Kreetale tööle

Vastasin sama jutuga juba kellegile, aga see jäi Hispaania kausta alla, et igaks juhuks siia ka uuesti.

Kes tahab suvel midagi soojal maal teha siis soovitan Kreetale tööle minna. Olin ise seal poolteist kuud see suvi. Noortele parimad kohad tundusid olevat Iraklionist 25, 30 km idas- Hersonissos ja Malia. Esimeses käivad Hollandlased ja Iirlased ning teises Inglased. Nende tipphooaeg on juuli keskelt augusti keskele ja kogu hooaeg on mai kuni september. Need on väga konkreetsed peo kohad ikka, kes vähegi möllu ja 7 päeva nädalas pidu otsib siis minge sinna.

Kõige rohkem pakutakse tööd ettekandjaks või klubisse ja baari, palk 25-35 eurot päev pluss tipp mis saad ja no seda võib päris palju tulla. Saab ka mõnda riide või juveelipoodi ilmselt, sest neid seal väga palju. Väga kõva koht on Hersonissoses Star Beach, seal toimuvad suured peod ja nad vajavad palju abi alati: www.starbeach.tv Inimesed kes nende jaoks tänaval ja klubides piletite müümisega tegelesid rääkisid kuni 100 euri päevast, aga see tähendab väga head suhtlusoskust ja kõva rabelemist. Kellele baari värk ei istu proovige veespordikohtadess ja kardikeskustesse mida seal ka mõned on. Muidugi kõigi tööde kohta käib ka see et ühtegi vaba päeva ei ole. Turistide linnad ja neid ei huvita kas on nädalavahetus või ei. Et siis keskmiselt magatakse seal 5h päevas, kogu aeg pidu, töö ja nii kogu suvi;)

Ja Kreeka keele peale ei pea nendes kohtades üldse mõtlema, sest seda oskavad heal juhul toidupoe müüad, kõik muu käib ingliskeeles.

Soovitan minna kogu hooajaks, ehk siis vähemalt juuni algusest augusti lõpuni või parem kui septembri keskele. Siis võetakse kergemini tööle ja mingi aeg saab ka palka vb kaubelda. Mõned rabasid ka kahel töökohal- ommikust õhtuni kuskil toidukohas või hotelli baaris ja öösel kuskil klubis, raha saab palju aga sedasi üle kuu vastu ei pea.

Otsige mingi korter mida üürida ja rentige roller ja nautige suve.

Kui juba seda mainisin siis võin hinnad ka ära tuua:
2 toaline korter: 350 eurot kuu- kahekesi näkku 175, kolme eest võivad 150 ja 4 eest 100 või 150 näkku võtta, et neil päris ükskõik pole palju seal rahvast elab.
roller: 100-140 eurot kuu
Korterit on mais ja juuni alguses väga kerge leida, juulis raskem ja augustis peaaegu võimatu, sest siis pole tänaval ruumi liikudagi, rahvast on ülipalju ikka.

Kes vähe rahulikumat tahab minge Kreeta lõunarannikule. Seal on väga palju väikseid üliilusaid külasid. Palk on vähe parem isegi, aga seal on tööd pigem ainult restoanides. Pidu pannakse ikka aga viisakamalt. Kuna seal väiksed külad siis pole ka raha kuhugi eriti kulutada, mis pole ka paha tegelikult. Aga seal kulub Kreeka keel väga ära, sest nendes kohtades käib põhiliselt Kreeta rahvas ise puhkamas. Aga restoranis vaja mineva keele õpib nii suht kiirelt ära.

Jõudsin enam vähem kogu saare läbi käia, et kui kellegil midagi küsida on siis aitan kui oskan.

Töötasin ise see suvi Malias, lisaksin juurde, et enamus töökohti, mis kuurortides pakutakse on "must töö", millega tuleb eriti ettevaatlik olla, sest politsei on väga kiivalt ringi hiilimas ja kreeklastest ülemused võivad olla ka petturid. Ametlikuks tööks peab olema tehtud terviseraamat (70 euri), IKA number ja Tax number.
Kõik, mis Kunn eelnevalt rääkis on õige, Malia on 7 päeva nädalas pidu ja pillerkaar, kes noorust nautida tahab, mingu kindlasti, ise plaanin järgmine mai jälle tagasi minna.

Tere!
Väga põnevad postitused teil. Mõtlesin et uurin, mis võimalus oleks seal leida elukohta ja töökohta jaanuari kuus, kas on üldse midagi võimalik leida. Ja kas piisab inglise keele oskusest?
Ja kus saab teha terviseraamatut,ika numbrit ja tax numbrit.

Ette tänades.

Jaanuari kuus pole eriti lihtne töökohta leida, kui sa keelt ei valda. Inglise keelega saab hakkama aastaringi, aga turismiperioodi väliselt nad ilma kreeka keele oskuseta inimesi üldjuhul ei palka. Elukoha leidmine peaks lihtne olema. Terviseraamatuga on nii, et tuleb kohalikus haiglas teha röntgen ja vereproov, seal maksad ka 70 euri. Raamatupoest osta tühi terviseraamat 1 eur, minna Heraklioni koos tulemuste, raamatu ja pildiga ning lasta need kinnitada. Tax numbrit saad teha politsei jaoskonnas, selleks on sul vaja eelnevalt kehtivat terviseraamatut ja tšekki selle kohta, kuhu sa üüri maksad, et sul kindel elukoht olemas on. IKA numbrit saad teha alles siis kui sul on töökoht olemas, tööandja tõendi alusel. Päris pikk ja keeruline protsess, palju jooksmist. Minul läks õnneks väga kiiresti, aga mu sellesuvise korterikaaslane saadeti IKA kontorist tagasi koju (teise linna) vabandusega, et klienditeenindaja silmad tol hetkel valutavad ja ta ei saa andmeid arvutisse sisestada.

Kas on võimalik ka 17aastasel minna? Kuidas leida endale korter?

Ei tea küll et seal keegi kuskil vanust oleks küsinud.. kuna kõik on nagunii mitteametlik siis tööd otsides see tähtis pole, vb aint kui väga noor välja näed. Korterit peab lihtsalt otsima.. enamus majad, mis seal on üürivad kortereid välja, nii tundus vähemalt. Kõik on mingid hotel või apartment kirjadega ja lihtsalt neid läbi käies peaks midagi saama kindlasti. Probleem võib olla see, et paljud majaomanikud või nö majaprouad, kes seal majandavad räägivad ainult kreeka keelt. Et pead kannatust varuma ja kellegilt sealt abi otsima. Sealt kus tööd otsida tasuks kindlasti ka korteri kohta küsida, kui neil endal pole siis teavad kellel võiks olla. Neil ju iga aasta töötajatele elukohti vaja.

Kallis KunnV, kas sa tõesti ei mõista, et kui sa reklaamid seda kohta absoluutselt kõigile, kaotab see koht oma eripära?
Kas sa tõesti arvad et seal oleks lahe töötada, kui iga teine inimene oleks eestlane?

Sa ütlesid küll, et olid seal 1,5 kuud, aga selle koha võlu sa küll täpselt ei mõistnud...

Oioioioi, kuidas tahaks juba minnna! Ei oska kuskilt asjaajamist alustadagi:D

Me sõbrannadega mõtlesime, et suvel läheks kuskile soojale maale tööle ja see siin Kreeta kohta on väga ahvatlev. Oleme kõik vahetusõpilased ka olnd ja võõras maa hirmu nahka ei tohiks enam väga ajada, kuid siiski oleks tore teada, kas võib-olla on seal kedagi eestlastest ees? Minek oleks siis nii, et ühe sõbrannaga läheksime juuni alguses ning teine sõbranna tuleks juulis järgi ning oleksime seal vast augusti lõpuni.

Ohohooh, me mõtlesime ka just juuli alguses minna:)
Jumala hea variant oleks mitmekesi korter üürida ja koos julgem jnejnejne

Endalgi minna plaan suveks Kreetale või Küprosele tööle. Ära tahaks minna mai keskpaik/juuni algus ja tagasi alles augusti lõpus.. Nii, et kui keegi kaaslast otsib oleks huvitatud kampa löömisest :)

mm, siis esimene sammm- broneerime lennukipiletid ära:D

Keegi üldse oskab lennupiletite hindadest jms rääkida? Hetkel veel kuulan maad pisut aga peaks vist jah vaikselt pileteid broneerima hakkama:D

Põhimõttelselt otsin ka kaaslast Kreetale minekuks. Tööle ja puhkama. Plaan ka juuni algus minna ja augusti lõpus tagasi. Olen uurinud ka lennupiletite hindu ümberistumisega Heraklioni odavaim www.bookinghouse.net-is oli 6737.kr kui ma ei eksi. Kui keegi huvitatud kampa löömisest siis email:ken918(ät)hot.ee

Raha tuleks vaikselt säästma hakata:) Aga ka mina tahan juulis minna, kuna olen kuni juuli alguseni siin, aga siis nädal kodus ja siis porutaks kohe minema!

E-mail igaksjuhuks: jouykas@hot.ee ideid, motteid, soovitusi jne voite julgelt meilida!

Nagu ma aru saan, siis mõni teist on juba seal kreetal tööl käinud ja plaanib ka 2009 suvel minna. palve oleks siis selline, et äkki need inimesed lisaksid mind msni ning ma saaks neid natuke täpsemate ja ebatäpsemate küsimustega piinata sellel teemal :) ?

laurapontus@windowslive.com

Oleksin väga väga tänulik!!!!

Laura.

Plaan ka minna Mai poole pealt Kreetale tööle. Oleks hea kui saadaksite infot

Tere!

Mul ka on olemas soov minna tööle Kreetale.
Räägin ka natuke Kreetast, äkki lisan midagi uut. Olin seal eelmisel aastal suvel. Puhkasin. Panin tähele, et kõik kohalikud tõepoolest töötavad nii, et hommikul kuskil poes või kohvikus ja siis öösel klubis, kell 5 hommikul lõpetavad, lähevad randa, magavad ja hommikul jälle tööle. Ja niimoodi igapäev. Kuid ma pole kunagi näinud, et keegi ei oleks sellega rahul. Põhjust võib leida selles, et näiteks töötads klubis nad ise puhkavad - küsisin ühe barmani käest tema töö kohta j ta ütles, et see ei ole töö, see on hobi. Sellepärast loodan, et kõik teie ja mina üpris kiiresti harjume ära sellega, et töötama peab iga päev.
Raskused võivad tekkida sellega, et seal on väga väga palav (olin seal juuli lõpp-augusti algus). Mõnikord ma ei viitsinud isegi randa minna, sest oli nii palav. Aga eks see ka ei ole nii suur takistus. Siin keegi juba kirjutas Hersonisosest ja Maliast. Lisaks vaid selle, et alguses pärast meie Eestit, kus ma olin juba harjunud sellega, et keegi ei karju tänavatel ja öösel ikka saab magada, ma tulin Kreetale (Hersonissos) ja olin väga üllatanud. Hollandlased hakkasid jooma juba hommikust (sest neil on pohmakas), siis nad magavad rannas, siis kui ärkavad jälle joovad, ja õhtulneil on pidu, järelikult nad jälle joovad. Seega vaikust seal ei ole. Mitte nii, et "ei ole", vaid "üldse ei ole".

Ise lõpetan ülikoolo praegu. Oli mõte minna kas Kreetale või Küprosele. Küprosest olen kuulnud, et see on natuke rohkem Euroopa moodi, kui Kreeka (Inglismaa annab endast teada). Küproselhuvitas selline koht nagu Agia Napa. Kuid ikkagi praegu tahaks ikka Kreetale, kuna juba tean, kuidas seal on. Tahaks minna vahetult pärast ülikooli - see on juuni keskel. Kui kaua-mul piire pole. Igal juhul tulen tagasi mitte varem, kui augusti lõpp- septembri algus. Tööd tahan otsida kohapeal. On olemas paar tuttavaid Kreetal, nende käest võin uurida, palju maksavad apartamendid.

Ah jah... sihtkohaks on ikka Hersonissos/Malia.
Need, kellel on samad plaanid - lisage msn-i ira_ku(at)hotmail.com.
Olen juba endale lisanud goldensun-i)

PS Eesti keeles räägin küll mitte puhtalt, kuid ikka räägin:)

Tere. Plaanin ka kevadel sõita Kreetale tööle ja elama. Seoses sellega otsin kaaslast/kaaslasi Eestist kellega koos minna. Koos kindlasti lihtsam ning lahedam. Samuti on koos odavam üürida elamispinda.
Ise räägin ka inglise keelt ning arvan et saan keelega hakkama; lisan veel, et olen igati normaalne noor inimene. Plaan oleks minna pikemaks ajaks, vähemalt sügiseni tahaks kindlasti seal töötada ja kes teab, kui läheb hästi, siis võikski sinna elama jääda. Kreetal ei ole ise käinud, aga töö ja elamise kohta olen foorumist ka juba infot hankinud ning samuti on teretulnud igasugune info, mis sellega seondub. Kindlasti on teretulnud igasugune informatsioon ja abi nendelt inimestelt, kes ise juba Kreetal tööl käinud või töötavad seal.
Lisan ka oma e-maili (holypatrick@gmail.com), siis saab täpsemalt suhelda ning jagada msn-i. Lisan ka ise need inimesed msn-i, kes juba foorumit külastanud.
Ette tänades...

Kas kevad on ikka õige aeg minemiseks? Minuarust on turistihooaeg kuskil mai-september, siis ka lihtsam tööd saada.