Kuidas võtta raha kaasa Eestist Inglismaale tööle suundudes?

Tere,

Kuidas on kõige arukam moodus võtta raha kaasa Eestist Inglismaale? Kas võtate sulas kaasa? Panga kaudu asju ajades läheb kulukamaks. Millised võimalused on?

ikka sulas võtsin. osa oli ka eesti pangakaardil-just in case.

Olen mõelnud, et kas kellegil on nt kogemust, kas Magnet kaardiga (kiibita) saab UK-s tasuda/raha välja võtta? (Nt USA-st mäletan, et enamikus kohtades pidi kaardil kiip olema, aga EGO-kaardiga sai raha välja võtta küll, olgugi, et selles siis kiipi ei olnud).

Mul on SEB Panga väljastatud ISIC maksekaart, Mastercardi logo on peal. Mingit kiipi aga ei ole ka selles. Kas kellegil on ehk kogemust, kas niisuguse kaardiga on seal võimalik tasuda ja nt raha välja võtta (kindlasti rumalad küsimused, kuid nt USA-s iga kaart ei funktsioneerinud ja see ISIC maksekaart ei ole ju ametlik krediitkaart, sama kehtib ka Magneti kohta - seega ei tea nende kasutusvõimaluste kohta välismaal).

Eesti kaartidega peaks saama siin hõlpsasti maksta küll. Kontrolli, et kaardil ikka oleks mingi maksevahendi tunnus peal nagu Maestro või VISA vms. Magnet peaks olema mingi üks nendest aksepteeritavatest kaardidest... oli vist Eurocard.

Soovitan võimalikult palju sulas kaasa võtta ja seda just Eestis vahetades - soodsama kursiga. Siin juba enam raha välja võtta soodsalt ei saa.

Magnet kaardil on Mastercard peal. Ja SEB panga ITIC maksekaardil on sama, Mastercard. (Veel on mul siin veel mingi Hansapanga VISA electron kaart, aga selle kood on lootusetult peast kadunud). Aitäh Rando, vastamast. Ja kavatsen raha vahetada küll enne tulekut, aga mul laekub ka hiljem arvele summasid, siis on hea kui neid sealt samuti kasutada saab.