Gold Coast'is odav ööbimine

Saabume 1o. nov Gold Coast'i Coolangatta lennujaama. Edasi suunduks kusagile odavasse backpackerisse kus siis viibiks seni kuniks kõik vajalik tehtud saaks – viisa passi, TFN number, kõnekaart, pangakonto ja siis hakkaks tööd otsima…

Ühe sõnaga kas keegi oskab soovitada mõnda odavat ööbimiskohta?
Kuhu oleks mõistlik üldse suunduda (millisesse linnaosasse), et kõik need kohad (immigratsiooniamet, pank jne) oleksid ööbimiskohast mõistlikul kaugusel?
Millega lennujaamast üldse edasi suunduda? Buss? Rong? miskit muud?
Tänud juba ette vastamast!

Kas sa oled selle kohapealt ka infot saand, kus viisat ja TFN numbrit tehakse.
Kõnekaardist soovitati mulle Optus Prepaid, pidi kõige soodsam olema.
Kuna olen samasse kohta minemas, siis igasugune info on teretulnud, proovin ise ka jagada.

Viisa kleepsu saab passi immigratioonibüroos ja TFN nr vist vaja internetis teha www.ato.gov.au Kus need asuvad seal linnas seda ei tea aga küll seal kohapeal infot saab.
Optuse kohta olen ka jah kiidusõnu kuulnud ja pangaks soovitati ANZ (Commonwealth on ka üks suurimaid aga pidi rohkem jamasid olema - ära küsi milliseid).

Millal plaanis sul minna? Ehk lööd kampa hoopis?

Vabalt, aga ma lähen natuke varem jõuan 27. september sinna.

Otsi välja Lonely planet, Rough Guide vms või võta lahti trip advisor, hostelworld.com vms ja toksi sisse, hostels in Surfers Paradise või brisbane ja vali millist tahad. Surfersi koha pealt ei võta sõna, ei ööbinud seal, GC-s olin ühe öö ainult lennujaama kõrval olevas YHA's,kuna lennuajad olid lihtsalt nii totakad, ajab asja ära aga ega seal suurt miskit teha muidu ei ole. Brissi koha pealt soovitan Palace PB, üsna lahamaks aga täitsa korralik. Lennujaamast minema saada on kõige mõtekam bussiga, üljuhul visatakse sind otse oma PB ukse ette, kui tead millisesse minemas oled :). Ma ei ole kindel aga minu teada enam seda viisa kleepsu passi ei pandagi?! Keegi, kes alles nüüd läinud võiks seda kommenteerida muidugi. Tel kaardi osas ahet suht ei ole, isiklikult soovitan Telstra pre-paid, kuna neil on vähemalt levi olemas enamuses osas outbackis (ma veetsin üsna palju aega just WA's). Pangaga eks vaata ise, mis esimesena silma jääb. Endal Commonwealth ja ei kurda absoluutselt, kõik saab ilusti nendega korda ajada. TFN'i saad ära taodelda läbi interneti nagu ennem siin keegi juba mainis :)

Backpackerite hostelle on mööda rannikut põhja poole minnes muidugi küllaga. Kõige elavam kant on siiski Surfers Paradise, mis on Coolangattast u 30 minutit bussiga sõita. Hinnad on sealsetel backpackeritel üsna sarnased, kõikumine ehk mõned dollarid (Kõige suurem neist Islander on vast odavaim, AGA ei meenutab rohkem oma suure massiivsusega hosteli, mitte backpackerit. Väiksemates kohtades on alati kergem uusi tutvusi saada.) Kõige odavam viis lennujaamast plehku panemiseks on aga minna maanteel asuvasse bussijaama ja sealt ühistransport catchida :)