Internetiühendus ja maksud Hispaanias

Küsimus siis selline, kuidas on internetiga hispaanias, kas on lihtne sisse saada, kas on kiire ja korralik ühendus ja mis on kuutasu. Teine suur küsimus, kuidas arvestatakse elektrit, kas kw põhiselt ja mis on sel juhul kw hind või mingil muul põhimõttel (näiteks kindla kuumaksuna- arvestades kodumasinate keskmine) Tänud kõigile kes võtavad vaevaks vastata.

Info interneti kohta ühelt teenusepakkujalt: http://www.movistar.es/

Movistar on juba 3ndat aastat järjest hääletatud Hispaania halvimaks ettevõtteks. Ka endal oli ja ei soovita kellelegi. Olematu klienditeenindus, kallis, jne.

Küsiks siis mida soovitate, mis oleks hea, normaalse hinnaga ja mis tingimused peavad olema täidetud et internetti saada.

Näpunäide selline, et ühtegi lepingut ei saa firmaga enne sõlmida, kui on siin avatud pangaarve.

No küsiks siis kohe edasi, et kas üürilepingust piisab et avada pangaarve või siis mis selleks ole3ks tarvis.

@Marks66 See oli pigem mõeldud selle mõttena, et nett on infot täis. Neti saaamise info on saadaval ka teenusepakkujate kodulehel. Sama hästi oleks võinud olla Orange, Vodafone või teab mis.

Pangaarve avamiseks laheb vaja valismaalase registreerimise numbrit, ehk NIE-t. Sellest erinevates siinsetes Hispaania teemades palju juttu. Interneti void saada ilma pangaarveta ka, kui votad ettemaksuga internetipulga voi -kaardi. Naiteks Yoigo internetipulga, maksad nii 30 euro ringis ja kasutad, kuni tuhjaks saab voi muutub megaaeglaseks. Siis lahed ja paned raha peale. Sama ka ettemakstud mobla-kaartidega.

marks66 Tahaks vaielda pangakonto avamisega. Kui ütlete, et soovite avada holiday accounti, siis nad ei soovi ei NIE-t, ega rendilepingut. Lihtsalt piisab aadressist. Pank millest käib jutt on Cajamar. 4 päeva tagasi läbi tehtud protsess. Maksis 22 eurot, et nad saaksid kontrollida politseist, et me ei ole residentid. Konto on täisväärtuslik, nagu kohalikul.

Interneti võtsime movistari kaudu. 3mb, ilma limiititeta, piisas panagakonto väljavõttest ja passikoopiast. Pool aastat leping. 20 eurot kuu.

Desteny, no siis läks hästi:) Mul ka arve Cajamar'is ja ilma NIE-ta ei saanud avada mitte. Aga jah, "holiday account'i" peale ei tulnud, või kas see üldse oli olemas, kui arve avasin. Kuigi, mul kunagi oli Portugalis küll a la "holiday account'i" laadne pangakonto, Eesti polnud veel EL-iski siis. Ja nüüd saan ka aru, miks mu ühed tuttavad pidid maksma Cajamar'is arve avamisel raha- ju siis avasid ka "holiday account'i":)

Vaidleks ka, või õigemini mainiks, et Unicajas arve juba päris kaua, mitte midagi peale dokumendi ja aadressi ei tahetud. Aga siin Hispaanias on selliste asjadega nii ja naa, kasvõi kunagised kogemused ettemaksu tel kaartide soetamisega- sama firma harukontorid võisid ette lugeda ikka väga erinevad tingimused, ja nt ka sama harukontori erinevad töötajad rääkisid väga erinevat juttu :)