Kas on siin med. õdesid, kes on saanud tööle agentuuri kaudu Fresh Job OÜ?

Selline probleem ongi, et tahaks õena Suurbritanniasse tööle saada, aga teisi agentuure ei tea ja kas tasub usaldada antud agentuuri (Fresh Job)? Kas agentuur siis tõesti otsib mulle sealt majutuse (tahaks kogu perega siit ära minna), jne? Kel kogemusi, siis andke märku ja kirjutage, kuidas asi edenes. Ilma agentuurita ei hakka ma asja uurima, siis on suht võimatu, ma arvan ja ei viitsi ka pead murda....

Ausaltöeldes ei usalda seda Fresh Jobi, saatsin ise ka sinna CV, et saada koduabiliseks, kõik tore jne.. Kuid pea aasta tagasi kandideerisin hooldajaks, ja siis öeldi mulle, et ok saad tööle, aga pead nüüd tulema Poola koolitusele jne.. ei tundund väga usaldusväärne asi, sest imelik on see, et nemad ja see JT agentuur vms on ainukesed kellel alati on needsamad töökohad pakkuda, teistel usaldusväärsetel lähevad kiirelt need töökohad, aga nemad aina otsivad ja otsivad.

Aga oled ise juba tööd leidnud Suurbritannias? Oskad ehk soovitada mingit agentuuri veel?

Agentuurid jäta sinnapaika. Aga selle viitsimise ja peamurdmise kohta on 1 vanasõna: Magavale kassile hiir suhu ei jookse.

Olen viimase vastajaga nous. Tootan ise juba 10 aastat siin oena. Tulin ilma agentuurita. Enamus suurte haiglate juures on haigla elamispind. Intervjuul kohe kysitakse, kas vajate elamispinda. Perega, ma kahtlen, et sinna saab (eriti lastega).Ja yldse on too leidmine igasuguste oma lisatingimustega keerulisem. Kui muud varianti pole, alusta kusagil hooldajana. Too on peaaegu sama, sest siin pesevad ka oed haigeid, tyhjendavad siibreid jne. Ainult palk on natuke vaiksem. Samuti annab see ettekujutuse siinsest oendusest, mis erineb kovasti Eesti omast. Sinu PIN numbri saamine votab ka aega - ilma selleta oena tootada ei saa. Kui umbes tead, kuhu piirkonda tahad minna, otsi sealsed haiglad valja ja jalgi nende toopakkumisi. Kui tahad veel midagi teada, void mulle kirjutada.

Olen selle firma kaudu tööle läinüd ja nüüd siis juba 3 aastat olen Inglismaal tööl. Mina isiklikult olen väga rahul. Hea töö, hea palk ja head kolleegid, mida ei saa öelda Tallinna kohta.

küsimus selle Fresh job laotöö kohta kaua olid seal tööl ja kuidas töö muidu oli?

Käisin samuti 2013 aasta suvel selle agentuuri kaudu Inglismaal laotöölisena. Sain seal olla veidi üle kuu aja kui pidin Eestisse tagasi pöörduma. Nagu ka eelnev kommentaator mainis on neil firmas üks suur segadus. Reisiinfo oli olematu. Alates Tallinna lennujaamast( kuhu ka selle agentuuri eestvedaja pidi kohale tulema, kuid ei tulnud) kuni lõpliku ööbimiskohta pidin jõudma ilma igasuguste eelnevate juhisteta. Küll jah saatis see sama agentuur mulle sms stiilis "majaomanik on mures kus Te olete" sel ajal kui me Inglismaa avarustes seiklesime. Põhimõtteliselt see oli kogu nende panus kohale jõudmiseks. Kui neil on seal uhkelt kirjas, et esimene nädal majutatakse hotelli ja ka võimalusel teine nädal ning selle aja jooksul tehakse erinevad majutus pakkumised töökoha vahetusläheduses. Tegelikult oli nii, et kui ma lõpuks ca 23.00 kohale jõudsin ei olnud see koht juba alustuseks hotell vaid maja ning mulle anti ninalla kohe 6 kuune üürileping. Deposiit 150 naela ning esimesel reedel juba üür 75 naela. Järgmine päev pidime omal käel töökohani jõudma. Jällegi Eesti poolelt ei olnud mitte mingisugust infot sellekohta. Ning nende arusaam töökoha vahetuslähedusest on ca 6km üks ots. Esimene palgapäev oli alles 3 nädala pärast ( selleks ajaks olid kulud suuremad kui tulud) ning nad ei maini nad ka minuteada kuskil, et kohapeal tuleb läbida ka proovipäev. Kui ei läbi tööle ei saa. Kõik ankeedid ja andmed mis Eestis täidetud sai kadusid vahpeal kuskile ära. Inglismaal kohapeal peab kogu kupatuse uuesti täitma. Näiteks riiete suurused jala nr jne, mis nad Eestis küsisid ei jõudnud Inlgismaale. Nojaa neid polnudki eriti vaja sest anti ainult turvajalanõud ja helkurvest. Tegelikult sinna kohale minnes ei teadnudki keegi et me Eestist oleme ja sellest agentuurist ei olnud nad ka midagi kuulnud. Olime seal samamoodi nagu kohalikud, kes tööd otsisid. Mingit abi dokumentide vormistamisel mina küll ei näinud. 2 nädalat või rohkemgi nägin vaeva, et saaks endale pangakonto avatud. Neil on kirjas ka lisatasud kuid ma ei kujuta ette millest jutt käib. Kui Teile räägitakse siin Eestis, et tööandja annab mõned nädalat ette teada kui tööd ei ole siis tegelikuses läksin ma hommikul kella 6ks kohale, et nad saaksid mind koju tagasi saata ning selle päeva eest mitte maksta. Kaadri voolavus oli meeletu. Eesmärgid mis ülemused olid töötajatele seadnud olid ulmelised ning palka nad eriti maksta ei tahtnud. Eriti huvitatud ei olnud nad ka töölepingu sõlmimisest. See konkurentsivõimeline palk millest nad räägivad on Suurbritannia min 6.19 naela tunnis. Sellega ei tee kohapeal mitte midagi eriti kui veel hommikuti koju tagasi saadetakse.

Oleks veel paljust kirjutada, kuid mis ma kogu selle jutuga öelda tahan, hoidke eemale sellest agentuurist. Saamatud ja mitte mingisugust ülevaadet omavad inimesed hoiavad seda agentuuri veepeal. Kui Eestis läinud olete on neil täiesti ükskõik mis edasi saab.

Lugupeetud Hando Kollom.

Vastan siinkohal teie avalikus kirjas esitatud küsimustele ja väidetele. Tööpakkumises on kirjas nii palk ning,kui tööleasumise tingimused: kõik tööleasumise kulud tuleb tasuda ise. Kuna viibisite Suurbritannias vaevalt 2 päeva, siis antud periood on liiga lühike, et teenida tagasi tööleasumise kulud. Mis puudutab majutuse broneeringut, siis kaotasite selle põhjusel, et olime teile juba toa leidnud ja broneerinud. Küll ei olnud teil vajalik tasuda ettemaksena deposiiti ja üüri.

Küll aga pakume kõigile alla 30 eluaastastele taotleda 1000 € tagastamatut toetust, mis katab nii eluaseme kulud 1 kuuks, kui reisikulud Suurbritanniasse.

Teiseks ei vasta tõele väide, et teile saadeti tööleasumise ja reisiinfo esimest korda vahetult enne tööleasumist. Tööleasumise ja reisiinfo saatsime teile kaks korda. Info oli edastatud 13.september 2013 ja 10.oktoober 2013.

Lugupidamisega, Andrei Ivanov

UK koordinaator


Fresh Job OÜ www.FreshJob.ee

Tel.: +447818961999 freshjob@freshjob.ee

Lugupeetud Rene Põder.

Vastan siinkohal teie avalikus kirjas esitatud küsimustele ja väidetele, millele oleme eelnevalt 3 erineval korral teile e-kirjas kui ka telefonis vastanud.

Ääremärkusena toonitame, et pakume tööd ca. 60 erinevas laos üle Suurbritannia, siis iga eelneva lao tööpakkumine erineb mõnevõrra järgnevast nii töö tingimuste, palga kui ka majutuse osas.

Vabandame veelkord, et meie esindaja ei jõudnud teid Tallinna lennujaama ära saatma ning, et tekkis segadus teie reisiplaanidega.

Kuna reisisite koos ülejäänud grupiga, kellega olime kontaktis, siis ei olnud meil kahtlust, et jõuate kõik koos sihtkohta teile broneeritud majja.

Küll aga ei ole meie lubanud ühegi grupiga kaasa reisida Tallinnast Suurbritanniasse töökohani, seega teie esitatud väide ei ole tõene.

Oleme erinevaid gruppe käinud Tallinna lennujaamas ära saatmas, millest oleme ka viimasel ajal loobunud, sest üldjuhul saab kogu grupp kokku juba teiselpool turvaväravaid, kuhu meie esindajatel ligipääs puudub. Hetkel pakume ka gruppidele transfeeri autodega Suurbritannia lennujaamast esialgse majutuseni.

Majutuse deposiit ja üür on iga inimese enda kanda nagu mainisin ka oma eelmises vastuses ja mis on kirjas tööpakkumise infos. 6-kuuline üürileping ei ole midagi eriskummalist, sest tööpakkumisega käib kaasa tähtajatu leping ja eeldame, et soovite siiski töötada Suurbritannias kauem, kui 6 kuud. Samas on iga üürilepingut võimalik tühistada, mida ilmselgelt olete juba teinud.

Meie eesmärk oli majutada kõik eestlased ühte majja, siis lähim maja antud linnas asus 6 km kaugusel töökohast. Suurbritannias on väga hästi töötav linnasisene ühistranspordi võrgustik, mis võimaldab tööle käia ka 6 km kauguselt.

Suurbritannia pangakonto ja National Insurance number tuleb samuti igaühel taolteda ise, sest tegemist on personaalsete isikuandmetega ning meie ega Suurbritannia tööandja ei saa teie eest antud kontosid avada. Küll aga esitasime sellekohase märkuse teie tööandjale ning järgnevalt ei ole meieni jõudnud infot, et kellegil on pangakonto avamisega raskuseid tekkinud.

Uurisin ka teie tõsist süüdistust, kus teile ei ole makstud välja teie palka, mille kohta paraku ei saanud kinnitust tööandjalt.

Kui see vastab siiski tõele, et tööandja on teid petnud palga või lepinguga, siis soovitan esitada teil nõue Suurbritanna tööandja kohta siin: http://www.bis.gov.uk/insolvency/About-us/our-offices/redundancy-payments

Tegemist on Suurbritannia riikliku institutsiooniga, analoogne Eesti töötukassaga.

Lugupidamisega, Andrei Ivanov

UK koordinaator


Fresh Job OÜ www.FreshJob.ee

Tel.: +447818961999 freshjob@freshjob.ee

Mul on väga kahju, et hando123 enda kommentaarid eemaldas. See näeb välja, nagu oleks ta pahatahlikke (loe "ärapanevaid") kommentaare kirjutanud ja Andrei Ivanovi vastuse peale ehmatanud. Andrei Ivanovile igal juhul vastuse eest respect.

Lugupeetud Andrei Ivanov

Eelnev kirjutis ei ole kiri, kõigest kommentaar ning pole suunatud ei Teile ega ka kellegile teisele. Antud jutt peegeldab puhtalt minu arvamust ja kogemusi Teie ettevõttega ning on vastuseks eelkõige teemaalgatajale, keda ilmselt huvitab erinevate inimeste muljed( nii negatiivseid kui positiivsed) Fresh Job agentuurist.

Minu kogemus näitab, et kasseeriti sisse 60 eurot majutuse admin, mille est saadeti copy-pastega paar kuulutust, seega on targem see maksmatta jätta ja ise endale tuba otsida, mida lõpuks nagunii tegema pead. Lisaks tundub, et neil on hotelliga oma diil, et teid seal piisavalt kaua hoida.