Indiasse 3-6 kuuks

Plaan minna kunagi Indiasse 3-6 kuuks elama. Aga võimalikult vähese rahaga. Kas keegi on seda teinud? Millised kogemused on olnud?

Vb seal töö endale nii kauaks leida või midagi, et toime tulla.

Millist tööd loodad leida ja milline on Sinu palgaootus?

Käi vahest lühemalt enne Indias ära. Näed kuidas asjad on. Seal on väga palju huvitavat, kuid illusioon võib ka kergelt puruneda. Mõnusam on kui ei pea igat senti veeretama ja on kuhu tagasi tulla (mõtlen töö mis toob sisse ja annab võimaluse reisida).

Olen käinud, korduvalt, kogemused on head. Kui oled vähenõudlik, saad ka väga väikese rahaga hakkama, kindlasti odavamalt kui Eestis. Samas kui lähed esimest korda, siis esialgu arvatavasti eriti odavalt ei saa, enne kui kohalikud süsteemid selgeks saavad. Mina vähemalt ei saanud.

Töö osas oleks tõenäoliselt lootusrikkam ja parem variant üle neti Eestisse midagi teha, kui peaks selline võimalus olema. Kohapealset tööd sa turismiviisaga ametlikult teha ei tohi ja mitteametlikku tööd võib olla üsna raske leida.

Ma mõtlen, et äkki mingis talus olla abiks ja siis toidu ja elamise eest peret millegagi aidata. Palka ei saa, aga elamise ja toidu pere kompenseeriks aitamise eest.

Ideaalis tegelt tahaks mingisse meditatsioonilaagrisse või paastulaagrisse elamise ja toidu eest abiks olla.
Kas selline võimalus oleks arvestatav?

Kuigi jaa, just natuke aega tagasi pidin väga ebahugieenilises kohas ööbima ja nüüd mõtlen, et vb ma peaks Indias ainult 1 kuu vastu...vb isegi vähem...
Aga ikkagi tahaks erinevaid võimalusi teada, et midagi planeerida saaks.

Kas selleks, et toidu eest kuskil talus tööd teha, peab ikka nii kaugele sõitma.
Ma arvan, et meil siin Eestis mõni talunik peaks sind mitu aastat ülal, kui sa toidu eest tööd teeksid:) Teise variandina on Eestis mingid a la Lilleoru taolised kogukonnad olemas, kellega liituda. Veel meenus budausuliste seltskond oma oranžide ürpidega.
Tegelikult peaks olema inimesel elus ikka mingi suurem eesmärk, kui kuskil pärapõrgus toidu eest lihtsalt elada ja tööd teha. Aga mis ma siin ikka targutan, sinu elu, ise tead, kuidas selle mööda saadad.

Kohaliku talutöö palga teisendus toiduks kipub võrduma paari peotäie riisi- ja topsitäie veg curri-ga päevas. Ega sa ometi ei oota põllumehelt majutuseks eraldi tuba? Ja oled sa veendunud, et sul on realistlik ettekujutus põllutööst ja selle võludest Indias? Sorry to be a dreamkiller, aga tundub, et sul päriselt "pilti ees" ei ole...

Ega ei olegi realistlikku pilti ees ja kindlat plaani ka ei ole, seepärast kirjutangi. Aga eks nüüd vb läks see pilt vähemalt natuke reaalsemaks.

Aga Eestisee ma küll talutood ja Lilleoru kambaga liituma ei hakka :-D.

Mul lihtsalt huvi Indias mõnda aega kunagi viibida ja natuke uurin pinda, et kuidas saaks võimalikult odavalt kohaliku kogemuse osaliseks. Aga jah tglt ma üldse ei tea, kui kaua ma üldse seal vastu peaks.

India ei ole naisterahvale üksinda reisimiseks turvaline riik. Üksinda reisiv naine on kohalikus mõistes "kergete kommetega saak", nii seletas minule kohalik noormees kes käis õel 400km rongiga järgi, et saaks koos turvaliselt koju sõita. Ajalehed ja postid seal täis kadunud tüdrukute tagaotsimis kuulutusi.

Otsimiskuulutused- "tõeliselt" kadunud tüdrukuid on seal üsna vähe, 99.xx% neist on oma kallimaga putku pannud, või siis põgenenud vanemate poolt valitud peiu ja abielu eest :P