Eluaegne viisa

Tervist! Olen otsinud, kuid pole leidnud vastust küsimusele, kas kekharidusega 20.a noormees saaks kuidagi eluaegset viisat taotleda, kui ta ei mahu skilled viisa nõuetesse sisse? Kas mingit sellist võimalust ei ole, et ma töötan seal mingi aasta ilusti ja siis nad vaatavad, et normaalne inimene ja lasevad mul taotleda seda? Igaljuhul loodan, et saate aidata mind. Tänud

just oleks huvitatud, kas on mõni variant peale nende variantide.

Spouse viisa – ehk otsi endale kohalik kallim, kes on nõus läbi tegema tubli oleme-tõesti-koos tõestamiskadalipu. Üldiselt siiski üsna sirgjooneline variant.

Sponsored/business viisa – leia tööandja (eeldatavasti vana ja auväärne Austraalia kompanii vähemalt kümne töötajaga), kes on valmis tõestama, et sa oled väärtuslik ja asendamatu töötaja, keda Austraalias on raske leida.

Skilled viisa – Austraalias on hetkel suur kvalifitseeritud tööjõu puudus. Kui sul on kõrgharidus nõutud alal (täielikku nimekirja vaata siit), vanust alla 30-ne, inglise keel suus ja erialale vastav tõestatud töökogemus (üldiselt 2 aastat on piisav), siis on sul lootust skoorida vajalikud 120 punkti.

2 aastat on vähe, näiteks IT alal nõuti 6 aastat erialast töökogemust, mul ainult 4 aastat. Seega ma skills assessmendist läbi ei saanud... vähemalt praegu veel mitte.

See töökogemuse nõue oleneb haridustasemest ja IT alast. Mõne IT ala puhul on ainult 3 aastat töökogemust nõutud (kui kõrgharidust ei ole).

Mis muud öelda, kui et jama värk, mul kõrgharidus ja nõuti ikka 6 aastat töökogemust... magistrikraadiga oleks 4-st aastast piisanud.

Päris karmid lood siin. Aga kui reaalne oleks selline variant et ma lõpetan ülikooli hoonete ehituse alal ja lähen austraaliasse ja keegi tahab mind ilma kogemusteta vennikest tööle saada projekti juhina näiteks ja on nõus mu sponsoriks hakkama?