Hoiatus Ameerikasse tulijatele! Eesti petturid!

Tere! Siin foorumites on oma nou vaga lahkelt jaganud tegelane Omamees, kelle parisnimi on Maurico Luhka. Elab ta San Franciscos ja vaidetavalt on nous teisi eestlasi aitama "nii kuidas saab". Eestist pogenes ta volgade eest ja on tegelenud ka pettustega. Kuna tal pole kellelgi nahka yle korvade tommata, kasutab ta ara vaeseid eestlasi, kes siia turismiviisaga tood otsima tulevad. Tema myygiartikliteks on vale Social Security number ja usa juhiload. Viimase eest kasseerib ta umbes 3000 dollarit!!! Ja seda numbrit/lube ei pruugi te kunagi nahagi, kuna raha tuleb ette maksta.

SIIN ON VOIMALIK KA ILMA PABERITETA TOOD SAADA!!! Asi pole yldse nii hull, kui raagitakse. Raske on jah, see on tosi, aga ettevotlikud inimesed saavad alati hakkama. TEADMISEKS: need, kellel on kehtiv turismiviisa, saavad taotleda usa juhiluba (californias on see nii vahemalt)!

KAHJUKS ON NII, ET OMADELE VALISMAAL LOOTA ERITI EI SAA. (ennem aitavad sind venelased kui eestlased)

Sellest esimesest poolest ei tea mina midagi aga teinepool on väga OK jutt.

Seda teemat lugedes on esialgu postitusi raske tõsiselt võtta. See on lihtsalt kohutav mida inimesed oma illusoorse Ameerika unelma nimel on nõus ära tegema - ja praktiliselt ainult selle pärast, et ei suuda Eestis hakkama saada. Ma ei tea kuidas teistega on, aga ma eelistaks Eestis korraliku karjääri tegemist iga kell mingile illegaalsele nihverdamisele ja looma kombel üksteise otsas ühiskorteris elamisele.

See magus "vabaduse tunne" on ajutine, aga sellest need wannabe lindpriid enne aru ei saa, kui seaduse seinad vastu tulevad. Ma tundsin Ameerikas elades nii mõndagi illegaali ja nende elu on vabast ikka väga-väga kaugel: palk on väike, kodu ei saa osta ja koguaeg sebi, et kellegile vahele ei jää.

Varem või hiljem lähevad sellised sehkendajad õnneks muidugi oma tegevuse eest kinni, saadetakse koju või pagevad ise saba jalgade vahel. Koju jõudes peab samamoodi nullist alustama. Aga millise mulje see eestlastest välismaal jätab - eriti kui on tegemist umbkeelse illegaalse immigrandiga? Ja ma tahaks teada kes omadest sind aitada tahab, kui sa riiki seadust rikkuma tuled?

Minu seisukoht on ikka see, et kui inimesele Eesti suht-koht normaalne elu ei sobi ja ta seal edukas ei ole, siis ei ole tal mõtet ka kusagile mujale üritada. Keskkonnavahetus ei muuda inimese enda juures mitte midagi - pätt jääb ikka pätiks ja koristaja koristajaks. Kui vabadust vaja, mine Pirita randa ja hinga värsket õhku või tee oma eluga midagi, mis sulle midagi tähendaks:) Kui juba oma väljavalitud alal proff oled, tuleb välismaa vahet käik juba loomulikult ning võibolla viivad töösuhted kunagi ka Ameerika mandrile. See oleks asjade loomulik kulg.

... saadetakse loomulikult v2lja, kui tabatakse, koos kaasneva riiki sisenemise keeluga ysna pikaks ajaks. Aga tegelikult on USA-s illegaalina hakkama saada suhteliselt lihtne, olenevalt asupaigast muidugi (endalgi see tee alguses l2bi k2idud, tuleb tunnistada). Hea on, kui m6ni tuttav ees on selles paigas, kuhu suundumine, siis on lihtsam end sisse seada ja kohaneda. K6ige parem on koos m6ne l2hedase inimesega minna, sest yksindusetunne v66raste kestel v6ib esialgu tugev olla, isegi siis kui tegemist on eestlastega ymberringi ... just et k6ik on v66rad inimesed, kellega mitte miski ei seo peale rahvuse. Eestist 2ramineku p6hjuseid v6ib olla palju ja v2ga erinevaid, aga minu arvates V6IB keskkonnavahetus inimese elus palju muuta ... kuigi Glitchi öeldud 'p2tt j22b p2tiks ja koristaja koristajaks' on yks v2ga tabav ja 6ige m6ttek2ik. K6ik muidugi oleneb eelk6ige inimesest enesest. Keeleoskuseta on siin v2ga raske hakkama saada, normaalsel suhtlustasemel inglise keel peab kindlasti olemas olema.

Kuidas saab 12 kuni 30 miljonit inimest kinni minna?

Mis siin näpuga näidata, kui üleval pool kirjutatakse valede juhilubade ja paberitega tegelevast isikust.

Ameerika loomulikult kõiki illegaale taga ajada ei jõua. Küll aga on kindlasti iga inimese elus mingi hetk kus illegaali olukord suured piirangud peale paneb. Aja edasi minnes lähevad need piirangud lihtsalt üha suuremaks ja enamike inimeste huvides ei ole minu arust ebaseaduslikult Ameerikas viibimist endale ülimaks eesmärgiks seada.

Kibestumisest on asi kaugel - pigem on tegemist hämminguga. Olen suurema osa oma teadlikust elust Ameerika mandril legaalselt elanud ja ei näe põhjust, miks Ameerikas elamise ja töötamise nimel seadust rikkuda.

Olen Glitchiga yldjoontes nous, aga samas tuleb tunnistada, et lihttood tehes on siin siiski marksa kergem ara elada kui Eestis. Muidugi yyritakse korterit tavaliselt mitmekesi, aga see ei tahenda veel mingit loomastumist. Ja koik inimesed toesti ei taha siin elada ainult selleparast, et nad Eestis hakkama ei saa. Enamus eestlased, keda mina siin tunnen, kas on voi alguses olid siin illegaalid ja ei saa absoluutselt oelda, et nad mingid jatised oleks. Ja tegelikult ei saa ma ka oelda, et nende elukvaliteet halb oleks, pigem vastupidi. Elatakse taiesti normaalselt, kaiakse mooda USA reisimas ja isegi saastetakse raha. Mis puutub vahelejaamisesse, siis see toenaosus on "normaalsel inimesel" kyll paris nullilahedane. Aga piirid tulevad ette igaljuhul. Kui sa tulid siia lihtsalt ennast Eestist tuulutama, siis sul toesti saab sellest lihttoost yhel hetkel siiber ja soidad tagasi koju. Paljudes kohtades ei saa ilma Social Securitita korteritki yyrida, pangalaenu muidugi ei saa. Muidugi koduigatsus ka, kui oled siin illegaalselt, siis pole ju mingit Eesti vahet kaimist. Kui Eestisse lahed, siis on ypriski toenaoline, et tagasi enam ei saa, aga see pole ka reegel. Eesti maine parast pabistamine on kyll natuke naeruvaarne siinsete miljonite illegaalsete mehhiklaste ja muude riikide kodanike valguses. Eestlased on siin nagu tilk meres. Aga samas toepoolest, siin on suhteliselt lihtne hakkama saada, igayhe enda sydametunnistuse asi ja otsustada kus see piir tema jaoks on.

Mis viga Glitchil kaasmaalasi hukka m6ista, kui endal USA-s elamine legaalne on olnud praktiliselt terve elu v2ltel. Pipilota on 6igesti ytlenud, et suures osas on ameerikas elamine lihtsam kui Eestis, lisaksin veel omalt poolt, et eriti teeb elu lihtamaks elamine sooja kliimaga piirkondades (kasv6i riietuse-jalan6ude v2hesema ostmise vajadus!). Eestist lahkumise p6hjuseid v6ib v2ga palju olla, yks neist kindlasti ka Eesti inimvaenulik kliima. Et kui plaan kindel ja keegi tuttav ees, kes ameerikas sisseelamist kergendada aitab, siis miks mitte? Olgu tegemist ajutise kohaloleku v6i pikema paigalej22mise plaaniga, uus elukogemus on see igatahes ja t2iesti v22rt yleelamist. Aga veelkord - keeleoskuseta inimestel ei maksa parimal juhul suurt muu, kui koristaja t88kohaga arvestada.

Elukogemus elukogemuseks, aga kas on mõtet selle elukogemuse nimel igasugu jamaga riskida? Ilmselt ma olen oma Ameerikas elamise ajast liiga naiivseks muutunud ja minu jaoks ei ole igasuguste seaduste rikkumine teema - ükstapuha kui tobedad need seadused ka ei tundu. Minu esialgne reaktsioon oli vastuseks esimestele postitustele, kus kirjutati Omamehest. Social security cardide võltsimine on tõsine seaduserikkumine ja see on omaette probleem mis minuarust mingisugust heakskiitu ei tohiks teenida. See "loomastumise" teema oli pigem vastuseks paljudele teistele siin foorumis olnud postitustele, kus inimesed kirjeldavad agentuuride kaudu ülerahvastatud ühiskorteritesse sattumist ja kirju seltskonnaga koos elamist.

Nagu kõigile kaasarääkijatele teada, ei ole Ameerikas legaalselt elamine ka mingisugune suvaline aps, vaid põhimõtteliselt väljateenitud privileeg - kas siis tänu sellele, et inimene võeti kusagile kooli vastu või valiti kusagil töötama. Aastaid kestnud paberimäärimise käigus on minul lihtsalt mitmel korral selgelt ette tulnud momente, kus tulevad väga selgelt välja legaalse migratsiooni eelised illegaalse ees. Väga suur osa nendest eelistest on minu jaoks elementaarsed asjad nagu näiteks võime kandideerida tööturul samal tasemel teiste inimestega võrdväärselt.

Ma saan siinsetest "illegaalidest" väga hästi aru. Tõepoolest, Ameerika on teisel pool maakera ja mis see migratsiooniseaduse rikkumine ikka väga ära ei ole - pealegi võib alati teeselda, et sa ei oska inglise keelt piisavalt, et oleksid teemast aru saanud. Samas usun, et minu seisukoht toob pisut perspektiivi nendele, kes ei ole päris valmis ehku peale sellist põhjalikku elumuutust tegema ning kellel tõsisemad karjäärisihid silmis. Kui oled noor seiklushimuline inimene, palun väga. Kui aga ühikaelust näiteks ülikooliga isu täis ja nö "normaalset" elu elada tahad (korter+kool+lapsed, misiganes), siis pakub illegaalne immigratsioon selleks minu teada väga vähe võimalusi. Kindlasti on erandeid, aga minu kogemus on selline.

Eesti kliima on inimvaenulik küll, aga kui Ameerikasse mingit seaduslikku shanssi ei oleks, elaksin pigem kusagil Euroopas, kus tegelikult suurem osa minu Ameerika sõpru pigem elada tahaks. Grass is always greener...

Siin Eestis ka asjad hullud, kuidas siis sina seal asjad paika said? Palun anna nats infot, oleks tore kui mind ka aidata saaksid.