Kolimine Prantsusmaale

Tere! Kavatseme perega kolida Pariisi. Mehele pakutakse pikaajalist tööd. Kas oskate öelda, mis dokumente on naisele ja lapsele (5 a.) kolimiseks vaja?

Pariisi kolimine.

Tere
Olen kogematu, ja sooviksin teada punkt punkti haaval kuidas käituda mida teha kuidas leida ja kuhu pöörduda kui sooviksin järgmine aasta (2012) sügisel asuda pariisi. Ja meid on kaks. Palun kirjeldage nii täpselt kui võimalik.

Kui eelnevad postitajad pole ehk tähele pannud - siis Eesti on alates 1.maist 2004 Euroopa Liidu liige ning kuulub paar viimast aastat ka Schengeni maade hulka. Minge ja elage, aga ärge unustage ennast arvele võtta.

Abiks link:

http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?countryId=FR&acro=lw&lang=et&parentId=0&catId=0&regionIdForAdvisor=&regionIdForSE=%&regionString=FR0

Hulk kasulikku infot erinevatesse EL riikidesse tööotsijatele leiad siit:
http://www.sm.ee/sinule/toootsijale/valismaale-toole.html

Ka Prantsusmaa kohta on kõik oluline ära toodud, üsnagi sammhaaval: http://www.eures.ee/prantsusmaa

Ja eriti samm-sammult, koos tööpakkumiste lingikoguga:
http://www.eures.ee/12354

Juhul kui tööd ei tee/pole vôib ennast registreerida tööhôiveametis (pôle emploi). See tähendab, et helistad numbril 3949, mis on ühine kogu Prantsusmaal ja edasi ei mäleta.
Hangid terviskindlustuse, see tähendab, et teed koopia sünnitunnistusest, saadad MSA-sse, kes tôlgib selle tasuta ära ja saad ühe numbri, mis Prantsusmaal tähendab nii tervisekindlustust kui ka umbes isikukoodi, sest ilma selleta ei saa ametlikult töötada (v.a kuni 3 kuud hooajatööd).
Et ôena töötada, tuleb diplom sertifitseerida, see tähendab, et lased diplomi tôlkida kinnitatud tôlkijal, helistad ARS-i lepid kokku kohtumis, vôtad kaasa diplomi originaali, teed eksami ja siin kohal rohkem ei tea, sest ma lähen alles eksamit tegema.