Head elamise ja töötamise võimalused lääne-euroopas

Hei,

Olen juba mõned viimased aastad haudunud mõtet kolida ära kuhugi lääne poole, kus oleks noorel kõrgkooli lõpetanul ja 5a töökogemusega inimesel kergem oma elu alustada. Elu alustamise all mõtlen et ei pea võtma omale 30a laenu 4-5kEEK kuumaksuga ning käime tööl 92a opeliga kuna muuks enam raha ei jätku. Olen ise hea inglise ja saksa keele oskusega (lõpetasin ka kõrgkooli saksamaal). Lisaks olen õppinud vähekene hispaania ja prantsuse keelt ning piisava motivatsiooni puhul olen võimeline neid keeli edasi arendama.

Mõelnud olen saksamaa, Shveitsi, Prantsusmaa ja Hispaania peale, kus oleks parimad võimalused eestist tulnud inimesel hakkama saada ja sh ka elukvaliteet parem. Inglismaa ei tõmba kuna olen käinud ja näinud ning lisaks siin foorumites lugenud teatud linnaosadest, kuhu pole soovitatav sattuda. Üldine inimeste suhtumine seal ka ei meeldi eriti. Tahaks pigem turvalisemat ja vaiksemat elukohta. Seniks jääb aga inglismaa pigem varuvariandiks.

Igasugu apelsinide ja maasika korjamise taolised tööotsad jätaksin kõrvale kuna eesti ja saksa diplomiga ning töötahtega loodan natuke etemat töökohta saada. Ei looda kohe päris erialasele ning oma pool aastat jooksupoisi kohaga võib ka sobida.

Olen päris palju eeltööd juba teinud ning iga riigi eripärasid võõrtööliste, elukommete, palkade, elu kvaliteedi osas uurinud. Aga kuulaks hea meelega arvamusi, kel sama idee plaanis ja kes seda juba teinud ja miks just sinna riiki.