Kuidas hetkel elu Malaga ümbruses - Estepona, Marbella jne.

Kas on tunda kriisi ja kuidas kohalik rahvas elab seal? Plaan tulla aprilli alguses costa del soli. Uurime maid ja kuidas tänapäeval seal elatakse. Kas tööd on ja kuidas majanduslangus mõjutab sealset turismi ja kohaliku elu.

Tänud info eest. Eks igalpool on hetkel selline arusaamatus mida pole varem juhtunud. Ususn et kuurordid ei ole küll sellised kohad kus täitsa elu seisma jääb. Loodan et selle aastaga selgub kõik kogu euroopas. Igatahes ole tugev ja tubli kus iganes sa ka ei ole. Edu!

Mina maksin NIE numbri eest 16 EUR-i aga residendiks registreerimisel oli 10 EUR-i. NIE numbri sain k2tte n2dala ajaga ja residendi kaardi kohe samal p2eval. Ma tegin siis seda k6ike Torre Del Maris. Panka maksmisega oli ainult jama, et paljudes pankades on kindlad p2evad ja kellaajad, mil saab riigil6ivu maksta.

mul náiteks ei olegi Tarjeta de Recidencia-t, oma 6.90 eest sain "certificado" ja NIE numbri ja rohkemat ei olegi tegelikult vaja.

Tere rahvas,kõik kes te omate neid NIE ja ID kaarte. Kust näiteks oleks kõige parem ja kiirem teha seda? Järgmine nädal jõuan Malaga kanti. Kas on ka võimalik hetkel saada 2 toal. korterit 350 Euriga?

Malagast mööda rannikut Eesti poole on linnake nimega Torre del Mar .Politsei jaoskond asub linna tagumises servas kohe peatänava ääres,kui tuled Malaga poolt. Saad kätte nädalaga .maksab 16 EUR i. Kui tuled mööda kiirteed siis keera maha kui näitab Velez- Malaga ja sõida mereäärde välja . Torre del Mar ja Velez- Malaga on kaks linna mis külgepidi koos. Kindlasti saab ka Malaga poltseis teha ,aga puudub kogemus ,kui kaua aega võtab. Korteri peaksid saama selle summa eest küll ,aga sõltub kus linnas ja kus piirkonnas. See 350 on üsna selline alampiir. Sõida mööda linna ja kirjuta tel .numbreid majade rõdudelt. Samuti võid läbi astuda Malagas mõnest Ukrainlaste poest kus on stendil vahest häid pakkumisi.Vaata läbi lehed ja pane kuulutus erinevatesse kohtadesse et otsid korterit(tulbad ,lehed ,internet). Malagas on väga erineva tasemega elamurajoone ja mõned on päris getolikud.Väikesed naaberlinnad on isiklikult mulle sümpaatsemad. Hooaeg on kohe algamas ja viimane aeg soodukaga korter saada nii ,et kiirustage kallid kaasmaalased ,elagu Eestlaste invasioon. Meil on siin väike 4 pereline Eestlaste kommuunike ja me isegi teretame tänaval ,kui üksteist kohtame :)

Tänan soovituste eest ja väga meeldiv et jagasid oma teadmisi. Päris suurde Malaga linna me ei kavatse jääda, ikka väiksemad äärelinnad mis asuvad rannikul. Valikut pole just teinud, eks paistab kuidas elamist leidub ja kuidas tööga. Suhtlemisest rääkides siis võiks inimesed rohkem avatud olla ja jagada oma kogemusi. Tervitustega eestist

DNI = documento nacional de identidad = carné de identidad = eesti keeles ID kaart

Jah ,jutt jumala õige ,enam kaarte ei väljastata ,vaid üsna lihtne A 4 formaadis pager ,mis täidetakse 5 minutiga su silme all ära ,kui annad taotluse ja riigilõivu maksekorralduse.

EU kodanikele ei váljastata jah enam kaarte, vaid antakse rahvastiku registrisse kuulumist tõendav paber(A4). Vahe selle paberi ja Tarjeta de Residencia vahel on see, et úks on kasutatav isikut tõendava dokumendina ja teine mitte. Ma ei tea kuidas teil teistel, aga mulle tundub, et seda, et kaarti enam ei anta (umbes 2 aastat juba), tean Hispaanias mina ja umbes 3 válismaalast veel. Úlejáánud instantsid nõuavad játkuvalt Tarjeta de Residenciat. Eriti tugevat veenmist ja valgustustõõd vajavad pangatõõtajaid, kelle puhul lõppeb asi tavalisent: "ja mis paber see veel on, mis riigist te olete, mine koju ja too mulle oma pass ja siis vaatame" :)

tere, Oleme perega 16. mai kuni 5. juuni Elvirias. Heameelega kohtuks ka kohalike ja mittekohalike eestlastega. Endal on suur soov minna 24.05 Malagasse kohaliku klubi kodumängu vaatama Betisse vastu, tore oleks kui keegi punti tuleks, sest minu naine vaevalt minuga sinna kaasa tuleb! Parimatega ivo

mulle saab kirjutada ivo@scs.ee