Hispaaniasse tööle.

Tere kõigile, kes tahtsid/tahavad/plaanivad jne minna välismaale tööle, olgu see siis Hispaania, Norra, Soome, Küpros, Usa või isegi Egiptus. Tehke seda, kui ikka natukenegi õnne on saate hakkama ükskõik kus ja kui ei lähe nagu plaanitult on vähemalt midagi rääkida teistele, mida iganes. Mis mõtet siin Eestis enam istuda on, lähiaastatel majandus meil ei lähe lilleliseks, vaevu hakkab muru kasvama healjuhul järgmine aasta. Ise olen Soomes töödanud, nüüd olen Eestis jälle olnud pikemalt, käisin koolis sain eriala diplomi kätte. Nüüd 100% plaan Hispaania, juba nüüd kohe 15aprill läheb lennuk, mul on muidugi see eelis, et mul sõbrad seal ja elukoht kohe olemas, kuid tööga niipalju kui lugenud olen on ikka vägaväga mõõn seal, kuid jällegi ei löö risti ette, nagu õieti mainitud korduvalt siin foorumis, et kes ikka tahab ja otsib ja ajad see saab ka. Kindlasti tuleb paberid korda ajada ja keelt natukene õppida, endal ingliskeel suus, väheke saksa, vene ja eesti ja soome, kindlasti panustan esimesed mitu kuud enamasti keeleõppimisele. Ja ja, kui meie keskel on Alicantes või La Zenia's elutsevaid eesti kodanikke, siis peale 15dat aprilli ootan suure huviga igasugust teavet kus mis kes, võib ka kohtuda. Bottom line, elad korra, ei ole mõtet seda siin hallil maal maha õppida 30a ja siis tööle minna kontorisse ja veeta seal järgmised 30a. Ja kui surivoodil oled, mõtled.....

Võtad äkki ühendust?

teet.arukaev@eesti.ee

Kas oled kohal ja kuidas läinud on ?

Olen Hispaanias Torremolinoses. Votaks uhendust?

klaoser@hotmail.com

Tere eestlased Alicantes! Plaanime märtsis sinna kanti elama tulla(2 naisterahvast). Kas on keegi,kes oskab veits infi anda töö leidmisel? Oleme igasuguse informatsiooni eest tänulikud.

Millega tegeled siin? Olen ka siin varsti pea kuu olnud,kõrval linnas sul Benalmadenas. Kaua üldse olnud oled ja kauaks plaanid jääda?

Panin veits pange, ei vaadanud kuupäevasi. :)

Olen taas otsaga Alicantesse jõudnud. Kas siin veel kaasmaalasi liigub?

Tere eestlased siin! :) saabusin hommikul siia Alicantesse!! 16.06.2010 kui on huvilisi siis sooviks tutvuda! minimaalselt olen siin yks kuu ...... kirjutage rip666@hot.ee

Tauno ;)

Ei ole veel eestlasi kohanud siin! Kas pole kedagi või ei taha, ei julge keegi suhelda :)! Varjupaikka ei vaja, korter olemas! Lihtsalt tahaks eesti keelt veits harjutada, peab juba veits mõtlema :)

Tere

Mina siia õnne otsima ei tuleks, Hispaanias on Euroopa üks suuremaid tööpuudusi.

Hispaania, Benidorm

Tere!

Vabandan, kui sarnane teema juba olemas.

Plaanis minna Hispaaniasse elama selle aasta septembrikuus. Linnaks, nagu pealkirjas näha, oleks esialgu Benidorm. Minek oleks 4-liikmelise seltskonnaga, kes kõik on oskustöölised teenindusvaldkonnas, 2 professionaalset kokka ja 2 koolitatud baaritöölist. Plaanime enne lahkumist läbida algtaseme hispaania keele kursuse.

Siit ka küsimused inimestele, kellel on kogemusi antud linnaga. Kui kiiresti on seal võimalik leida korterit 4-le inimesele? Kuna plaanis on Benidormi jõuda suhteliselt hooaja lõpus, siis millised on töö leidmise võimalused just teenindusvaldkonnas?

Ette tänades

Margus

Mina olen samuti minemas sõbrannaga septembri alguses Hispaania, elukoht on olemas Benidormi lähedal Denias. Töö loodame kohapealt leida :) Soovitavalt restorani või ööklubisse..

2 tüdrukut vanuses 19-20 otsivad Barcelonas kohta kus ööbida, kas või ajutiseks :) Hetkel oleme juba Barcelonas, ja telgime seal kus võimalik on :P Igasugune informatsioon on tere tulnud !!

Tere,

Kui on keegi liikumas lähiajal Eestist autoga Hispaaniasse Andalusia piirkonda, palun andke teada! Oleks vaja midagi Eestist siia toimetada. Aitäh ja jätke oma kontaktandmed. Päikest!

2 Noormeest liiguvad lähiajal hääälega Hispaaniasse, et näha elu :D Eestlased võiks kokkusaada :D Kas oleks mingeid tööpakkumisi? Või kohta kus ööbida? Kus Hispaanias kõigesuurem võimalus tööd hooajaks saada on? Seda tean juba et ns linna ei tasu minna, parem ikka turisti maalapile. Seal saab Ingliskeelega hakkama :) Ootan vastuseid hot: m1e2e2l3i4s5@hot.ee Kõik info Hispaania kohta oodatud :D Parimad linnad ilusamad. Sest elu tuleb ju ometigi nautida natukenegi :D

Töövõimalused kevadel 2012 Hispaanias

Tean, et Hispaanias on ikka veel suur tööpuudus aga kus piirkonnas oleks kõige suurem võimalus leida tööd hotellis või baaris ettekandjana?

Sekundeerin eelmisele kirjutajale, et kas keegi oskab nõu anda, kuidas oleks kõige kergem tööd leida Hispaanias ja kus ning kust kaudu leida elukohta? Niisama linna peale hulkuma minna, et äkki veab, ei tahaks minna.

Siin Lleidas Katalunias puuvilja töötlemis ladudes on kõikk endale töö siiamaani leidnud makstakse kuskil 5€ tund, aga tööd on enamus vahetustega ja 6 päeva nädalas kokku teenivad kuskil 1000€ kuus. Ka paljud eestlased on siin tööl käinud hooajal ja paljusi on ka tagasi kutsutud uueks hooajaks. Ise olen nendega kokku puutunud palju kuna käin ladudes puuvilja laadimas.Ja olen küsinud kas teie laos töötab mõni eestlane ja nii olen neid leidnud.Meie kliendid on kuskil 100 erinevas laos Lleida ümbruses.Enamus töölised on poolakad kes vahetavad välja praegu enamus marocco ja rumeenia päritolu rahvast.Enamus ladudes töötab üle saja naise, mehi on vahe ainult tõstuki juhid ja aluse tegijad (enamus pikka kasvu vajalik selleks).Tubasi üüritakse ka lao territoorjumil kus on neli voodit ja makstakse 100€ kuus. Aga üürida korter alates 300€ ei ole probleem pluss elekter, vesi.Tööd on umbes 3 kuuks hakkab mais ja lõpeb augustis. Umbes 500€ kuus kõrvale panna annb küll sest söök on siin odavam kui eestis. Aga tööd otsida peaks käima laost lattu ja küsides.Ladudega on hea algust teha, sest seal saab hea põhja keele õppele ja pärast tööd leida teises kohas lihtsam.

Öeldakse,et rumalaid küsimusi pole olemas....Tundub, et minu on =)Plaan Hispaaniasse minna esialgu niisama puhkama aga tahaks teada, kas seal metsatööstusega ka tegeletakse nt. harvesterijuhina tööd leida oleks selline värk reaalne???

Kas seal puuvilja ladudes palka makstakse nädala või kuu lõpus? Kas puuvilja korjamisel on tüki või tunnitasu? Kas sinna on viimasel ajal kerge tööle saada? Küsin sellepärast, et olen ise Austraalias seda tööd teinud. Kas mõni teab ka midagi apelsinide ja mandariinide korjamise kohta?