trip-krainetrip-ukraine-dark
Kelle kaudu leidsite töö Austraalias?

Plaan uuel aastal kaaslasega Austraaliasse tööle minna, aastaks vähemalt. Küsimus selles, et kas mõni Eesti töövahendusfirma tegeleb ka Austraaliaga? Kaks kätt taskus ei tahaks minna st. kindel töö või elamine võiks enne organiseeritud olla. Kuidas teie(kes hetkel seal tööl või tulnud)leidsite esimese töö?

Eesti firmasid ei tea aga koha peal on töövahendusfirmasid nagu seeni peale vihma. Enamus WH viisaga tulnutest tuleb kaks kätt taskus, töö leiab kergesti kuna Austraalia töötus on erakordselt madal. Ka elukohta on mottekam hakata otsima kohapeal. Tean, et see mote tekitab kohedust aga tegelikkuses pole vaja karta. Ise motlesin enne Eestist lahkumist samuti, et Austraalias ei oota mind ei töö ega elamine (paar nädalat hosteli ainult) proovisin enne Eestist lahkumist Austraalia kohalike töövahendusfirmadega ühendust votta aga tulutult, mitte keegi ei vastanud. Kohapeal olles on aga lihtne, votke oma telefonid kindlasti kaasa ja hankige kohalik tel number, see kergendab töö leidmist kindlasti. Ja veel- talvel on lihtsam tööd leida, kui te just farmitööd ei otsi.

Just asi ongi selles, et pigem just kaaslane kõhkleb- pole enam päris koolilapsed, korter, auto jm. vaja klaarida ja kuu pärast tagasi olla oleks väga nadi. Jäi silma, et Eestist ikka päris palju inimesi minemas - ja kõik siis ikkagi kohapeal töö-ja elukoha mured lahendanud tundub...kuna hakkasin alles hiljuti asja tõsisemalt uurima siis millist kanti soovitate? Tahaks pigem ikka suurlinnade lähedusse aga kuidas seal tööleidmisega? (kui välja jätta ettekandja ja hotellitöö) Kas keegi (meestest) laotööga sealkandis ka raha teeninud? Kuskilt lugesin et septembris ja jaanuaris raskem tööd leida aga oligi plaanis just jaanuaris sõita.... oh hetkel niii palju küsimusi ja pea sassis, ei teagi mida peale hakata:)

Meil oli täpselt sama mure, et oleme natuke vanemad inimesed ja oleks soov minna Austraaliasse. Küsimusi algul tõesti palju aga eestlasi seal ees juba päris palju ning suurem enamus aitab ka hea meelega. Jätan sulle oma meili, kui on küsimusi siis võid julgelt teada anda, ehk saame teineteist nõu ja jõuga aidata.

sirley.persidski@bauhof.ee

Mida vanem seda parem, sest vanusega tuleb ka töökogemus ja töökogemus loeb siin väga palju. Soovitan kindlasti suurlinna voi suurlinna lähedusse, valikuvoimalus on lihtsalt suurem. Ettekandja ja hotellitöö kohta ei oska midagi öelda aga igasugust kontoritööd voib leida kergesti. See eeldab, et inglise keelega ei oleks probleeme. Jaanuaris on siin toesti raskem tööd leida, sest siis on siin suur suvi just alanud ja puhkuste aeg. Kui soovi, voib minuga ka ühendust votta, e-mail on sigrid@y7mail.com

Sooviks perega minna ka austraaliasse elama ja töötama, ega pea on nagu pulki täis, lihtsalt nii palju küsimusi et ei tea kust otsast alustada. Esimene küsimus vist oleks et kuidas leida seal endale elamine kui minna kaasa ja lapsega ja mis hinnas seal ka need elamised on? Loomulikult oleks soov kolida kuhugi linna lähedusse. Kuidas seal ka selle tööga on, ntx kokad ja freesijad jne? kui kiiresti on võimalik ntx laps lasteaeda saada? Oh, neid küsimusi on palju, aga kui keegi oskab aidata, siis minu e-mail on: heidy009@hotmail.com

mind huvitab, kuidas on sealkandis töö ja elukoha leidmisega? Just juuni ja juuli paiku...

panen oma küsimustest kubisevad mailid varsti teele

Nii, see lehekülg päris hea alustuseks - kõik selges Eesti keeles, mina igaljuhul sain palju abi:)