IRD number Uus-Meremaal

Hei,

Ehk oskab keegi asjalikult informeerida kellel kogemus olemas tolle maksunumbri taotlemisega:

Nimelt on vaja IRD numbri taotlemiseks A (peaasjalikult pass) ja B kategooria dokumendid. B kategooria alla langeb muuhulgas juhiluba. Niisiis kes on taotlenud: kas olete letti läinud eestikeelsega (kuigi kirjas peal küll Driving Licence) või võtnud Eestist rahvusvahelise? Et kas aktsepteerivad või ei?

Tänud kui keegi oskab teada!

Hei, mina läksin eesti keelsega ja probleemi polnud, või siis kirjaga tööandjalt.

Olen Wellingtonis ja siin nad postkontoris küll ei aktsepteerinud B-kategooria dokumendina mu juhiluba, milles on nurgas kirjas Driving Licence. Tööl ma veel ei käinud, nii et tööandja käest polnud ka mingit paberit saada.
Copyn siia sama jutu, mis ma FB "Eestlased Uus-Meremaal" gruppi kirjutasin:
Kui IRD numbri saamisega kiire ja/või pole nn B-kategooria dokumente üleliia, siis jah postkontorist abi ei ole.
Vähemasti Wellingtonis ei aidanud ka otse lähimasse Work and Income service centre'isse sissemarssimine, vaid pidi telefoni teel aja kokku leppima ja suunati Inland Revenue Departmenti, mis asub Hawkestone Streedil. Kui tahad ametnikku rõõmustada ja lisaliigutustest säästa, tasub dokumendikoopiad ise ära teha. Seal ma ladusin igaks juhuks lisaks passile ka Eesti IDkaardi ja juhiloa letti ja naeratasin kohmetult:)
Se
Ja kui ütled, et asjaga on kole kiire, helistavad nad juba paari tunni pärast ja ütlevad numbri telefoni teel ning paber ise tuleb hiljem postiga koju.