Küsimus Itaalia koolide kohta?

Tere!

Plaanime septembris minna Lõuna-Itaaliasse, Puglia maakonda. Oskab keegi öelda, millal seal kandis lastel kool algab. Tahaks minna siis, kui lapsed koolis ja siseturism läbi.

Tänud neile, kes leiavad aega vastata.

Kiire guugeldamine "anno scolastico puglia" näitas, et kool peaks neil hakkama septembri keskel (2011. a algas 15. sept). Aga miks sa siseturimi pärast seal muretsed? Puglia ei ole mingi meeletu turismipiirkond ju üldiselt, et oleks oht tuhandetega koos külg-külje kõrval hõõruda nagu Roomas või Riminis. Mina veetsin seal paar nädalat 2010. a suvel (üürisin korteri Otrantos, no muidugi sõitsin ringi ka) ja mingit erilist tunglemist seal ei olnud küll, üsna rahulik.

Kui septembri-puhkuse eesmärk on vältida "hindade kõrghooaega", siis igasugu puhkuseks üüritavate korterite ja majade hinnad langevad kohe septembri esimesest nädalast juuni tasemele.

Head reisi!

Laps Itaalia kooli

Palun jagage kogemusi-soovitusi kooli minekust, õppimisest Itaalias. Laps lõpetab siin viienda klassi. Kas riiklikud koolid Itaalias võtavad vastu lapsi, kes ei oska veel itaalia keelt, paar astet madalamasse klassi.(nagu Ameerikas seda tehakse)?

Käisin 2009 aastal Itaalias praktikal. Sinna hulka kuulus ka kuu kohalikus koolis keele õppimist. Sattusime ka Puglia maakonda. Koolis oli päris raske, mitte midagi ei saanud aru mida nad rääkisid, kuna itaalia keelt me ei osanud. Võin ütelda, et sellest tunnis istumisest küll mingit kasu meile keeleliselt polnud. Samuti ei oska sealsed inimesed väga inglise keelt. Isegi koolis inglise keele õpetaja ei osanud hästi inglise keelt. Seega soovitan siiski lapsel enne natukenegi itaalia keelt õppida. Muidugi ma ei tea kas spetsiaalseid koole on kusagil seal kuhu lähete. Koolis alaealised suitsetasid vetsus koguaeg salaja. Seega vetsud paksu suitsuhaisu täis ja üldse suhteliselt räämas. Kool oli üldse vana ja arvutiklassid nagu meil umbes 10 aastat tagasi. Riietusest.. kooli ei tohi minna lühikese seelikuga ega ka pluusidega, mis jätavad õlad paljaks. Sest nii võib vaid randa minna..:)

Põhimõtteliselt võetakse küll ja tihti on immigrantide lastele veel eraldi keeleõpe ka (eks see sõltub regioonist ka ja sellest palju immigrante on). Siin on natukene koolikogemust kirjeldatud: http://itaalia.wordpress.com/2008/04/04/marise-kool/

Aga üldiselt ma ka soovitaks natukene keelt enne õppida ning siis võimalikult vara kohaliku kooliga ühendust võtta, et arutada, kuidas lapsele kõige paremini keeleõpet korraldada.