Independent migrant visa

Küsimus selline, et kas kellegil on või on applynud seda viisat reaalselt? Endal oleks muidu plaan proovida seda viisat saada, eriti kuna minu eriala on nii SOL kui MODL listis ja väga kõrgete punktidega. Samas tundub et kogu see Skills Assesment ja värk on jõhker jõhker paberimajandus. ACS (Australian Computer Society, kes assessmenti teeb) lehte veits uurisin, päris parajalt võtavad pappi selle assessmendi eest (3000 eeku applicationi eest, 3600 lisaks kui lisainfot küsivad). Lisaks on seal kirjas et negatiivse vastuse puhul on otsus lõplik. See tähendab et väga põlveotsas ei tahaks seda protsessi läbi teha ning negatiivset vastus lihtsalt teadmatuse pärast neilt saada.

Kui leiaks mõne abivalmis isiku, kes selle kadalipu ise läbinud on, saaks ehk paar sõna sel teemal rääkida ja mõningaid näpunäiteid koguda, oleks meeletult tänulik :)

Kuskilt ei suuda leida kas Eestis üldse on NAATI poolt tunnustatud tõlki või tõesti peab asju postiga Austraaliasse tõlgile ja tagasi saatma.

Mina skaneerisin oma dokumendid sisse ja e-mailisin Austraaliasse.

NAATI-i nimekirjas oli sertifitseeritud tõlk Lea Holm, väliseestlane.

Samas pean mainima, et skills assessment mul failis, Australian Computer Society leidis, et mul polnud nõutud 6 aastat erialast töökogemust. Kokku kogu paberimajanduse peale olen kulutanud 35k krooni (20k sellest immigratsiooniametile).

Eks ma pean siis ootama ja hiljem uuesti proovima. Vahepeal proovin Working Holiday viisaga Austraaliaga tutvumas käia.

Aga kui kellegil on õnnestunud skilled migration läbida, siis võiks infot jagada...

6-aastast töökogemust? Kas see skilled visa puhul mitte 12-24 kuud ei ole? 6-aastat ju ei olekski loogiline, sest Austraalia otsib professionaalseid immigrante vanusega 20-30 aastat, vastasel juhul oleksid kõik ju vähemalt 25-28... Endal mul oli plaanis ka teha see skilled visa, kõik vanuselised ja keelelised tingimused on olemas ja peaks 120 punkti kokku saama. Ainult otsest erialalist töökogemust ei ole, olen firma omanik ja tegutsen oma erialal - ei tea kuidas nad seda arvestavad? Tegelikult on plaanid nii palju muutunud, et enam tööle sinna ei tahagi minna, pigem vaataks business/invest viisa kanti. Väga kiiret sellega pole.

Australian Computer Society tahab jah 6-aastast erialast töökogemust, mul ainult 4 aastat. Lootsin, et ka neljast aastast piisab, sest mu diplom peaks olema Eesti bakalaurusekraadiga võrdne. Aga selgus, et Austraalia bakalarusekraad on võrdne Eesti magistrikraadiga... Eri haridustasemetel nõutakse erineva pikkusega töökogemust.

Otsitakse jah rohkem alla 30-aastaseid, need saavad tesis punkte ka rohkem.

Ja kiiresti ei lähe selles paberimajanduses midagi. Australian Computer Society vaatas mu dokumente läbi miski 2 kuud, apellatsiooni samuti 2 kuud. Juba üle aasta kokku erinevaid pabereid ajanud, keeleeksam jms...