Juhilubadest jätkuvalt

Kas Eesti lubadega võib USA-s autojuhina tööd teha?

Kui mina tahtsin oma tööjuures Eesti juhilubadega sõita, siis väideti mulle, ma ei tohi USAs tööl Eesti lubadega sõita, ainult eraisikuna tohin. Sellele mingid seaduslikku alust mina ei leidnud, seega sellist väidet väga tõsiselt ei võtnud. Teine põhjus olevat kindlustus, st tööandja kindldustus ei kata välismaise juhiloaga sõitjaid. Ehk on abiks see, kui sa teed omale isikliku liikluskindlustuse (seal tehakse kindlustus isikule, mitte autole) ja siis saad Eesti lube kasutada? Kuigi, kui pikemalt plaan sinna jääda ametlikult, siis soovitan teha kohalikud load. Autokooli ei ole vaja, ainult 4 eksamit: silmad, märgid, teooria, sõit - kõik suhteliselt lihtsad, kui loed liikluseeskirjad/statistika läbi 1 kord. Load ise maksavad olenevalt osariigist $4-$20 kõik kokku eksamitega (kogemus NC, CO, FL). Kui läbi kukud, siis pead enne uuesti proovimist nädal aega ootama ja mõnes osariigis võib korduseksam maksta mõned dollarid. Kõige paremal juhul saad terve "autokooli" läbitud, eksamid tehtud ja päris plastist juhiloa kätte 1-2 tunniga(!) mõnes väiksemas kohas. Oleb ka tööst. Mõnel tööotsal on vaja CDL (commercial driver license) juhiluba, bussid ja veokid.

Suur tänu sulle 732. Mul just ongi plaan minna nö rekkajuhiks sinna. Eesti load olemas. Aga ennem tahaksin asjad selgeks teha endale,et halbu üllatusi vältida. Kas CDL lubade saamiseks peavad ennem kohalikud sõiduauto load käes olema või saab kohe veoauto eksameid teha seal?

Mul ei ole otsest kogemust CDL lubadega, kuid mäletamist mööda oli seal lihtsalt mõned lisanõuded-teadmised. Igas osariigis käib asi erinevalt, seega on kõige parem googlesse kirjutada 'osariik dmv' ja leiad ametliku infolehe. Näiteks FL kohta: http://www.flhsmv.gov/ddl/cdl.html

Millist osariiki sina soovitaksid valida? Kuskohas oleks elamine odavam?

Olen käinud umbes 15-s osariigis, elanud neist 3-s: NC mägedes, Denver CO, Miami FL. Kõige odavam on kuskil keskosariikides ja väiksemates linnades. Kõige kallim on CA. Isegi väikestes paarituhande elanikuga linnas on olemas üldjuhul kino, palju restorane, walmart ja mitmeid meelelahutuskohti. Idakaldal on kõige odavam ja kõige mõnusama kliimaga SC, veel meeldis väga põhja FL läänerannikul. Miami on esialgu veidike overkill oma temperamendi, latiinode ja vihmaperioodidega. Eks ise peab otsustama, kas eelistad mägesid, kõrbe, ookeanit või mõnda suurlinna.

Elasin 2006 ja 2007 USAs. Osariigiti võivad nõuded erinevad olla, aga Alaskal võis Eesti lubadega sõita küll - seda aga nö eraisikuna, mitte töösõite. Firma auto juhtimiseks oli vaja AK lube.