Hispaania 2017

Tere,

Teen siia värske Hispaania 2017 teema.
Teemadeks kõik seoses Hispaaniasse kolimisega: töö, elamine, hinnad, elukohad.

Olen ise paar aastat Austraalias elanud, tööd teinud ja aasta kaasaga Kanadas samamoodi.
Nüüd oleme kodumaale tagasi jõudnud ja vaatame et eriti sobivaid variante siin me endale ei leia.

Mõtleme jälle kuhugi mujale kolimise peale ja Hispaania tundub kliima poolest hea valik. Mul on tekkinud mõned küsimused ja ehk keegi on nõus mõnele küsimusele vastama. Googeldan infot ise ka edasi. Kuulaks meelsasti ka kedagi, kes on juba Hispaanias ennast paika seadnud.

-Üldine paberimajandus (töö, elukoht, pank)

Kas kõik vajalikud (paberid) saab inglisekeeles aetud? Nii palju, kui mina olen hispaanlasi kohanud, siis ei ole nende inglise keel just kõige parem olnud.

 1. NIE siis saab politseimajast nagu ma Google-st info leian.
 2. Kas on veel miskeid muid olulisi pabereid mida oleks vaja, et avada pangakonto ja leida eluase? Kas pikemas perspektiivis tasub ära tõlkida eriala tõendavad paberid või on seal ka olulisem kohalik haridus ja töökogemus?

-Töö

Räägime inglise keelt ja plaanis ka hispaania keelt agaralt õppima hakata. Kohaliku keele mitte oskamine ilmselt takistab paljudele töökohtadele kandideerimist.

 1. Kui hea mõte on Hispaania poole liikuda detsembris/jaanuaris? (Tenerife kant ehk?) Sihtkoht ei ole täiesti paigas ja kaaluksime ka teisi variante. Kas Tenerifel on lootust leida mõistliku palgaga tööd sellisel ajal, et saaks korteri eest üüri makstud ja ehk ka natuke koguda?
 2. Sihtkohtade soovitused on oodatud.
 3. Kui suur see palk olema peaks, et elaks mõnusalt ära? Ei taha, et keegi üle laseks palgaga. Eks see nüüd ole küsimus, millele vist eriti vastust ei saa. Rahul oleks 1-2 toalises korteris ja natuke sooviks ka raha koguda.

-Juhiload

Kui kaua saab Eestis väljastatud juhilubadega probleemideta sõita? Kas on vajalik mingi ajajooksul kohalike juhilubade vastu vahetada?

-Elukoht

 1. Millistelt veebilehtedelt elukohti otsida?
 2. Kas peaks midagi ekstra teadma enne korteri üürile võtmist? Eeldan, et seal tehakse ka üürilepingud kus mõlema poole jaoks olulised punktid kirjas.?

Mul tekib kindlasti veel küsimusi, aga panustan Internetis surfamisse, ja leian kindlasti veel vastuseid.

Ma teen ühe märkuse siia juurde. (Tenerife kant ehk?) asub Kanaaridel ja Hispaania on see ainult niivõrd, et asjajamine käib seal Hispaania seaduste järgi. Kui juba Kanaarisid vaadata ja seal tööd otsida, siis maksaks vaadata Gran Canaria poole. Töö leidmine pole praegu Hispaanias kusagil lihtne.

Tere!

Kirjutan nii palju, kui tean ja ise läbi olen teinud.

-Üldine paberimajandus (töö, elukoht, pank): kahel korral, mil olen möned kuud Hispaanias viibinud (Santa Susanna, Mallorca), olen aru saanud, et inglise keelega ei saa vöi ei pruugi hakkama saada. Yhtteist peaks ikka hispaania keeles oskama. Vöib-olla see oleneb asukohast ka.

 1. NIE numbri saamiseks peab KINDLASTI endale aja panama. Ilma selleta ei vöeta sind jutule. Seda soovitan varakult teha (läbi interneti), sest pöhimötteliselt köik algab NIE numbrist. Ma nyyd päris kindlalt ei ytle, aga minu arust ei saa NIE-t politseimajast, vaid migratsiooniametist? Panen siia lingi, mida vb olete lugenud? Seal igatahes päris täpselt kirjas, mida tegema pead.
  http://suitelife.com/blog/moving-to-barcelona/how-to-get-a-spanish-nie-number-its-kind-of-a-big-deal/

 2. Teil peab olemas olema Social Security number (numero de seguridad social).
  http://niebarcelona.com/en/social-security-number/
  Mina arvan, et on vöib lasta ära tölkida oma paberid. Ise pidin ka seda tegema ja sellisel juhul on suurem vöimalus tööd saada jne. Sest kohalikud tahavad aru saada, mis paberil kirjas on! Sellisel juhul oled usaldusväärne inimene.

-Töö: oleneb, kuhu kandideerite. Kui olete kuurortis, kus on peamiselt briti turiste, siis just ingliskeelt könelevat personali nad otsivadki. Aga yldiselt hindavad hispaanlased seda väga, kui oskad hispaania keelt. Kas vöi vähesel määral ning valesti rääkides.

Ylejäänud asjadele ma vist kasulikku infot jagada ei oska.
Edu! :)

Tervist

Elan peaaegu 2 aastat Madriidis. Esmane NIE 3 kuuks võiks juba teha Hispaania saatkonnas Tallinnas. Tööga on jah väga nuttune ka Madriidis.
Edasi tegin NIE politseis, mul vedas ja ajasin asju inglise keeles, aga tegelikult peaks oskama hispaania keelt, nad ei räägi siin enamasti inglise keelt. Pank mul on Sabadell.

Tänan igasuguse info eest, olen mitme inimesega Hispaania teemal vestelnud. Planeerime juba omi asju ja loome varuplaane. Tänan igasuguse info eest.


Siin teemas võikski arutada 2017 Hispaaniaga seonduvaid teemasid. Nii oleks minejatel värsket infot. Elementaarse Googel-damisega muidugi saab ka infot ise üsna palju kätte, aga tööseis protsentides muidugi päris õiget pilti silme ette ei anna. Jõudu jaksu kõikidele Hispaaniasse minejatele. :)

Vahemere ääres ja -saartel algab hooaeg aprilli lõpust ja siis kohal olla juba.Inglisekeel on selles piirkonnas vajalik.Muidugi peab hispaania keelt niipalju oskama.et kotti pähe ei tõmmataks.Teil 3 kuud aega,kuulake-vaadake vaid nüüd kõike hispaania keeles ja aprilliks suhtluseks hispaania keeles valmis.Näiteks Marbellas on suvel palju igasugu tööd

Tere, kuna plaanite minna?
Otsime praegu ka lisainfot Hispaaniasse tulekuks pikemaks ajaks. Oleme Costa Bravas puhkusereisil hetkel. Hooaeg just läks käima siin. Alicante ja nt Loret de Mar on kohad kus vähem tööd, väitis kohalik kinnisvaramaakler. U 4 kuud ja siis kõik.

Marianne

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt