Esimest korda Iiirmaale

olen juba mõnda aega peas mõlgutanud mõtet Iiirimaale elama ja tööle minna. Paljud on mulle rääkinud, et Eestis Iirmaale normaalset tööd leida on ikka väga raske, kindlam on ikka kohapeal töökoht leida. Kas alguses on väga keeruline tööd ja elamist leida inimesel kellel puuduvad Iirimaal tutvused? Olen tegelenud hotellindusega ja üldiselt ei kujuta end ette, et ehitaja või kanakitkujana. On kellegil kogemusi Iiri hotelli süsteemiga? On seal raske kohaneda? Plaanin üksi minna ja mingiks pooleks aastaks! Ja kui kellegil veel plaanis minna, miks mitte seda koos teha, ise olen 20a kutt, viimasel ajal natuke vormist väljas aga selle eest humoorikas ja sõbralik!

Peab olema ise aktiivne otsija, hea suhtleja. Inimesed on väga avatud ja sõbralikud enamjaolt. Tuleks leida lihtsalt endale seal tuttav, kes sind aitaks. Hotellidest nii väga ma ei tea, ise töötasin restoranis. Kui hotelli kohe tööle ei saa, siis võib ju minna kasvõi restorani tööle alustuseks. Palk on küllaltki hea ja töö pole raske. Põhiline ongi see, et õigeid inimesi kohtaks. Alguses enne tööle minekut on vaja muidugi iga sugust paberitööd teha. Muidugi tuleks kasuks ka kui juba Eestis ette uurida, kuhu tasub tööle proovida ja saata oma CV. Edu!

Kuidas on lood erinevate firmadega, kes rahvusvahelist tööd eestlastele võimaldavad ning sümboolse summa eest kõik ette ja taha ära lubavad orgunnida? Kas nende poole on üldse mõtet vaadata või suure tõenäosusega läheb maksutud papp tühja ja lõppkokkuvõteks pean ikka ise omale töö ja elukoha muretsema?

niipalju kui mina kuulnud olen inimestelt, kes seal käinud,pidi see viimane lollus olema.

Tere, plaan on veel jõus ning igasugune nõuandlus on teretulnud!

Millega tegelesid hotellis? Soovitan uurida lehti www.jobs.ie - näiteks siin on otsing hotellide kohta - http://www.jobs.ie/Jobs.aspx?Categories=101%2C127%2C265%2C3%2C262%2C241%2C122&Regions=3%2C4%2C5%2C6&Keywords=&Submit=Search

Sõltub, mida teha suudad ja mis on kogemus. Manageridest on hotellides alati vajaka. Restaurant Managers' Duty Managers, Front Office Managers. Aga background (Töökogemus) peab hea olema. Tubade koristajaid hetkel eriti ei vajata, kuna ikka on veel nö "low season". Kuu kahe pärast, ehk hakkavad asjad paremuse poole liikuma. Öeldakse, et need, kes inglise keelt, ei oska, neil pole suurt mõtet tulla.

Suvel on alati busy busy.

Kui keel suus ja kogemus CV's koos soovitajatega olemas, siis peaks midagi alati leidma. Ostida on vaja. Ja kohal peab olema. Ja siin niisama, ilma tööta olla, on üsna nukker, ma arvan.

Igatahes jõudu ja peale hakkamist.

ps- Kalkuneid ega kanu ei kitku siin enam keegi. See on mingi vana müüt.

:)

Samuti www.irishjobs.ie jne. Google search peaks aitama.

Tänud infot eest! Ingliskeelega probleeme ei ole, seda kasutan hetkel pea iga päev (töö on selline). Hotellide kohta võin nii palju üelda, et pole kunagi Hotellis töödanud:) Aga minu tööks on olnud hotelli töötajate nõustamine ning IT toe osutamine, seega tean nende igapäeva tööst väga palju, iseasi, kas see Iirmaal kedagi kotib. Selge on ka see, et korterit vist kohe üürida pole võimalik(enne peab vist PPS ja püsiv töökoht olema?) Hetkel ongi suurimaks hirmuks see, et kulutan oma raha enne elamise peale ära kuniks sobiva töö leian, 10 tööpakkujast vb 1 on nõus tööle võtma enne kui töövestlus on toimund. Olen juba päris massiliselt CV saatnud, kuid vähesed on üldse vaevanud vastu kirjutada. Kuidas seal muidu elamisega on, millistesse hinnaklassidesse odavamad hotellid vm majutus asutused jäävad? Kas Iiriaksendiga harjusid muidu kiiresti ära?:) Ühesõnaga pikk jutt - s*** jutt!

Ei oska öelda, kus Hostelis/hotellis oleks hea odav elada. Kogemus puudub. Iiri aksent Dublinis ei ole tugev. Kui just, et on mingi kontingent ka Dublinis, kes räägib suht raskelt keelt (veidi lohakalt). Tegelt vist sõltub ikkagi piirkonnast, kuhu satud. Hetke majandus olukorda arvestades (et on pisut vaikne), siis usun, et maa piirkondade son raskem tööd leida. Samas on ehk kergem kuhugi tehasesse tööle saada. Kogemust pole suurt vaja. Aga ega ei oska nii öelda. Aktsendi kohta veel nii palju, et tean ühte kutti Põhja-Iirimaalt, ja temast ei saa Iirlased ka alati aru.

Nu hotellides vast liigselt kallis seal alustada. Kindlasti ei soovita ka hosteleid. Parim variant omale alustuseks tuba üürida. PPs numbri peaksid saama mingi nädalaga, aga tube saab ka üürida ennem seda kui selgitad ilusti olukorda. Aadress on daft.ie Arvan et parim variant on ikka kohapealt hakata tööd otsima, kunagi ei tea kui mõne eesti firma kaudu minema hakata.Aga samas võibolla ka just oleks ikkagi mingi töökoht kohe olemas ja siis saaksid edasi vaadata.Ise elasin dublinis pea 4 aastat kui midagi veel küsida siis küsi aga.

Kas oled juba Iirimaal kohal? Meie plaanime minna mai lõpus. Kui soovid punti lüüa, anna teada.

Aga räägid äkki lähemalt oma plaanidest, kui huvi on siis: kreisiraadio@gmail.com

mina otsisin siin vahepeal hotellit88d, ei olnud eriti kerge... samas see oli tubli 4 aastat tagasi. aga andrusel on 6igus - k6ik s6ltub otsijast ja kui v2ga sa seda v6i teist t88d tahad.

ma olen N 17 , ma läksin s6brannaga lihtsalt suvel Iirimaale, väga väga lõunasse läksime. Käisime lihtsalt ringi ja küsisime tööd, muidugi lootust anti igale poole saada, aga lubati koguaeg tagasi helistada, siis läksime ühte hotelli ja meile öeldi, tüdrukud olge homme kell 10 hommikul kohal ja töötasin seal väga edukalt pool aastat :) Palk oli väga hea, jootrahast rääkimata :D Iirlased on väga hea rahvas . Hotell oleks Iirimaal väga hea valik töötamise suhtes. Kindlasti soovitaksin üht kohalikku ajalehte, loomulikult kui sa lõunasse satud, sest to on lõunaleht..Southern Star, seal on alati suhteliselt palju töökuulutusi. ja mis puutub elukohta, siis see oleneb kus kohas sa elada soovid ja milline on maja jne..ma elasin Skibberreenis mingit aega ning seal maksin 50 euri .

Evelin.

Päris julge ettevõtmine teil siis. Hetkel on asjad nii kaugele arenenud, et elamine on olemas ja 70 euri nädal, mis tundub suht mõistlik. Kui kaua tööd otsisite muidu?

Täitsa ilus ja ümmargune jutt,sobib ilusti ca 17 aastasele.Selles eas olen nõus kõigega,et ainult papp jookseks ja seda Iiris jagub.Elamise eest ilusad simad,jas muu ning mingi 50,. Bullshitt... , olen olnud juba 3 aastat Iiris olen näinud peaaegu kõike,aga sellist juttu,andke andeks.

Kuidas olete toimind kui öösel lennujaama jõuate? Dublini lennujaamas olev hotell suhteliselt kallis, kas lähimad hostelid Dublinis väga kaugel?

Tööd võid otsida ka monster.com,sisesta oma cv ja sulle saadetakse pakkumised.Edu.

Juhutusin arxi Iirimaale tulekust alles nyyd lugema aga 2kki siiski on minu n6uandest veel v2heke abi... Niisiis Iiri maksusysteemist saad ilusasti lugeda Eesti Suursaatkond Dublinis kodulehelt...http://www.estemb.ie/est/konsulaarinfo/elamine_Iirimaal

Mina arvan kyll et hotelli t66d leida on 22rmiselt kerge, t66j6ud on nii jooksev et kedagi ikka otsitakse ja sellel pole mitte mingit t2htsust kellena sa seal alustad. Kui sa end lojaalsena ja muidu heast kyljest n2itad on sul suurep2rane v6imalus kandideerida k6rgematele kohtatele ja ka ylikooli haridus on Iirimaal tasuta nii et sa saad juurde 6ppida hotellindust v6i midagi sellega seotud. Iirimaa ei ole IT alal eriti arenenud nii et sul on suurp2rane v6imalus ennast selles riigis teostada! Alguses kui sa isegi ei saa hotelli t66le v6id sa ju yksk6ik kus t66tada ja samal ajal hotelli t66d ostida... Minul kaks s6brannat, m6lemad t66tavad hotellis, kyll Corkis, nagu ma aru said otsid sa t66d Dublinisse, aga need kaks eesti neiut alustasid m6lemad seal restoranis ettekandjatena ja nyyd m6lemad v2iksed bossid, ilma erihariduseta ja puha...

Isegi kui sa ei plaani siia pikemaks kui n2iteks 6 kuuks j22da, teenid sa lihtt66lisena siin ikkagi rohkem raha kui Eestis ja oled kogemuse v6rra rikkam. Minul isiklikult v6ttis Iirimaaga harjumine ysna kaua aega, kontrast on liiga tugev, kultuuri erinevused jne. Olin samuti nagu sina 20 kui siia tulin, nyydseks olen siis olnud juba 3 aastat, igaljuhul on mul siin nii meeldima hakkanud et ma ei usu et ma nii pea koju tagasi kolin...

Soovin sulle palju edu ja 2ra anna alla kui sa n2dalaga t66d ei leia! . . . Trip.ee palub jälgida postituse lisamisel õigekirjareegleid, suured algustähed ja tekstis mõned laused eraldada peaks olema elementaarne! Püüdsime teksti mõtet muutmata teha ta loetavaks, moodustasime laused ja panime suuri algustähti!

Eks kõik ekstreemsused tunduvad mitteusutavad, eriti nendele, kes midagi kogenud pole. Ja mis puutub vanusesse, see pole oluline! julgus loeb! Kui on probleeme uskumisega, siis võin isegi pilte meie läbielamistest saata ja ümmargune jutt oleks see siis, kui ma oleks kirjutanud, et kõik tuli lihtsalt. Kuu aega tööd otsida, pole just eriti lilleline, eriti kui vanust pole, raha pole, elukohta pole.