Hoiatus Soome maasikale minejatele

Yhteystiedot Hirvensalo Kirsi, Työpaikan osoite Kyröntie Asuntomahdollisuus kyllä Palkkaus tes/urakkapalkka Työ alkaa touko/kesäkuussa Työaika kokopäivätyö Työn kesto 1 - 3 kk Soovitan hoida sellest paigast eemale.Tööd saate teha hullumoodi, öösel pöllule ja öhtul hija tagasi. Majutuse eest võetakse korralikult maksu.Pärast palgast võtab nn tulumaksu ilma igasuguseid seadusi arvestamata,mille kandib enda tasku.Seega teile jääb ainult töörööm.

Soovin sinuga kuidagi yhendust saada. Sooviksin ise nimelt koos elukaaslasega minna suveks Soome hooajatöödele, aga kahjuks endal puudub mingisugunegi kontakt mineku asjus. Äkki sina tead midagi. Annan oma maili: helena89@hot.ee Oleks kena, kui sa mulle kirjutaksid või natukenegi aidata saaksid. . . . Lause algab suure algustähega! Trip.ee

Maasika korjamine ongi hull töö:). Ega sa ju ei arvanud, et lähed maasikapõllule tukkuma ja raha tuleb iseenesest. See selleks:) Hooajatöödel(maasika-, hernestekorjamine ntx) maksadki, sina kui välismaalane siin tulumaksu 35%. Seadus on selline, muide. Kui oled Soomes kohalik(omad Soome henkilötunnust), siis on sul ju oma verokortti(tulumaksukaart) ja % on hoopis teine, eksju. Majutus- igalpool tuleb majutuse eest maksta, nii ka maasikapõllul tööandja poolt pakutava eest. Iga aasta antakse välja nö uus marjakorjajate TES(töölepinguseadus), mille eesti keelse variandi leiad ka www.työsuojelupiiri.fi lehelt. Jõudu tööle!

Järgmisel aastal korjavad maasikaid Soomes nagunii ainult Tai mehed ja naised. ;)