Hispaania? Austraalia? Noored valismaale- kuidas? kuhu?

Tere!
Oleme 2 keskkooli lõpetavat tydrukut ja sooviksime sygisest kolida kuhugi valismaale. Kuna otsustasime soojamaa kasuks, siis meie esmaseks valikuks jaid Hispaania (Malaga või Marbella) voi Austraalia. Oleksime vaga tanulik kui keegi jagaks meiega sealseid eluolusid (töö- leidmine&palgad, korter-kus taskukohasemad hinnad yyrimiseks, hinnad yleyldiselt, kliima, elamisluba ja keel hispaanias).

Kindlasti liigub siin palju selliseid, kes ise ka noorena kuhugi valismaale laksid elama ja tööd tegema, seega kui keegi oskab pakkuda mõnda muud riiki, oleme soovitustest väga huvitatud :)

Austraalias on hea algust teha. Keeleliselt on siin lihtsam ja töö leidmine ei ole ka probleem. Võimalik ka korralikult säästa edasisteks reisideks. Just do it. Ise siin poolteist aastat juba olnud.

Iseenesest autahvli vääriline teemapüstitus.

Siis kui lõpueksamid läbi, on ka töökohad Hispaanias läbi. Noorte töötus 50%. Seega talvel vähe tööd ja needki hõivatakse kohalike poolt. Parim aeg Hispaanias töö otsinguteks on aplilli lõpp ja mai algus turisminduses. Eriti palju on kohti saartel ( Ibiza, Mallorca ), kuhu värvatakse inimesi isegi mandrilt ( eriti Andaluusiast ).

Ei ole võimalik, et sellised asju ikka veel tänapäeval küsitakse.. Mida te ootate inimestelt nyyd siis? Et koik hakkavad ette laduma, kuidas töö ja eluolu ja koik muu jama toimib väljaspool Eestit?? Alusta trip otsingiga, saad vähemalt pooltele küsimustele juba vastuse. Edasi google, elu austraalias. Mis anna vastuse austraalia.info jne. Edasi FB grupp: eestlased austraalias.. Ja lõpuks loe läbi 2 raamatut, Down Under ja Minu Austraalia.V õid asjad ara pakkida ja tuld.. Sest kui toimisid nende juhendite järgi, polegi teil enam ühtegi küsimust..
Edit: Need austraalia.info jne lehed ei ole niisama nalja pärast loodud. Lisaks infotunnid vähemalt korra kuus. Kui te ei suuda isegi infot hankida vähemalgi määral, mismoodi te siis kohapeal hakkame saate..

Suurepärane kommentaar teemaalgatajatele tartupoisi poolt!! Kõik on öeldud!

Tegelt kurjad eestlased võiksid lõuad söömise jaoks hoida. Pole vaja lihtsalt lambist paukuda nii.

Austraaliasse.ee
FB: Eestlased Austraalias

Ma arvan, et teil on lihtsam Austraalias läbi lüüa kui Hispaanias. Esiteks keel, teiseks Hispaanias on töötus päris suur ja ilmselgelt kohalikud saavad enne teid tööle. Liituge FBs Eestlased Austraalias grupiga ja hakake lugema. Austraalia.info´t pole enam ma ei tea mis ajast uuendatud, üsna surnud koht. Kui teil tuttavaid ees on siis küsige hästi palju neilt. Elamine on seal kallim kui eestis. Palgad on seal ikka väga väga väga palju suuremad kui Eestis. Kui sul on palk 20aud/h ja lükkad oma 200h kuus ära siis saad ju 4000aud kätte juba.

Korteriüür on seinast-seina, võid mingi 150´ga saada aga julgelt arvestage mingi 200 nädal. Ütleme nii, et kui sa tööl käid siis elad igatepidi hästi ära.

Miks nii kurjad kommentaarid?? Küsija suu pihta ei lööda ju.

Teemasse, et võite proovida ka näiteks Hispaaniasse au pairiks minna. Saaksite hispaania keelt veidi õppida. www.aupair-world.net

Lugesin korralikult läbi kõik kommentaarid, ega täheldanud mitte ühtegi solvavat märkust teema algataja aadressil, pigem toodi välja probleemid mis ees võivad oodata. Kas oleks aus olnud noortele inimestele kirjutada et neid ootavad ees töökohad ja odav lõbus probleemideta elu?! Võtame näiteks piigade soovi teada saada kliimast? Kas selline küsimus on üldse õigustatud, kas nad ise ei vaevu natuke internetis seda uurida? Palgad- see on jälle mõtetu küsimus minu meelest inimestelt, kes alles kooli lõpetamas ega oma mingit kogemust: kui palka küsiks inimene, kellel on juba staazi ja teab üldse mida endast kujutab töö tegemine, siis ma veel saaks aru. Veel oli teemaalgataja küsimus hinnad üldse? No kuidas sellele vastata? Kas see on normaalne küsimus? Kui näiteks inimene küsiks, et mis maksab leib. liha, juurvili ja puuvili, siis ma veel saaks aru, antud küsimusest aga mitte.Ja mida tähendab taskukohane hind üürimiseks? Summat oleks olnud vaja kirjutada mis on max. Üldse oli see teemaalgatus täiesti läbi mõtlemata, sel põhjusel ei olnud ka midagi reaalset kellegil kirjutada Hispaania kohta. Aga üht ma siiski ütlen, kas see meeldib või mitte. Tüdrukud võtke aega endale ja lugege varasemad lood tripis läbi, saate vastuseid kuhjaga.