Keevitaja palk NORRAS

Tere, vahendaja pakub keevitajale tööd Norras. Kuid kahjuks ei tea kust alates algavad normaalsed palgad NORRAS ( just siis keevitaja omad, vahendaja kiitis küll et nii ja naa aga petu kogemused juba ammu olemas). Kahjuks ise enne pole Norras tööl olnud ja selle pärast uuringi, et mitte teha rumalat otsust. Äkki keegi oksab anda PAAR head vahendusega tegelevat firmat -- soovitud riigid oleks NORRA; ROOTSI, SOOME just

TÄNUD

.
.
.
.
.
.
Trip.ee lisas sihtkoha

no nii palju kui ma uurinud olen loeb Norras väga palju kas sul on paberid ehk kas omad kvalifikatsiooni(e), vastavalt sellele on ka palk. Kui pabereid ei ole ega midagi, aga tööd oskad, siis saad lihttöölise palka, mis keevitajal see on seda ma ei oska öelda. kas tegu on muidu eesti firmas norras töötamisega?

Kas lugupeetud tööotsijal ka mail on olemas...
On olemas pisike võimalus aidata töö leidmisega. Töö oleks ametlik ja ilma igasugu vahendajate. palk alates 150 Nok tunnis. Rohkem infot saan anda maili või telefooni teel.
Hilsen H.

unimog: Tervist, saada oma e-mail palun, tundub, et Sa tead Norrast üht teist, oleks huvi mõningaid asju teada! tlnmees29@hot.ee

Parimat,
Marko!

TERE, minu mail on skorpion3@hot.ee oman EU sertifikaati

TO UNIMOG: Oleks väga hea kui saaksid aidata. Nimelt otisme ( MINA JA SIIS MU PAARIMEES) keevitus tööd norras. vahendajatega eriti ei taha ENAM tegeleda.
Jään ootama su meili. skorpion3@hot.ee oleks hea kui saaksid kas või mingeid juhtnööre anda, edasi ajaksime ise.

Vaatake palun oma postkasti. Kribasin teile pisikese kirja ja ootan pingsalt vastust.
Terv. H.

kas keegi teab kuidas norras on võimalik tööd leida?
soovitavalt Bergeni piirkonda

Tere. Ma vaatan, et kasutaja "unimog" on siin saidil andnud Norrast konstruktiivset ja asjalikku infot. Kui satud seda kommi lugema - oskad ehk kommenteerida tööjõuturu seisu Norras algava majanduskriisi seisukohalt. Olen ise plaaninud juba kevadest saadik väljaspool Eestit tööd hankida kuid alati on midagi vahele tulnud. Plaanisin minna Londonisse keeleoskuse tõttu või Rootsi läheduse tõttu. Praegusel hetkel päevast päeva inglise uudistekanaleid jälgides tõusevad kõik karvad püsti. Tundub, et varsti pole Londoni varblastel ka enam tööd! Norra heaolu on paljuski rajatud põhjamere gaasile ja naftale, mille hinnad on all. Ise olen eurosertifitseeritud oskustööline ja ingliskeel on fluent nii kõnes kui kirjas. Tänud juba ette. BR

Tervitused.! Eks päris paljudel inimestel tõusevad hetkel majandusuudiseid lugedes karvad püsti. Ja ega ka siin Norras asi palju parem pole. Meie firmas sai koondamisteate umbes 5% kogu personalist. Ja samas on palju ka neid kellel on nö lühiajaline tööleping ( tavaliselt 1 aastaks ) mida enam ei pikendata, kuna inimeste teenuseid lihtsalt enam ei vajata.
Kuna enda töö on seotud logistikaga, siis olen tähele pannud, et tugevalt on langenud ehituskaupade vedu. Paljud ehitusele toorainet tarnivad firmad on oma uksed ka jäädavalt kinnipannud (uste, akende ja metalprofiilide tootmine) .
Just eile käisin Oslos ja ei saanud märkamatta jääda see, et päris paljudest kontorite akendest vaatab hetkel vastu tühjus.
Alles nädalapäevad tagasi eraldas riik majanduse turgutamieks 6 miljardit Nok-i ja eks nüüd kõik ootavad-loodavad paremaid aegu.
Kahjuks pole ma eriti hästi kursis EE ( Eesti Ehitajete ) käekäiguga Norras kuid olen nende tööpõllu kadumise kohta kuulnud vastakaid jutte...kes räägib, et Põhja-Norras on asi päris paha....kes aga räägib, et Ostfoldis ei jõua Eestlastest ehitusbrigaad laekunud töödelaviiniga toime tulla.
Kindel on aga see, et hetkel tööturg puhastub ja esmajärjekorras on oma töö kaotanud igasugu muidusööjad, umbkeelsed ja laisad isiksused.
Samuti on toornafta hind päris madalal ja Norra valitsus rõõmust just eriti ei ruiga...Õnnelik on aint minusugune tavalontrus kes saab odavat kütet paaki kallata.
Kohalikud arvavad, et Mai-Juuniks lähevad asjad paremuse poole. Samas ka Norra krooni kurs tasapisi tõuseb...( või just vastupidi, et EEK langeb)ja eks paistab ka lootuskiir majanduse taastumiseks.
Kohalik tööturuamet on hädas koondatud kohalike aborigeenidega, kuid ega nemad lähe sellist lihttööd tegema ja eks sellepärast on mingil määral vabu töökohti alati olemas.

Terv.H

P.S ega mina ka paljusid asju siin Norramaal tea, aga juhul kui kudagi saan aidata siis alati proovin seda ka teha.
Samas on trip.ee muutunud ikka rohkem SMF-iks ( SOOJA-MAA-FOORUMIKS )mida enam eriti tihedalt ei külasta, kuna põhiteemadeks on kujunenud on a'la tahan sinna-tänna, midagi ei oska..aga pea, et soe oleks....

Loodan, et kasutajad minu jutupeale ei pahandanud, kuna kedagi solvata ei soovinud. Arvan, et minus lihtsalt pulbitseb kadedus nende soojade maade inimeste vastu, ning samas on määrav ka see, et ma ei suuda igal õhtul uinuda ilma selle mõtteta, et kui toredad palganumbrid ( peale Norrat) mind näiteks kuskil Küprosel ootavad.

MvH. H.

Tänan sind ammendava info eest. Oma vastuses kirjeldad sa rohkem ehitajate eluolu - võin öelda et ise ei tea ma ehitusest midagi. Viimaste aastate jooksul tundub kogu eesti rahvus olevat muudetud ehitajateks ja see tekitab veidi trotsi. Asi on siis selline, et lähinädalal olen ise Norra poole teel. Oman Eesti jaoks suht haruldast ametit kuid mille pakkumisi tekib Norra tööhõive saitidele pea iga nädal. Olen läbi närinud trip.ee foorumi, eesti riigi poolt Norrat tutvustavad materjalid ja ka norra poolsed saidid. Nagu ma aru saan oled töötanud Norras juba pikemalt. Oleks huvi sult saada veidi spetsiifilisemat infot.

Kui ei tee tüli, siis minu aadress on snaiku@gmail.com

BR,
Mark

Tere Mark,
tere tulemast siiakanti ja kiiret sisseelamist!
Paigutasid oma teema "keevitajate"-teemasse. Seega võtab iga lugeja sind keevitaja-ehitajana. Eurosertifitseeritud võib olla ka ehitaja ja seega sa tõesti said, mida sa küsisid :) Kahjuks sinu esimeset läkitusest ei lugenud välja, et oskad midagi spetsiifilist, mis Norras kaubaks läheb.
Internetist saadud infoga soovitan ma vahel ettevaatlik olla. Pean silmas just foorumeid ja blogisid jms. Lugesin ühte Norras elava-õppiva-töötava eestlanna kodulehekülge/blogi. Seal on Norras maalitud selline pilt, mida mina oma ihusilmaga siinoldud aja jooksul veel näinud ei ole. Samuti on seal saidil palju eksitavat paberimajanduse ja seaduste osas.
Näri, aga näri korralikult :)

Veidi hetkeolukorrast ka. Siinkandis käis hele laks ära novembris - detsembri alguses. Pankrotti läks 2 lainega ca 10+20 ettevõtet - loomulikult esirinnas ehitus, aga ka paar pisitööstust ja kinnisvaraarendus-vahendus. Praeguseks on olukord parem. Tööpakkumiste hulk on järsult tõusnud ja suur osa neist on riigi- ja kohaliku omavalitsuse pakkumised.
Kuna élame turismipiirkonnas, siis kohalikud usuvad ja loodavad siseturismi tõusule. Seda tegelikult on juba täna näha ja tunda.

Kui kavatsed Norrasse pikemaks ajaks jääda, siis soovitan kindlasti keelt hakata õppima. Omal mugavam ja parem. Ja teiste suhtumine on ka parem. See on mu isiklik arvamus.

MVH
T

Kas oskad ehk mõne Ostfoldi eestlase koordinaadid anda?
Ette tänades
pikk444

Võibolla saaksin isegi kontakti anda, kuid tean kindlalt seda, et need Ostfoldi Eestlased kindlasti loevad seda foorumit. Arvan, et nad jätavad ise siia oma kontakti.
Kahjuks ei taha teiste inimeste andmeid levitada kuna pole eriti kindel selles, et nemad seda ise soovivad.
Ma helistan neile täna ja palun vaadata seda teemat.

Palun pikka viha mitte pidada ja salatsejaks mind mitte pidada.

Terv. H.

Unimog, sa vahel skaibis ka oled? Stavangeri tibid tahavad millestki rääkida. Kui aega saad, siis logi sisse, eks

Ma olen skypis täitsa olemas...kuid kahtlaselt-koledal kombel ei lea ma sinu nime oma kontaktde hulgast...
Maybe olen kogematta sind registrit kustutanud..aga samas minu andmed peaks teil ju ikka olemas olema...Kriba palun mingi suvaline text ja ma lisan sind kontaktidesse.

Samas olen pea alati invisible olekus...kuid see ei takista ju teid kirjutamast ja helistamast !!!

Kahtlustan salpärast Pätut teie kontakti eemaldamises, kuid arvan, et ta saab teenitud karistuse.

Terv.H.

Tere Unimog, Oman euroopa sertsifikaati mig/mag keevitusel ning sooviksin leida tööd Norras. Minu mail on Chr1stopher@hot.ee

Tere

Olen lugenud siin igasuguseid lugusid Norra kohta ja näib, et
seal nagu tööd jagub.

Ise olen puussepp -sisetööd, huvitav kas seal mulle tööd ka leiduks
ja kustkandist võiks seda otsida?
Annan maili ka: erik.kross@mail.ee
Võib siia ka kirjutada .