Hey! Natukene abi oleks tarvis.

Neid viisateemasi on siin mustmiljon olnud aga palun ikkagi abi.
Eelmine aasta olin vahetusõpilane Texases, lubbocki lähedal. Totaalselt armastasin seda. Koolis olin 11ndas klassis. Kuna see riik ja kultuur pugesid nii hinge siis soovin sügisel tagasi minna ja üldse kool seal lõpetada. Elamiskoht oleks mul olemas, ning samas ka sealoleva kooliga on räägitud ja nad on nõus mind uuesti vastu võtma.
Eelmine aasta oli mul j1 viisat vaja, see aasta otsustasin et teen F1 viisa, sest sellega on õigus ka natukene töödata, kui ma olen õigesti aru saanud. Aga nüüd tekib konks..Nimelt läheb vaja mul, et viisa saada, sellist paberit nagu ds 2019.
Kas keegi oskab öelda, kust ma selle saaksin, või mida ma selleks tegema pean? Sest enam ma ei lähe ju mingi organisatsiooni kaudu vaid omal käel.

Igasugune abi on teretulnud:)

Mul on juhtumis üks tuttav, kes oli paar aastat tagasi vahetusõpilane USAs (San Franciscos) ning pärast vahetusaastat läks tagasi sinna ning lõpetas selle kooli, kus ta vahetusõpilane oli. Minu teada peaks ta see aasta USAsse ka ülikooli minema, aga see ei puutu eriti vist teemasse.:) Igatahes kui on soovi, siis ma võin tema kontakti anda ning Sa saaksid täpsemalt küsida, kuidas see viisa taotlemine käib.

DS-2019 on dokument, mis käib kaasas J-1 tüüpi viisaga. Kui sul on seekord minek F-1 viisaga, siis sellega käib kaasas dokument nimega I-20. Selle dokumendi peab sulle väljastama see Teksases asuv kool. (Selle paberi viid USA konsulaati Tallinnas ja edasi on juba lihtne). Muuhulgas sisaldab see dokument infot selle kohta, kuidas sa oma seal veedetava aja eest tasud: õppemaks + elamine (vastavad tõendid on vaja esitada dokumenti väljastavale isikule).
Enamikes USA ülikoolides on olemas inimene, kel õigus DS-2019 ja I-20 dokumente väljastada. Enamikel keskkoolidel selliste õigustega ametnikku ei ole (vahetusõpilaste puhul väljastab dokumendi vahetusorganisatsioon).
Soovitan võtta ühendust oma kontaktisikuga seal keskkoolis ja uurida, kas neil on kedagi, kel õigus I-20 dokumente väljastada. Kui mitte, siis võib vastava paberi saamine veidi keerukamaks osutuda.

Natuke veel F-1 viisa kohta: F-1 staatuses on sul tõesti õigus nii kooli ajal kui ka vaheaegadel tööd teha, kuid see reegel kehtib teatavate kitsendustega. Esimene ja tähtsaim neist on, et tööd teha ja palka saada võid sa vaid oma koolis (st. võid töötada kooli raamatukogus, sööklas, jne; semestri ajal kuni 20h/nädalas, vaheaegadel ilma piiranguta). Koolist väljaspool sul F-1 staatuses enne kooli lõppu raha eest töö tegemise õigust olema ei saa. Seega uuri enne ikka välja, kas su keskkool pakub õpilastele enda struktuurides tood.

ps: töökaaslane just informeeris mind: kui keskkoolis kohapeal vastavat ametnikku ei ole, siis iga "school district" kohta on selline ametnik kindlasti olemas. Küsi oma keskkooli ametnike käest seda paberit (ja kui vaja, siis nad saadavad selle soovi õigesse kohta edasi).

Heiminni, ma vist tean kellest sa räägid(marta-kristi vm?), aga tema vist käis kuskil erakoolis, mina aga tahaksin jätkata õpinguid tavakoolis, mitte erakoolis. Ning tegelikult ma kunagi kirjutasin talle aga ta ei vastanud.
Nüüd mul tekkis veel selline küsimus, kas keegi teab, kas keskool on Ameerikas tasuta? Ma rääkisin kooliga ning nemad ütlesid, et ei pea maksma, kuid samas ma olen kuskilt lugenud, et kui sa ei ole ameeriklane ning soovid keskkooli lõpetada tavakoolis, siis see maksumus on päris kopsakas.

Minumeelest peaks riigikool tasuta olema