on prantslastel ja eestlastel paljugi ühist.Seda on ju näha filmist MALEV´gi :) Sorry kui nali oli kohatu kellegi suhtes.