Küprosele tööle/ elama

Tere!
Otsin reisikaaslast, kellega Küprosele minna. Kasvõi kohe oleksin nõus asjad pakkima, kuid kui eelnevaid postitusi lugeda, siis selgub, et alles märts-aprill oleks mõttekas minna. samas, varajased linnud leiavad tera nagu keegi varem on kirjutanud:D
Kes oleks tulija?
Ise olen 19- aastane tüdruk, nimega Kadri, käin ülikoolis ning olen mõistnud, et sealt ma ei leia Oma Lugu., tahan maailma näha ning seda pidevat reisikihku rakendada.;D
kes huvitatud, võtke ühendust
topsik2@gmail.com

Kas sa jätad õpingud ülikoolis pooleli?

Ma olen I kursusel, maksan muideks, aga kogu aeg on selline tunne, et see pole minu jaoks. Majandust õpin, ning tead kui midagi kripeldab pidevalt ning vaatad ümbritsevaid inimesi ja tuleb ohe peale, et see pole minu jaoks. Ülikooli poolelijätmine poleks takistus

Reisimine on lahe, aga seda on vaja finantseerida. Ilma hariduseta seda raskem teha, kuid mitte võimatu.
Võib olla majandus erialana pole just sinu kutsumus. Lõpeta see kursus ära ja võta akadeemiline aastaks, mis oleks siis nn. otsingu aasta.

Mul finantseerimisega pole probleemi, suvel Soomes töötatud. Asi on selles, et ma saan iga kell sinna tagasi minna, kuna koht olemas. Ma saaksin selle tulevase õppemaksu samahästi reisime alla panna saan kogemusi ning ehk ka oma tulevikuplaanid selgemaks. Parem uus ja tundmatu kui ülikoolipingis, kus süda ei taha olla.:)
aga reisimine on hea, teoorias vähemalt:D ma olen lähiriikidega piirdunud:D

See tähendab, et sa pead ikka pikemas perspektiivis mõtlema.
Täõenäoliselt su reismise soovid ei piirdu ainult ühe aastaga. Seda soovid ka kindlasti tulevikus.

Aasta lõikes soovitaks sulle pigem Austraaliat.

Küprosel on väga lihtne tööd leida, tuleb lihtsalt kohtadesse sisse astuda ja küsida. Elasin pool aastat ja ei kurda. Ei soovita agentuuride kaudu kindlasti tööd otsida! Läheks Limassoli küll tagasi. Muideks on talve kuud seal ikka päris külmad. :P

Tere. On plaan sõbrannaga veebruaris Küprosele põrutada. Täpsemalt Ayia Napasse. Äkki keegi oskab öelda, kuidas on seal lood tööle saamisega (arvestades üldist majanduslikku olukorda ja et me läheme ikka enne hooaega)? Kas elamine on väga kallis või saab ka mingeid sääste kõrvale panna? Missugust tööd soovitate (hotelli või baari/pubitööd)? Tänud! :)
katasips@hotmail.com

Agia Napa veebruaris on suletud, kuna see on suve kurordi koht. Koige mottekam on sinna minna aprilli alguses voi martsi lopus. Just aprillis hakkab hooaeg pihta. Praeguse seisuga on seal avatud ainult 1 pubi, mis on aastaringselt avatud.

Mina olen ka üks suur mineja suveks tööle! Otsin sobivat sihtkohta, kus oleks tööd, päikest ja ilusad rannad. Küpros Ayia Napal meeldib väga mulle! Kuidas seal on üldse ühel 20a poisil tööd leida, seal ei loe ju eelnev töökogemus Eestis või erialane paber ehtiuses? Kas keegi jagaks omi kogemusi, mis ametitel on saanud mehed tööd seal.

Ette tänades, Rait!

Tere!

Oleks pakkuda väga lahedat tööd Ayia Napale. Töö ülesandeks on müüa rannapiiril ühte laevatrippi. Teadjamad tunnevad seda tööd PR-i nime all. Töö toimub päevasel ajal, 9–18, ning 7 päeva nädalas. Täpsemalt, siis tuleb jagada turistidele informatsiooni meie laeva kohta, ning müüa pileteid. Tasuks on 20€ päevas, kuid see vaid põhipalk. Lisaks on võimalus müüa kalastamist, veesporti, laevapidusi jne. Nende töötasu siis protsent müügist. Seega kokkuvõttes oleneb päevapalk täitsa inimesest endast. Miks läbi trip.ee tööd pakun ja mitte kohapealt tööjõudu ei otsi, siis põhjus järgmine: otsin endale paarilist, ning tiimitööna lihtsam suhelda eesti keeles, seda nii kiirema koostöö ja eelis konkurentide ees, sest ega naljalt eesti keelest aru saada :) Siin aga ka üks suur tingimus: lisaks inglise keelele, peab valdama ka hästi mõnda teist võõrkeelt! Soovitavalt vene, rootsi või saksa keelt.
Tööle asumise aeg, niipea kui võimalik :)

Kui keegi huvitatud või on küsimusi, siis vastan rõõmuga ;)

diziac_dj@hotmail.com

Päikest!
Oliver

Lihtsalt infoks- Küprosel on hetkel ametlik miinimumpalk täistööajaga töölepingu puhul 840 eurot kuus.
Kasutaja Diziaci tööpakkumise puhul tuleb põhipalgaks 560 eurot.
Eks mõelge ise edasi

Ega sa seal ametlikult ei tööta ;)

Larnaca kõrval (Küpros) tegutsev surfiklubi otsib oma meeskonda vene- ja inglise keelt kõnelevat kite instruktorit. Kui oled huvitatud, võta ühendust info ät vulcansurf com või +357 96 644171.

Tere! Olen 22 aastane noormees, kellel samuti plaanid Küprose poole suunatud! Olen varem töötanud USA-s, Inglismaal ja Hispaanias. Järgmiseks sihtkohaks valisin Küprose ja Austraalia. Seega otsin samuti reisikaaslast kellega koos see reis ette võtta, üksi trippimine pole mulle. Kui kellegil huvi, siis kindlasti saatke email sk.illers420@gmail.com või lisage msni : svensokas@hotmail.co.uk
Kogemusi on ja pealehakkamisest puudust ei tule :) NB: ei ole igav inimene, ei soovi igavaid inimesi :D

Vaatasin nüüd natuke tööpakkumisi www.cyprosjobs.com ning kandideerisin päris mitmesse kohta. Esimene vastus tuli Puesta Oyster Bar and Grill restoranist, mis asub Limassolis. Palk: 30 euro net per day+ 13th salary + social insurance +paid holidays + tips. Working time is 8:30 hours per day and you'll have 1 day off per week.
Majutuse tuleks ise leida. Kutsuti siis Küprosele töövestlusele. Minul oleks plaan minna juuni alguses.
Äkki keegi tahab liituda?

Labi agentuuride ei ole soovitatav tulla. Olen ise selle labielanud. Parem oleks siiski ise kohale tulla ja otsida. Kuna neid agentuure ei tasu usaldada.

Vaatasin et siin on Küprose teemasid küll aga enamus on aastast 2006–2008. Ma tahaks teada kuidas seal asjad praegu… me läheme ka umbes aastaks ja läbi agentuuri. Kas 600 eurot/kuu on normaalne palk( toit ja majutus on firma poolt)?? Millised on parimad linnad kuhu minna( oleme noored ja poed ning peod ei teeks ju paha) ja kui suurt stardiraha oleks vaja? Kõik muu kasulik on ka kindlasti väga oodatud:)

Loodan, et pärast ei selgu jälle, et majutus ja toit võetakse palgast maha.

Oli teil sedasi? See oleks küll natuke pahast. Millise agentuuri kaudu ja kus sa käisid siis?

Ei ma ei käinud. Lihtsalt lood meediast. Agentuurid ei garanteeri midagi. Nende eesmärk on eelkõige saada tööotsijalt vahendustasu.

Ametlik miinimumpalk Küprosel on hetkel 840 eurot kuus

Mina ja veel kaks sõbrannat tahame minna aastaks Küprosele Limassoli ja meil natukene mure selle algusega. Äkki on keegi kes juba elab seal ja saaks meid esialgu võta paariks päevaks enda juurde kuni me oma kodu ja töö leiame. Plaanime tulla juuli alguses. Igasugused pakkumised on väga oodatud:)

Helena, kui pidu tahate, siis minge Ayia Napale. Küll seal ka mingi tööotsa leiate, 600 EURi on täiesti tavaline palk, mida pakutakse kõikjal. Iseasi, kas juulis, kui hooaeg täies hoos, on veel vabasid töökohti?

Kuna rahvas siin piinleb informatsioonipuuduses siis teeks väikese ülevaate küprosest, tööst ja hindadest siin.
Linnad kus asuvad eestlased.

 1. Agia napa- väga kenade randadega, pole bangladeshe ning teisi ülbeid mustasid, inimesed on sõbralikud ja lahked. Hinnad on samasugused igalpool küprosel- on vaja vaid teada kust ja mida ostad, kui tahad siis saad ka siit õlle sixpacki kätte 30 krooniga- ja isegi kilo valio juustu 60 krooniga. Ööelu on siin metsik ning on võrreldav kohati ibizaga. Kui oled töötaja linnas, saad nautida allahindlusi töötajatele ning tasuta sissepääsusid klubidesse poole hinnaga jooke jpm. Eestlasi on agia napal ligikaudselt 50 kandis hetkel, kuid see arv võib olla suurem. Linnas on 40% küprioodid&kreeklased 30% venelased 10% inglased 10% rootslased 10% bulgaaria & rumeenia & poola jne.
 2. Limassol- tööstuslinn, rannad puuduvad praktiliselt, linn on täis illegaale bangladeshe. Nii mulle kui ka enamustele mu sõpradele kahjuks see linn absoluutselt ei meeldinud. Meestele tööd on suhteliselt vähe võrreldes Agia napaga- praktiliselt võimatu midagi leida, isegi kui räägid vene keelt. Naised töötavad seal linnas internetikasiinodes ning ettekandjatena. Linn on täis uhkeid autosid, ning ka maafia on seal kõval tasemel, võrreldes teiste linnadega. Siiamaani paneb ikka imestama et eestlased just sinna linna tahavad elama minna.
 3. Larnaca- ilus linn, kena rand. Tööd väga vähe võrreldes teiste linnadega.
  Pafos, Nicosia- mina nimetaks neid linnasid pansionaadiks, rahulik ja vaikne kuid tööd on võimalik leida isegi IT inimestel.

ENIMLEVINUMAD TÖÖD KÜPROSEL:
PR- piletite müük, inimeste sissemoosimine baaridesse ja klubidesse, flaierite jagamine. Tööd saavad kõik, tulemus enamasti sõltub suhtlemisoskusest ning müügioskusest.
ETTEKANDJA- enamasti saavad tööd naised, kui oskad vene keelt saad tööd siin isegi tipphooajal paari päevaga.

PALGAD:
PR- põhipalk 15-40 EURi vahel + võimalik protsent müügi pealt.
Ettekandjad ja hotellitöötajad- 600EUR- 1000EUR (enamasti pakutakse tasuta elamist ja tasuta sööki, kuid mina isiklikult 600EURi eest tööle ei läheks...)
Internetikasiinodes töötajad teenivad 30-75EUR päevas.
Webi disainijad, programmerijad teenivad 1000-1500EUR kuus.
Ehitajaid vajatakse kuid paar korda vähem kui eelmistel aastatel ning palgad on siis ligikaudselt olenevalt kogemusest 800-2000EUR

Üleüldised hinnad:
Õlle baaris 2-4EUR, Õlle poes 60p-2EUR, 2 liitrine Coca-Cola 2-3EUR, Suitsud 2.30-4EUR, Juustuburger Macis 80p, Laevatripp 5-20EUR, Autorent 35-50EUR päev, Rolleri ja ATV rent 10-40EUR päevas, Internetiühendus kuuks ajaks 30-50EUR kuus, Juuksur 10-20EUR.
Riiete hinnad: Enamus on türgi vufflid, originaali kohtab küprosel suhteliselt harva kuid hinnad: 10EUR Armani t-särk, Billabongi lühkarid 15-20EUR, Armani kellad 5-20EUR jne

Elamispindade hinnad: Stuudio 275-500EUR, 1 magamistoaga korter 350-500EUR, 2 magamistoaga korter 400-600EUR. Kindlasti arvestage, et enamus kohtasid on juba täis ning nõuavad ka deposiiti ehk siis kokku 2 kuud ettemaksu.
Elatustase on eestiga võrreldes 2-3 korda parem, kui kätte jääb peale elamispinna tasumist 500 eurot siis sellega ikka saab kenasti toime tuldud ja iga kuu midagi uut ostetud.

Hetkel tean mina vähemalt 5te töö pakkumist Agia napal, enamustes on nõutav vene keele oskus.
Loodan et ülevaatest oli abi uutele tulijatele.

Minu number on +35796782256, mail on eduard@hotmail.co.uk kui kellegil on mingeid küsimusi.

Ei taha kedagi solvata aga mind üllatab , et on inimesi kes on nõus väljaspool Eestit töötama 600 euro eest!!

Onon! :D Elamine (ja söök) ju tasuta.

Pushkin, 600 euroga kui on tasuta elamine elab siin maal kõvasti paremini kui eestis, 15 000 kroonise bruttopalgaga!
600 eurot on see mis kätte jääb- kui nüüd võtta Restis (Tallinnas) enamvähem 1 toaline korter siis üür on 2500-3000eek + kommunaalid 1000-1500, 4500 eek! Palka saavad aga enamus tallinnas 10 tuhande kanti, ja proovi sa nüüd 5000 krooniga hakkama saada, kui teksased poes maksavad tuhat eeki ja bensiin on 20 eeki! Noor inimene ei tohikski kauaks eestisse mädanema jääda- sest eestis tõesti pole ei kliimat, ei valitsust, ei palka ega ka midagi sellist- mille pärast peaks seal mädanema.
.
.
.
Kohanimed algavad suure algustähega! Trip.ee

Orphic, ei saa kommenteerimata jätta väidet, et seal elab Eestist kordades paremini ära. Vaatan (15/06/2010 - 14:55) postitust ja võrdlen:

Elamine Küprosel 1 toaline: 4300-7800 EEK (275-500 EUR) ja tundub, et seda pole seal ka eriti kerge saada
Eestis: 2500-3000 + kommunaalid ja kortereid leida on Eestis väga kerge

Netiühendus Küprosel: 470-780 EEK kuus
Eestis: 259-462 (Elion)

Bensiin:
Eestis ca 17 EEK
Küprosel: ca 16 EEK (umbkaudne)
See teeb siis 10 liitri kohta 10 krooni vahet - ei ole just suur kokkuhoid?!

õlle hind baaris:
Küprosel: 30-60 EEK
Eestis: pigem 30 EEK (ülemine ots figureerib kuskil Tallinna vanalinnas)

Ja ma ei võrdleks Eesti poodides müüdavat bränditeksast mingi Armani vuhvliga, mida saab kuskilt Türklaste käest 10 euroga. Ma arvan, et ei ole mõtet hakata diskuteerima, mis nende kahe vahe on.

600 eurine palk = ca 10 000 krooni, ka see ei ole mingi suur number.

1000 eurine IT palk paneks enamuse Eesti tegijaid naerma, 2000 EURist algab selles valdkonnas normaalne palk Eestis.

Ehk siis kokkuvõttes ei saa kuidagi aru, kuidas Küprose elatustase Eestist 2-3 korda ees on. Või mis seda elatustaset seal tõstab - kliima? Või sotsiaalabi? Majanduslikkus mõttes ei saaks küll öelda, et Küpros parem valik on.

Ma ei hakka vaidlema sinu hinnavõrdluste osas, 2500 krooniga saad sa räige peldiku nõukaaegses majas, Lasnamäe rajoonis :) Või näitad mulle korraliku uut korterit, Pirital või Kristiines, 2500 eekiga??? Kommunaalid on vähemalt 1000-2000 LISAKS- , siinsete korterite puhul need aga puuduvad...

Ja ütle mulle kes see siis eestis 2000 euri teenib, kas üksikud skype töötajad või Tartus pesitsevad playtechi progejad? IT töökohtasid on kümme korda vähem kui pakutavaid töökohtasid- ja ma ei pea siia hulka inimesi kes on spetsialistid oracle, c#, java erialal.
Arvuta nüüd brutto palgast netto palk ja jällegi see sinu antud 2000 euri kahaneb.
Sinu võrdluseks on kohaliku õlle sixpack: 2,20EUR - Liiter bacardy blacki 9EUR, red label liitrine 9EUR, black label liitrine 18EUR, kõik tarbekaubad on palju odavamad kui eestis, samuti tehnika.
Pole vaja rääkida et eestis maksab pool liitrit õlut Tallinna kesklinnas 30 eeki, happy tundidel käid joomas või??? :D

Nii ja räägime nüüd milline tehnika Küprosel palju odavam on?
Minumeelest ajab Orphic täielikku jama. Lugegu enda eelmist posti siin, kus ise hinnanäited toob, korralikult üle ja meenutagu, et ise seal ütles, et 600 euriga küll tööle ei läheks seal:P Ja eriti hea on see Armani@türgi, irw.

Orphic, võtsin selle 2500 kroonise korteri hinna sinu enda näitest. Aga kui võtame ka 4500 krooni kokku - see ei ole ju kallim kui Küprosel, pigem odavam.

2000 eurisest palgast on neto ca 1560 EUR. Aga kas siis Küprosel makse ei makstagi? Võib ju ka ainult netost rääkida.
Muidugi, selleks, et makstaks peab oskama midagi, mida turg vajab. Aga alla keskmise palga saav IT inimene on ikka vist päris haruldus, kui inimene just ise ülimalt vähenõudlik pole. Ainus jutt, mida kuulen IT firmade juhtidelt on see, et neil ei ole tööjõudu. Põhjus ei ole reeglina selles, et Eestis pole IT inimesi, vaid et ka need netopalgad ei meelita enam korralikke spetse, kes teenivad juba ammu Rootsis vms. arenenumas riigis kaks/kolm korda rohkem. Aga ei tohiks Eestis tööta jääda selles vallas igal juhul.

Suur erinevus on ka see, et Eestis pole erinevalt enamikust Euroopa riikides veel õnneks täis bangladeshi või mõne muu riigi susserdisi. Ja üldiselt vist puudub ka Eestis maffia. Lollust on palju, aga ma arvan ja ka uudised näitavad, et lõunariikides jagub seda veelgi rohkem.

Ma ei taha vastu väita, et Küprosel võib olla hea kliima, toredad ja sõbralikumad/vabamad inimesed kui ühel kalgil põhjamaal. Ja et elu võib seal olla chill nagu ka teistes päikesemaades. Selles suhtes võib seal olla vabalt parem eldada.

Kommenteerima pani see, et ütled, et Küprose elu 2-3 korda Eestist elatustasemelt ees pigem majanduslikus mõttes - ei näe seda praeguse info põhjal küll kuskilt. Samas paljud tripi lugejad võivad seda juttu sõna sõnalt võtta ja siis kohapeal avastada hoopis teise pildi, millest oleks ka kahju.

USA / Saksamaa / Rootsi jt. puhul ei vaidleks ka.

"Neiu põgenes Küproselt vangist":
http://www.epl.ee/artikkel/578803

ja

"Töövahendusfirmad otsivad Küprosele noori Eesti naisi":
http://www.epl.ee/artikkel/579136

Ettevaatlik tuleks muidugi olla ja üritada vältida igasugu vahendusfirmasid.. Ja et siin nüüd nii hull inimkaubandus käiks, seda ma küll ei usu ja veel enam et ainult eesti naistega, seda kohtab kõikjal....
Bangladeshe tuleks vältida, sest need tulevad kalalaevadega sisse illegaalidena ning ei oma elamisluba (eu passi). Saatkonda siin tõesti ei ole ja kui on plaanis siia tulla, siis peaks arvestama, et kui tööd ei leia siis peaks ka raha olema, et Eesti tagasi lennata, vastasel juhul võibki juhtuda et magate rannas, pole süüa ega tagasilennuraha... :D

Tänan kõiki siia teemasse postitajaid. Pakutakse mulle hetkel programmeerija kohta fxpro nimelises firmas Küprosel. Palun mõnel heal inimesel natuke lisainfot mulle anda järgmiste küsimuste kohta:

 • Palka pakuti 2600 euri/kuu. Palju on tulumaks ja muud maksud seal selle summa pealt ehk palju sellest reaalselt kätte jääb?
 • Tervisekindlustus - kuna minek on kindlasti koos abikaasa ja 9 kuuse titega, siis kuidas laieneb seal riigis tervisekindlustus? Kuna mina hakkaks seal riigis tööle, siis kas korrektne oletus, et tervisekindlustus automaatselt laieneb ka minu pojale, kuid mitte abikaasale?
 • EU kontekstis töölubasi ja muid jurasi vaja ei ole? Sõidad kohale ja asud tööle?
 • Kas kohapeal eksisteerib ka lasteaedasi? Mis nende hinnad võivad olla?
 • Korterite hinnad on netis kõik üleval, aga kuidas on kommunaaltasud? Eelkõige vesi ja prügivedu?

Lugupidamisega
Priit

Tere Marika. Olen samuti huvitatud minemisest Küprosele. Oleks hea kui annaksid oma msni, et saaks rääkida täpsemalt sellest.

Oleneb, kuhu linna minna soovid, üldiselt on seal suht kerge tööd leida,kergem, kui enamikes teistes riikides. Eks kindlasti on kergem tööd leida tipp hooajal, mis algab märtsis, aga sügisel on ka suht head säänsid tööd leida.

infectious_@hotmail.com võta siis kiiresti ühendust muga;)

Praegu täiesti mõtetu siia tulla. Ise olen Küprosel paar kuud olnud. Ja tulles oli juba suhteliselt raske tööd leida. Olgugi, et asun suht väikeses linnas. Võetakse ainult numbreid ja lubatakse võibolla helistada. Kui veel paar nädalat tagasi olid kõik kohad paksult turiste täis ja liiklus oli hullus, siis nüüd kell 11 õhtu on täielik vaikus. Baarid ja restod, mis mõeldud turistidele, suletakse üks haaval. Mina isiklikult praegu siia tulla ei soovitaks, alles mingi aprilli paiku. Aga kui nii kindel tahtmine tulla, siis soovitan enne www.eures.eu'st kindel töökoht kindlas linnas vaadata ja rääkida tööpakkujatega läbi.
Kui raha muidugi üleliia, siis võib ehku peale tulla ja leida esialgu mingi 300 eurine korter ja siis uurida, aga kuna elu palju palju kallim, kui eestis, siis isiklikult õnne peale tulla ei soovitaks.
Keset suve võttis endalgi töö leidmine aega kuskil 2-3 nädalat, hetkel tööd vähe, aga õnneks olen asendamatu :P Nii, et mõtle kui lihtne või raske on oktoober-november tööd leida.

Teemu

Okei, aga mis linnas sa siis pesitsed, et töö otsimisega nii kaua aega läks. Ma usun, et präegu on kinldasti raskem seda teha, aga ma millegi pärast ei usu, et see võtab 2-3 nädalat, juhul kui oled ise väga aktiivne.

Asun Pafosel, mis võrreldes Limassoli, Larnaca, Ayia Napa ja Nikoosia kõrval suht väike. Ei no muidugi oli ka töökohti kuhu oleks kohe saanud, aga mingi näruse 500 - 600 euri eest küll kuus tööle ei hakka. Samas võin eestis istuda sama raha eest, kus renti maksma ega midagi ei pea. Aktiivsuse koha pealt nii palju, et igapäevaselt sai läbi käidud vähemalt 3-4 kohta kui mitte rohkem.

Olin ise natuke üle aasta Paphosel. Ja võin vabalt väita, et hetkel kohe kindlasti eriti tööd ei leidu. Baare asju suletakse juba. Ise küll hetkel ma pole seal, aga mul tekkis seal palju tutavaid, kellega olen tihedas suhtluses. Isegi inimesed, kes on seal aastaid töödanud lähevad tagasi või on juba läinud. Limasolis on suht sama teema. Aga teistest linnadest ei tea midagi. Ja palkade suhtes ütlen seda, et kui saad 750euri ilusti kätte, siis elab üksi ilusti ära. Mina elasin mingi aja üksi, maksin 260euri korteri + maksud mis tekkisid, söök ja omale asju. Ja vahest jäi isegi üle.
Muide, ise plaanin järgmine aprill tagasi minna. Kes huvitatud kaasa tulekust. Kindel on see, et minek on Paphosele, sadagu või puss nuge aga sinna imedelinna lähen tagasi.
Kui huvi siis msn : catzyyy@hotmail.com

Tere,
on plaanis minna talvehooajaks Küprosele tööle, kuid siit lugedes tundub, et töökohta pole enam kuidagi võimalik saada.

Samas otsisin internetist ning näiteks Eurese portaalis on ainuüksi teenindussektoris aktiivseid kuulutusi üle 200. Kas nende kaudu pole tavaliselt võimalik kohta saada? Kui keegi on seda portaali kasutanud, siis kas lepingu saab sõlmida ka Eestis olles?

Ka mõned vaid Küprose töödele pühendatud veebilehed sisaldavad teenindus- jms töö kuulutusi, kuid kummalisel kombel on paljudes ettekandjate kohta kirjutatud, et otsitakse "attractive" või "nice-looking young women". Kui pole piisavalt ilus, siis tööd ei saa või polegi tegu legaalse personali otsinguga? Kas välimus on Küprose kultuurile omaselt oluline või tuleks nende tööpakkumiste suhtes ettevaatlik olla?

Et mul on tõsine soov tööd leida, oleksin nõus ka vahendatud pakkumistega, oleks huvitav kuulda, kas keegi on näiteks Ismira kaudu Kreekas või Küprosel töötanud.

Nende tööpakkumiste suhtes tuleb olla kolmekordselt ettevaatlik. Üldiselt, kogu Euroopas kehtib põhimõte, et ametlike tööpakkumiste puhul on keelatud otsida mingit konkreetset sihtrühma vanuse, soo, välimuse, nahavärvi, usutunnistuse, seksuaalse orientatsiooni ja muu taolise järgi. Seda nimetatakse diskrimineerimiseks.

Ma küll ei tea, millise(d) veebilehe(d) sina leidsid - ent rahvas on siin avastanud küll ja veel selliseid veebilehti, milles on ilmselgelt silmas peetud atraktiivsust... alakehas.

Mis Euresesse puutub, siis siin on asi täiesti ametlik. Võid julgelt kasutada ja konkureerida, kuid kuulutused, millel pole euroliidu lippu juures, eeldavad tavaliselt keeleoskust.

Nõuanded, soovitused tööreisiks

Hei:)
Olen 19 aastane noormees ja mul on plaanis suveks Küprosele tööle minna ning igaks juhuks hakkan juba varakult planeerimisega pihta. Kuna olen huvitatud eelkõige töötamisest, mitte pidutsemisest, tahaksin küsida targematelt nõu:)

 1. Mis tööd teha? Lõpetan kevadel keskkooli, seetõttu mul eriharidust pole. Mulle pakuks huvi näiteks kelneri töö restoranis vms. Samas ei ütle ära ka teistest töödest, mis annavad võimaluse suhelda ja kasutada oma artistlikke oskusi:) Ehk oleks tark läbida veel kodumaal asudes mõne asjakohase koolituse (nt. kelneri-, baarmenikoolitus vms.), aga kas sellisest väikesest diplomist ka kohapeal kasu on? Igatahes inglise keel on mul väga hea ja vene keelega saan ka tähtsamad asjad aetud.
 2. Kuhu minna? Loen ülaltpoolt et Ayia Napa on peopealinn, kus ehk on teenindusvaldkonnas kergem löögile pääseda, aga samas pole ma ise eriti pidutseja tüüp. Ehk peaks sellel juhul mõnda muud linna proovima?
 3. Kui suur võiks olla umbkaudne rahasumma, millega kohapeale minnes alguses arvestama peaksin? Kui suur võiks olla varu, igaks juhuks, kui töölesaamine aega võtab?
 4. Kuna pole varem selletaolisel reisil käinud, oleks tore kuulda veel tarvilikke nõuandeid, mis kellelgi parajasti meelde tulevad.

Plaanis on minna juuni esimestel päevadel, kui kellelgi on huvi reisikaaslaseks tulla, annan ka oma msn-i: tommtuul@hotmail.com

Ette tänades, Toomas Tuul (Võite ka facebookis lisada)

Hei!!

Plaan on minna juuni lõpus Küprosele. Tahaksin seal viibida vähemalt pool aastat, kui mitte rohkem. Olen aru saanud, et Ayia Napal pole pärast oktoobrit tööd leida. Seega hetkel on mõttes Paphos.
Tekkinud on aga mõned küsimused, loodan siit vastuse saada.

 • Millises linnas on kõige suurem võimalus ka hooajaväliselt tööd leida?
 • Kas Paphos on siis tõesti liiga rahulik nagu räägitakse?
 • Olen uurinud korterite hindu. Tunduvad mõistlikud.Suvel hinnad tõusevad, kui palju? Üürihindade erinevus linnades?

Aitäh vastajatele!

Tere !

Olen töötanud/ elanud Küprosel Ayia Napal veidi üle aasta kui nii võib öelda. Sealne hooaeg on Märtsit kuni Oktoobri lõpuni. Tööd leiab suhteliselt kergelt märtsis, kuna siis pole keegi ette jõudnud. Hooaja keskel juba raskem, kuna enamus kohtadest ära võetud ja kui tuttavaid ees pole, kes soovitaks siis suhteliselt keeruline. Aga kui hakkamist on saab hakkama ikka. Mõnes kohas on eestlased halva maine ette teinud, et veidi raske on aga kes otsib see leiab. Kui on huvi teistes linnades tööle saada, siis kõige lihtsam on minna Tööotsimis keskusesse. Ise olen kasutanud Larnaca oma. See asutus on veel Nicosias, Paraliminis, Larnacas. Oleneb mis linna tööd otsid. Registeeritakse ära, otsitakse sulle soovitavas vallas töö, antakse numbrid helistad ja töö ongi olemas aga Larnaca, Nicosia, Paphos VB ka Limasol on sellised kohad kus oodatakse, et sa räägiks kreeka keelt veidi. Napal on ainult inglis keel ja inglis keel. Seega alguses oleks lihtsam.
Korterid.Hmm..Veebruaris/märtsis saab korteri suhteliselt odavalt.200 euri kuus ühe magamistoaga. Elekter ja vesi eraldi aga need pole väga kõrged, kuskil 50 euri juurde. Kui hakata juunis, juulis otsimas OMADEST KOGEMUSTEST AYIA NAPAL 500 kuni 600 euri kõik hinnas ja stuudiod !!!! Seega mida varem sinna korteri saab seda parem !
Pole kahjuks Paphosel käinud aga räägivad ja, et see igav koht aga samas eks see oleneb ka sinust endast, kui igavalt sa elad. Hooajaväliselt on tööd saada igal pool mujal väga kerge kui Ayia Napa. Aga Ayia Napal on hea elada, saab töö, elamine on MÕNEDES kohtades tööga koos, kui tahad saad peole minna kui tahad saad rahulikku elu elada. Oleneb ju sinust täitsa ise. Võib ka võtta ju korteri Ayia Napa lähedal asuvates külakestes "linnades" Paralimni, Protaras vms.
Esimene aasta, kui sinna läksin oli rahakotis ligi 6oo euri NII JUST IN CASE. Ja kui üksi minna siis selle raha eest saab KINDLALT kodu kätte. Aga kui kohe tööle sab siis võib ka vähem võtta. Eks ee oleneb, sinu enda raiskamisest ja kas leiad ennem korteri odava või ei.

Oeh. Loodan, et sain veidi abiks olla eks kui lisaküsimus tekib siis küsige aga. Vastan kui oskan :)

Hey KristiinaM!
Kas saaksid jagada enda emaili?

Olen Ayia Napal elanud 2009.a. lõpust, küsimusele, kus hooajaväliselt kõige lihtsam tööd leida, pean vastuse võlgu jääma, sest puuduvad kogemused teiste linnadega. Sellessuhtes on sul, Tšein, õigus, et Ayia Napal on hooajaväliselt keeruline (kuid mitte võimatu, sest olen mõlemad "talved" täiskohaga töötanud) tööd leida. Tööd on üldjoontes väga kerge saada, kui on piisavalt pealehakkamist ning räägid lisaks inglise keelele ka mõnda muud võõrkeelt. Kuna viimase paari aasta jooksul on vene turistide osakaal tõusnud, on nõudlus venekeelsete töötajate järgi suurenenud. Enamus töökohad kuuluvad Ayia Napal teenindus- ja meelelahutus valdkonda.
Kristiinal on õigus korterite koha pealt. Hinnad algavad ca. 200 eurist, hooaja alguses on kergem leida hea hinna ja kvaliteedisuhtega korterit kui tipphooajal. See reegel kehtib üldjoontes ka teistes kuurortides. Korterit üürides pead arvestama faktiga, et esimese kuu üüriga tuleb tasuda ka ühe kuu üürisuurune deposiit, mis on lisaväljaminek, seega planeeri see kindlasti oma esmasesse eelarvesse.
Ayia napa üldjoontes on tõesti "peokuurort", kuid vastava töö leides on võimalik siin ka rahulikumalt elada, kui sa, nagu mainisid, pole väga pidutseja hingega. Turistid suvekuudel on enamuses inglased, venelased, rootslased ja norrakad, enamus linnas töötavatest inimestest jäävad vanusevahemikku 18-30, seega on võimalus erinevatest riikidest inimestega tutvuda.
Paphosel olen isiklikult vaid paaripäevasel reisil käinud, kuid ka tipphooajal tundus see küllaltki rahulik olevat. Tuttav, kes seal mitu aastat elas ütles, et talvel pidi küllaltki väljasurnud olema ning ka seal on hooajavälist tööd suhteliselt keerukas leida.
Kui sa plaanid tulla vähemalt pooleks aastaks võid ju juuni lõpus esmalt Ayia Napale tulla, siin hooaja lõpuni töötada ja hiljem mõnda suuremasse linna edasi liikuda.

Eelmine postitus kustutasid moderaatorid vist ära.

Igatahes elan pafosel ning kui kellegil plaan siia tulla ja abi vaja siis saan aidata. Nii töö, elamise kui ka kõige muuga.

Kontakti saab minuga viisnappu@gmail.com :)

Hea meelega tutvuks ka kohalike eestlastega keda veel kohanud pole:)

Esialgu tahaks pealinna külastada ning seejärel ilmselt (kohapeal selgub täpsemalt muidugi) Ayia Napal'i, sest sinna soovitati.

Selge, kui Ayia Napal millegagi abi vaja on, siis võid julgesti ühendust võtta:)

joemetsa@hotmail.com

Kuidas saab Küprosele tööle

Otsin tööd. Mul puuduvad kogemused kuidas saab tööle välismaale.Kellel on kogemusi ja oskab nõu anda. Tahan teada kuidas saab Küprosele tööle ja kas see palk tasub ära, et sinna sõita? Ei tahaks teenitud raha ära kulutada üüri peale. Tean, et osa tööandjaid maksavad kinni majutuse ja toitlustuse. Millise firma kaudu sinna saab ja milliseid kulutusi tuleb endal katta? Näiteks Kefi Grupp OÜ ütlesid, et lennupilet tuleb endal osta.

Tere....
Mina elan juba aasta Kyprosel ja meeldib siin. Elan ise Ayia Napa, seega kui teil soovi on kohtuda, siis kirjutage mulle voi ligae msni begining20@msn.com
Tanu sellele foorumile olen saanud paljude eestlastega tuttavaks eelmine suvi, kuid inimesed lahkusid tagasi Eesti. Kuid lobus oli. Kui teil on vaja monda nou too voi elukoha kohapealt, voite julgelt kysida.
Katsetasin ka ara elu pealinnas ehk siis Nicosias, kuid ei meeldinud, see pole ikka sama mis Ayia Napa. Inimesed, kellele meeldib rohke rahvamass ja rand siis Nicosia pole see koht kuhu minna, seal randa lahedal pole.
.
.
.
Trip.ee palub tutvuda veelkord: http://trip.ee/kasutustingimused !
Järgmine reeglitele mittevastav postitus läheb otsejoones prügikasti!

Plaanin sügisest Küprosele lennata, tööle ja elama. Kui leidub veel kedagi, kes samal ajal plaanib minna ning otsib reisikaaslast, siis kirjuta mulle siia. :)

Hey!

Mul on mõttes minna Küprosele ilmselt juuni lõpus või juuli alguses.
Põhieesmärgiks on seal tööle asumine.
Plaanis oleks jääda pikemaks ajaks,kui meeldima hakkab.
Oleks tore minna kellegiga koos,kui leidub minejaid? Natuke julgem ja huvitavam oleks. Eriti tore oleks,kui keegi hea huumorisoonega kaasa tuleks! :)
Ise olen 20a noor naine ja nimeks on Stina.

Lisaks oleks tore,kui keegi juba seal viibijatest teaks mõnda töösoovitust jagada. Olen eelnevalt töötanud Eestis restoranides ja baarides,seega sellelaadset tööd on plaanis leida.

Igaljuhul andke märku! :)

Parimat!

NB: vajadusel saab kontakti siit: stinaliiva@gmail.com

Tere, me plaanime sõbrannaga minna augusti alguses Küprosele umbes aastaks ajaks raha teenima.. Tahaks ise sama moodi teada, kuhu täpsemalt oleks mõtekas minna ja kuidas seal lood on :)

Teree!

Otsin samuti kedagi, kellega Küprosele elama/tööle minna. Esialgu pikki plaane ei teeks aga kui kõik hästi läheb siis jääksin hea meelega sinna kauemaks või tripiks veel edasi mujale nö õnne otsima. Ise olen 20a neiu.

Kui keegi veel otsib reisikaaslast (mitte tingimata Küprosele), andke märku! :)

karoliinal@hot.ee

Tere!)

Kas võib keegi öelda, kas on võimalus juuni lõppus Ayia-napas tööd leida?) Või äkki kellegil on midagi pakkuda või lihtsalt võimalus aidata...)) Võite julgelt mind lisada msn-i loveme5589@hotmail.com
Ise olen 22a neiu=
P.S Lähen sinna juba 19.juunil =)

Tere
Kas keegi oskaks rääkida, kuidas on hetkel olukord Küprosel töö leidmisega?
Ja millised seal korterite üürimis hinnad on umbes.
Siin on varem sellel teemal küll räägitud, aga postitised suht vanad mis leidsin :)

Aitäh kõigile kes kirjutada viitsivad :)

Loe Muska22 ning KristiinaM postitust selle aasta omasid. Mis siis et on postitatud aasta alguse poole aga info ikka sama. Siin ei muutu midagi. T88d hetkel suht keeruline leida, kuna hooaeg on alanud aga kes otsib see leiab !

Tere!
Mina saabusin Küprosele 2 kuud tagasi. Hetkel pesitsen Larnacas kuid soovin elamist ja tööd otsima minna Limassoli. Kui keegi elab hetkel seal, palun võtke minuga ühendust bmeacy@gmail.com.
.
.
.
Kohanimed algavad siinses keskkonnas suure algustähega!
Trip.ee

Hei!
Elan Limassolis ule aasta juba kui soovid siinse elu koht rohkem infot siis lisa mind msn leonitar@hot.ee

Tere

Olen 21 aastane neiu ja lõpetasin just ülikooli. Sooviksin selle aasta sügisest st. septermberist-oktoobrist Eesti tolmu mõneks ajaks jalge alt pühkida ja välismaale minna. Küpros tundub üks võimalike valikuid kuid see ei ole just ainus koht aga tahaks natukene infot et kas on sellisel ajal võimalik seal tööd leida ja kus linnades siis täpsemalt. Tööd otsiks siis alguses kuskile baari või restorani või ka hotelli teenindussektorisse. Samuti sooviks leida kedagi reisikaaslaseks, et oleks julgem ja lõbusam koos minna .

Hey kikike!
Jaga enda kontakti, mul sama plaan, ehk saame koos minna.

Tere!

Palun jagage kogemusi, kuidas on kogu perega Küprosele tööle/ elama minna? Kuidas seal väikestel lastel/ lastel võimalused on?

Vajame baaridaam-etekandjat Paralimnis asuvas baaris. Baar tootab aastaringselt.Tosistel huvilistel kiri minu postkasti:) cattlin666@gmail.com

Millised on töötasud restoranides-kohvikutes?
Millised võimalused on elada üksi ja odavalt?
Millised on üürihinnad?
Kuidas iseloomustada Protaras't?

Rein

Küprosele tööle

Tere,

Plaanin minna aprilli keskpaigas Küprosele tööle ja elama mõneks ajaks. Otsin reisikaaslasi, kellel samuti on plaanis minna küprosele, et koos korterit üürida ning tööd otsida.
e-mail: henry3250@hot.ee

Tere! Plaanime tulla sõbrannaga Küprosele (Limassolil) juuni lõpust, kuid kahjuks inimene, kelle juures pidime algselt peatuma, kolis ära… Ega keegi ei plaani veel umbes samal ajal minna või juba on kohal, kes oleks huvitatud korteri jagamisest? Või äkki on teil soovitusi, kuidas leida endale elukoht (kas keegi üldse tahab väga üürile anda, kuna oleksime ainult tsipa üle kahe kuu)? Olen ka lugenud, et paljudes baarides töötades saad töökoha poolt väikese elupaiga nt. baari ülesse. Nõudlikud me ei ole, kuid päris palmi alla ka ei julge jääda. Kõige parem on, kui saaksime kellegiga korterit jagada. Rahapada kokku ajama ei lähe, pigem otsime siiski seiklusi. Korraks käis isegi mõte läbi, et äkki seal mingeid kämpinguid vms ka? :)

Kirjutage kõik, kes oleksid huvitatud korteri jagamisest või lihtsalt ühiselt reisimisest/seiklemisest!
maarjaliisa.mahla.001@gmail.com

Tööle Küprosele?

Plaan on minna suvel Küprosele tööle. Äkki on kellegil plaan sama teha? Kellel plaan andke endast märku, koos on ehk kindlam ja lõbusam :)

Eelmisele:

Lähen ka juunis Küprosele tööle, kindel töökoht ka sebitud juba. Kuhu ja millal täpsemalt plaanid minna?

Mina koos sõbrannaga oleme huvitatud!
Kirjuta meilile maarjaliisa.mahla.001@gmail.com

Heihei! Tuleme sõbrannaga 5ndal juulil Küprosele ja otsime esimisteks päevadeks öömaja, kuni kohapeal midagi leiame. Eelkõige eelistaks korterit Limassolis, kuid pakkuda võib ka Aya Napale, sest kahtleme veel kahe linna vahel. Seda muidugi mõistliku sümboolse summa eest. Väga pirtsakad me ei ole, võime ka kahekesi ühes toas olla või isegi rohkema rahvaga :D Ehk on kellegil midagi meile pakkuda. Muidugi oleme huvitatud ka mõistliku hinnaga pikemaajalisest korterist :)

Hei:)
Plaanis nüüd siis sellel aastal millalgi( täpset kuupäeva veel paika pandud ei ole ) Küprosele minna:)
Esialgu otsiks siis töö ja korteri, elaks ja vaataks seal elu natukene.Mingi hull pidutseja ei ole, aga kuskil tahaks ikka ära käia:)
Päris selgeid plaane veel ka paigas ei ole, sest ei hakka enne asja ajama, kui on, kellega koos minna.-Koos ju ikka julgem ja lõbusam:)
Seega, kas on keegi, kellel ka plaanis sellel aastal veel Küprosele põrutada?:)ning samuti otsib inimest kellega koos minna?:) Võid ühendust võtta naerata_ometi@hotmail.com ja saame siis teieneteisest rohkem teada( et kas on ikka sobiv inimene, kellega koos minna- kõik ju ei klapi omavahel) ning põhjalikumalt arutada, kuidas, kunas, millega jne.:)
NB! Kuna tahaks maailma näha, siis oleks eriti vahva minna seljakottidega, aga selle kohta peab ka muidugi veel uurima.:)
Ise olen 18 a. ja lõpetasin just gümnaasiumi :)

Korteri üürimine Küprosel (Nicosias)

Tere!

Kavas on minna jaanuari lõpus 4 kuuks Küprosele, Nicosiasse vahetusõpilaseks. Sellega seoses on mure, et kuhu minna elama. Ehk oskab keegi soovitada kohta, kust oleks hea otsida odavat üürikorterit, mis mahutaks 2 üliõpilasest tüdrukut ära. Ise olen uurinud lehelt justlanded.com, kuid antud lehel on kõik korterid liiga kallid. Lukusest me ei hooli, peaasi, et oleks odav ja võimalik üürid ainult 4ks kuuks. Aitäh!

Plaan minna Küprosele

On siis plaan koos elukaaslasega minna Küprosele.
Kuidas oleks kõige mõistlikum minna ja mis ajal Eestist liikuma hakata?
Samas tahaks seal kohe leida mõne elamis pinna ja töökoha. Kas äkki keegi saab selle kohapealt aidata ja abistada?

Tere!

Kas keegi elab hetkel Küprosel, näiteks Ayia-Napas? Kuidas on seal lood hetkel ja kas on plaanis kellegil sinna märtsis minna?

Tervitustega

Parim aeg siia tulla on alates aprillist kui hooaeg algab, kuna nuud ka Kuprosel kriisid, aga samas ettekandja tood on siiski usna lihtne leida....
Ka elamis pinna koige soodsama hinnaga leiad siit kohapealt, kuna internetis enamjaolt hinnad vaga korged.
Selle aadressi pealt void uurida ka tookohtasid ja ka kortereid:
http://cyprus.angloinfo.com/classifieds

hei,

Plaanin minna tööle (hetkel Ayia-Napasse) mai/juuni, kas kellelgil on veel tekkinud plaan sel ajal minna? :)
Või keegi hetkel pesitseb Ayia-Napas, uuriksin natukene lisaks oma infopagasile!

Ott

Tere Ott!

Meil ka juuni alguses Ayia Napale minek..
.. äkki saame jõud ühendada kui ajastus umbes sama!? :)

Kirjutasin ennist selleteemalise postituse ka, ent kuna siin on see teema juba olemas, siis kopin siia hoopis:


Heips!

Oleme 2 tüdrukut, kelle 2013 suve sihiks on Küpros, täpsemalt Ayia Napa. Saabume Küprosele 2.juunil ning sellega seoses otsime inimesi, kes võiks olla huvitatud meiega koos korteri võtmisest (seltsis lõbusam ja odavam)..

Ühtlasi on oodatud kirjad inimestelt, kes saaksid meid paaril esimesel ööl enda juures majutada, kuniks endile kodu leiame.

Kõiksugu info on teretulnud! ;)
Meile võib kirjutada facebooki või mulle meilile halitelve@gmail.com

Tervitades,

Häli (https://www.facebook.com/htelve)
ja
Piibe-Mari (https://www.facebook.com/piibemari.kokk?…)

Tere Häli!

Mul tulid väikesed plaani muutused! Kirjutan sulle postkasti (:

Kas kellelgi on plaan juuni keskpaigas Küprosele minna tööle ja suve nautima? Meil elukaaslasega on selline plaan, aga ei tea kuidas alustada. Lennata lihtsalt kohale ja tööd otsida? Plaan minna kas Ayia Napale või Limassosele. Enamus postitused Küprose kohta on siin üsna vanad, niiet kui on Küprosel elavaid eestlasi siis andke märku :)

Tere,
Mina ja mu sõbranna maandume Küprosel(sihtkoht Napa) 26.juuni ning oleme ka huvitatud korteri jagamisest.

Võib kirjutada Facebooki: Maarja-Liisa Mahla
või emailile: maarjaliisa.mahla.001@gmail.com

Loodan, et mõni huviline veel leidub! See on minu teine aasta Küprosel ning korter on palju-palju odavam (ning lõbusam), kui seda saab jagada (eriti, kuna see aasta on hinnad tõusnud). Luksust me taga ei aja ning eelmise aasta kogemusest võin öelda, et see tuleb üks unustamatu suvi :)

Tsau Eestlased!

Lähme sõbrannaga juba teist aastat suveks Ayia Napale elama ja tööle. Seekord stardime kodumaalt 28.04.14, kui kellelgi sarnased plaanid või keegi tahab infot Napa elu-olu kohta, siis võtke julgesti ühendust! ;) .. Või kui mõni juba Küprosel elav inimene plaanib Napale peole-päevitama tulla, siis võime vabalt näidata kust 2€ kokteile leiab! :D

Cheers!
Häli

https://www.facebook.com/htelve
halitelve@gmail.com

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt