Kolida või mitte Londonisse?

Mees tahab kolida, aga ma pole veel kindlat vastust andnud.Olen kuulnud jutte nii negatiivseid kui positiivseid.Mehele oleks lihtsam seal elada, kuna ta oskab paremini keelt kui mina. Viimased 4 aastat oleme elanud Rootsis.Kindlasti on küsimus-miks ära kolida.Mees ei saa rooti keelt selgeks või ei taha. Ilma keeleta ei saa hakkama. nüüd siis oleme mehega arutanud ,kui minna siiis läheb tema enne mind ja last(2,5 A), siis otsib omale töö ja elukoha, siis meie järgi.
Kui lihtne on leida seal tööd?Olen ise töödanud hotellis ja eestis olles ka kaubanduses.palju peaks teenima, et ära elada 2 täiskasvanut ja 1 laps.
Palju maksab lasteaed?
loodan et keegi oskab vastata.

Londonis leiab võimaluse alati ja veel hotelli. Mees otsigu ehitusel tööd. Kui on med.õde keegi siis on lausa hea.Väga vajatakse med.tööle. Elada saab 100 naelaga nädalas hästi. Muidugi toa üür on kallis. 110 naela on hästi saadud.

Tööd leiab Inglismaal alati, kui oled kuldsete käte ja helge peaga.
Pubides on elamine odav.
Oleneb kuhu elama asuda.Eri Londoni piirkondadel ja äärelinnadel omad hinnad.Mida parem piirkond seda kallim on üür.
Meie üürisime kolme toalist maja aiaga 800 naela kuu pluss siis juurdetulevad maksud, kuid see maja oli ikka väga heas korras.
Korteris on ikka natuke odavam, soovitan kohalikku kinnisvara turgu uurida ning www.gumtree.com on hea koht, kus saad vaadata nt pakutavaid üürikaid.

oleme mõlemad alla 40. Hea on lugeda ,kui ikka soovitatakse kolida, aga see võtab veel aega, peab hakkama plaanima.
ElanKaua-see maja 800 naela kuus on hea hind , kolme toa kohta. olen ise ka kiiganud neid hindasid,kallis on.
kas keegi oskab nõu anda lasteaedade kohta, olen kuulnud et see on kallis, aga kui laps on üle 3 on see odavam. kuigi tundub et lapsehoidja on odavam.

Estflicka, palun maili mulle, oleks mõni küsimus Rootsis elamise ja töötamise kohta. stend@hot.ee

olen ise poolteist aastat londonis elanud ja enne seda paar aastat shotimaal kus alustasin ylikooliga. London on mitu korda kallim kui yksk6ik kus mujal UK-s elamine, praegune majanduskriis on yyrihinnad lakke ajanud - korralik tuba majas yhele inimesele on kuskil 600-700 naela kuus. vihkan ronge - need kas hilinevad (elan l6una pool j6ge mida metroo eriliselt ei teeninda ning kasutan linnal2hisliine) v6i ei tule yldse, n2dalavahetuseti on pidevalt midagi kinni v6i mingi muu jama ja peab bussidega liiklema. ehk siis - kodu-t88 - lasteaed-kool l2hedus on oluline, ei taha iga hommik tund aega yhistransporid loksuda (see on ka kallis, n2dalakaart tsoonides 1-3 on £28.40).

t88d sai siin lihtsalt, olen laisk olnud ja alati agentuuride kaudu otsinud, shotimaal ka otse firmadele l2henenud. tuttavad elavad igal pool, yks eesti s6branna l2ks newcastle'sse - seal saate kindlasti ka t88d ja elamine on odavam, rannal saab maja yyrida ja metroo kesklinna on ainult 30 min, pilert ka odavam kui londonis.

shotimaal (elasin Glasgow's ja pool aastat ka Edinburghis, kus on v2ga tugev eestlaste community kes pidevalt kokku saavad ja yritusi teevad) on palju odavam elada (meie kolmetoaline korter west endis, mis on v2ga hea piirkond ja ylikoolile v2ga v2ga l2hedal) maksis £600 kuus. kui otsida siis saab maja yyrida linna keskusest v2ljaspool. inimezsed on fantastilised ja s6bralikud, t6esti on vahe inglastega ja yleyldise suhtumisega londonis.

t88 sain shotimaal n2dalaga (olin algul poes), Londonis aga kolme p2evaga. keelt peab oskama - glasgow's on aktsendi t6ttu algul raske hakkama saada aga londisse tulles ei olnud shoti aktsendiga r22kides probleemi, pigem vastupidi - kui shotimaal vaadati eestlast kui poolakat (kontorid kus t88tasin), siis londonis on yks supp k6ik, peaasi et endal pea otsas on.

'korralik tuba majas yhele inimesele on kuskil 600-700 naela kuus.'

Ma elasin kaks aastat Londonis ning mu exkaasa on ise põline londonlane.

Saab VÄGA palju odavamalt läbi, kui oskad otsida ja ei pea maksma mingeid jaburaid hindasid.
Agentide kaudu maksad kõige rohkem.Vaata kohalikke lehti ja leiad omale odavama koha (loomulikult olenevalt asukohast), samas on eestlasi nii meeletult palju Londoni ümbruses ja ka mujal, et võimalus ka nendega kokku rääkida, et aitavad midagi leida.
Kindlasti tuleb tööotsimisega kaasa ka omad reeglid.
Selleks et püsivat tööd üldse saada, tuleb migratsiooniametist läbi minna ja end registreerida, millega kaasneb ka ühekordne 'fee'.
Igaaastane paberimajandus, millega kaasneb siis maksude maksmine.
Ilma selleta ei hoia sind keegi üle kuu aja, kuna nad lihtsalt ei saa.....selle saad kohapeal korda ajada.
Samuti uuri pangaarve kohta, selleks vaja kindel elukoht ja arved esitada.

Minu arust, vabandage väga, on küsimused et palju raha on vaja või palju miski maksab suhteliselt mõttetud - kuna vastajad on niivõrd erinevad, ei saa sageli vastuste põhjal eriti järeldusi teha.

Põhjuseid on mitmeid:

*Esiteks, inimeste elustandardid on väga erinevad. Tunnen Londonis inimesi, kes üürivad normaalset (mitte mingit vinget) korterit nt. 1700 naelaga kuus. Kõik oleneb asukohast - linna ääres saab korteri kuskil 1000 ringis, kesklinna kandis aga pigem 2000 kanti (ja rohkem). See siis oleks 1 bedroom flat. Inimesed kes aga tahavad elada ühes toas (sisuliselt tegu ühika tüüpi elamisega) saavad muidugi natukene odavamalt läbi - samas lastega perele ei peaks sellist eluviisi ise küll just meeldivaks.

*Teiseks, inimeste soovid/eesmärgid on väga erinevad - kes elab Londonis selleks, et natukene raha kokku hoida, kes tahab maailma näha, kes on mõnel muul põhjusel ringi rändamas. Ajutiselt Londonis olevatele tudengitele sobib elamine pisikeses jagatud korteris hästi, noored spetsialistid elavad ehk pisikeses, kuid mitte-jagatud korteris ja nt. 40 aastane härra sooviks juba natukene hingamisruumi ka (ehk siis kraanikausi kõrval olev voodi oleks justkui natukene mittesobiv).

Olles ise elanud nii siin kui seal, ei usu üldjuhul, et Londoni elukvaliteeti mingiski osas põhjamaadega võrrelda annab. Arvestada tasub ka kindlasti kliimategurit. Aga jälle - sõltub sellest, et kes mida hindab.

On vist üks meetod, mis võiks anda kulude/tulude hindamisel mingeidki tulemusi - tuleks arvestada oma hetke kulusid (nt. kulusid Rootsis). Kas elate Rootsis suures linnas või maakohas? Kui nt. elate Stockholmis, siis võrrelge Londoni ja Stockholmi elukalliduse vahet (Mercer '08 põhjal on London 30% kallim kui Stockholm). Ja kas tahate elada Londonis samamoodi kui Stockholmis?
Tasuks võrrelda ka oma eriala palgavahet Rootsis ja Londonis, arvestada konkurentsi jms.

Lisaks Londonisse kolmisel tasub arvestada muid faktoreid nagu kliima ja suurlinna elu "klassikalisi inglasi näeb Londonis juba suhteliselt harva"