Kus elada odavalt?

Tere,

kas kellelgi on head ideed koha kohta, kus saaks võimalikult odavalt elada (talveperioodil) 3-4 kuud. Mugavused pole eriti olulised, plaan aega sisustada mõtlemise, jalutamise, kirjutamise, muusika kuulamisega ja muu sellisega, mis välja paistab ilmselt "chillimisena".

Varem olen pikemalt elanud või reisinud põhiliselt Aasias (Indoneesia, India, Nepaal, Tiibet, Mongoolia).

tänan, Mig

Tere!

Elan Egiptuse, Hurghadas 6 aastat ja voin oelda, et elu on siin odav, tervislik ja turvaline. Ideallne talvitumiseks.

Koike head! Kristiina Liiving

Tere, Tunnen ka huvi, kus on võimalik üürida tuba 100.- euro eest kuus koos kommunaalkuludega ja kuu toidu saab ka sajakaga? Temperatuur võiks jääda +10 ja +30 vahele.

Aitäh vastajatele, Mondrai

Tere.

Pakun Hurghadat. Minu sobranna rendib stuudiot 100 euro eest ja kommunaalkulud on ka sees. Toidu saab ka 100 euro eest. Ja temperatuur ei lange paeval kunagi alla 20 ja oosel jaanuaris mitte alla 13 -14 kraadi. Paike paistab iga paev.

Koike head! Kristiina Hurghadast.

Loomulikult Cambodia. Toa saad 100 dollariga, süüa isegi vähemaga, chill on ka ja ööpäevane tempö +30 - +36

Pakuks mingit Aafrika riiki, mida läbib ekvaator.

Speedy, sa tead mõnda ekvatoriaalaafrika riiki, mis oleks odav ja turvaline? Mulle ei tule küll nagu ükski ette. Teemaalgataja võib Vietnami ka uurida. Eks paljudes riikides on viisadega jamamine suht tülikas, aga ilmselt lahendatav probleem ning nii mõnigi esmapilgul turvaline paik võib pikemal kohalviibimisel tegelikkuses ebaturvaliseks osutuda, aga eks oleneb ka, kas sult on miskit röövida või mitte.

Egiptuse elades 3 kuud ei ole mingit muret viisaga. Lennujaamas tuleb osta turisti viisa 15 dollariga ja see kehtib 3 kuud. Idee jargi peaks seda pikendama kohalikus visa officis peale kuu ajalist maal viibimist. Aga visa officis ei taha keegi selliseid pikendajaid naha. Mul on paar praktilist kogemust. Ja turvaline on siin siiani ikka veel. Muide ja odav ka: naiteks eile sai Hurghada vanalinna turul osta 1 Euro eest 3 kg ilusaid viinamarju. Ja inglise keelega saab suureparaselt hakkama siin (Hurghadas)turistidele moeldud linnas. Edu otsingutes! Kristiina

Lihtsalt infoks, et päris nii ikka ka pole, et ekvatoriaalAafrika oleks tervikuna ebaturvaline. Mitte liiga laialt teadaolev fakt on see, et Uganda ja Rwanda (ekvaator läbib küll vaid Ugandat) on Aafrika ühed turvalisemad riigid. Ja miks mitte ka Keenia, kui Somaalia poolne ots välja jätta. Odavad on nad ka, kuigi Kagu-Aasia või Indiaga selles plaanis siiski ei konkureeri.

Vietnam,100€ kondiga motellituba,90€ toit tänaval, kursiga 1€-27000d,hommikus,lõuna,õhtusöök+puuviljad.

Veigo, jutt ei olegi siin selles, et sind kohe maha lüüakse, aga ilmselt enamus inimesi sooviks ikka talvitumisel ujumisvõimalust, normaalse hinnaga korteri üürimist ja rahulikku keskkonda. Ma natuke kahtlen, et kõike seda seal saab ja veel odava hinnaga. Kui tahab tööd teha, siis on veel kiire internet vajalik...

Kuna küsijal tundub olevat Aasia tuttav, siis oletan, et ta otsib uusi mängumaid. Mina olen talvitunud Kaplinnas. Seal küll 2toalises apartemendis, basseiniga hotellis, äritänaval, ookeani ääres, kus kuu hinnaks tuli ca 650 eurot. Aga see on ülemine ots - kui minna townshippi (slummi) mustade juurde, siis on hind teine. Nüüdsel ajal peavad mitmed Mama Afrikad oma slummimajas hostelit, kus kõik mugavused olemas. No vannituba on ühine ja dial-in internet, aga muidu igati OK ja eksootiline. Viie kuu jooksul, mil mina Lõuna-Aafrikas olin, ei tahtnud mind keegi röövida ja maha lasta, kuigi teinekord koperdasin ka öösel kesklinnas. Oletan, et 100 eurot kuus on mammadele õnnistus. LAV on arvatavasti Aafrika kalleim riik. Skeem aga selline: tuleb kohale lennata, siis hostelisse, ja kohalike neegritega suheldes leiab nädala jooksul odava peatumiskoha. Valgetega pole eriti mõtet sel teemal suhelda. Ise vaatasin, et supermarketi seina kuulutuste kaudu oleks leidnud hotellist kordi odavama elukoha, aga see oli juba siis, kui korter leitud. Musta Aafrika kohta ei oska sõna võtta.

Tere! Mulle hakkas huvi pakkuma mõte minna Hurghadasse. Eesmärk suhteliselt sama, mis teemaalgatajal e siis lihtsalt aeg maha võtta ja natuke ringi vaadata ja päikese abil patareisid laadida. Aeg võiks olla näiteks oktoober-november. Kui kellegil sarnased plaanid ja tahaks koos minna, võib mulle siia sõnumitesse kirjutada. N 20

Ausalt öeldes ei lugenud eelnevalt teemaalgataja postitusest välja, et vaja oleks turvalist kohta.

Tänan kõigile kaasmõtlejatele. Ma ei maininud turvalisust jah.. Aasias ilmselt on rohkem kui kuskil L-Ameerikas, aga see on ka väga suhteline. Seetõttu ka Egiptuse idee tundub natuke võõras, kuna seal on olukord vist ebastabiilne. Lõuna-Aafrika peale mõtlesin ka, kuna sõber elas seal, aga ütles, et rent on kallis, kui tahad enamvähem turvalist piirkonda. Ekvatoriaalaafrika jälle läheb vist liiga palavaks.

Ilmselt kliima poolest oleks väga sobivad Kariibid, samas on enamus neist väga kallid või siis jälle mitteturvalised. Enda käidud kohtadest võiks ilmselt seal piirkonnas kaaluda Dominikaani.

Kui mul oleks sama "probleem" teemaalgatajaga- kuid mis seal salata, aeg-ajalt tahaks kuhugi eralduda, kirjutada, lugeda...-, siis vist valiksin mingi Kanaaride saare (mitte peasaared, olen elanud nendel), vaid väiksema, näiteks La Gomera (kus sellel suvel põles üsna suur ports metsa maha kahjuks).