lastetoetused Suurbritannias

Kas keegi oskab oeld tapsemalt kust alustada ja milliseid lastetoetusi on voimalik siin Inglismaal taotleda.Elan siin nyyd peaaegu, et kaks aastat.Toole laksin 2008 detsembrist kuni 2009 detsembrini mil jain siis dekreeti.Vaike tibu syndis veebruaris.Nyyd uurikski, et milliseid lastetoetusi on voimalik siin taotleda ja hea kui keegi oskaks oelda ka need kohad kust neid kysida.Nagu olen aru saanud need koik erinevad asutused.Hetkel saan oma tookoha poolt 90% beebiga kodusoleku raha mis siis nyyd vaheneb kuna 3 kuud juba kodus oldud.Aga mida veel ja kust taotleda.Teine laps 15 aastane.Mees ameeriklene kes tootab siin inglismaal USA sojavaes ja koik maksud tasub Ameerikale.Elan siin vaiksemas linnas Mildenhallis..akki on siin olemas moni asutus kust saab informatsiooni koikide toetuste osas.Margin ara, et minu ingliskeel pole koigetugevam nii, et lugeda koiki neid seadusi ysna keeruline, selleparast kysingi, et akki keegi oskab nimetada kongreetsed kohad kust ja mille alusel neid asju ajada.

Lihtsalt kurb on lugeda, kui rumalaid kaasmaalasi euroopas elamas on. Elada 2 aastat kusagil ilma, et teaks oma kohustusi ja õigusi? Elada Suurbritannias elementaarse inglise keele oskuseta? Ma ütleks, et su eesti keel pole ka just kõige tugevam. Kas ameerikast pärit mees ka inglise keelt ei mõika? Aastaarvud ka kõik sassis. Sorry, aga kui sa poleks oma 15 aastast last maininud, siis arvaks, et 12 aastane laps sai lapse. Miks inimesed küll koolis omal ajal ei õppinud? Sorry, aga õudne hakkab.

Ai, laksaki panid, fjord. Kuigi Sul võib ju õigus olla. Aga inimene siiski ju küsibki selleks, et teada saada, kas ehk on veel midagi, mida ta teha saaks. Ise kahjuks aidata ei saa, inglise keelt oskan loomulikult ja eks minagi vast vahel vaatan kummastusega kodanikke, kes tulevad absoluutselt mingi keeleoskuseta, aga pigem siis selle mõttega, et miks enda elu nii raskeks teha. Ja kui keelt ei oska, siis keeleõpetaja ja tõlkijana võin öelda, et on vaid üks tee: õppida, õppida ja õppida. Või nt võtta needsamad seadusetekstid ette ja sõnaraamat kõrvale ja pusida, ega see oskus mujalt ei tule kui ikka ise vaeva nähes.

http://www.eures.ee/815

Lastetoetusi (Child Benefit - ChB) makstakse:

- igale kuni 16. aastasele lapsele või
- kuni 19-aastasele lapsele, kes õpib päevases õppes A-tasemel või sellega võrdsustatud õppel või
- kuni 16/17-aastasele lapsele, kui ta otsib tööd/ on erialasel koolitusel.

Lastetoetuse määr on fikseeritud summa 17.45 £ kuus pere esimese lapse ning 11.70 £ iga järgneva lapse kohta.

Suurbritanniasse saabunuil lastega inimestel, kes töötavad ja maksavad sotsiaalmaksu, on õigus taotleda lastetoetust koheselt.

Kui naine on töötanud vähemalt 26 nädalat järjepidevalt tööandja juures ning ta teatab tööandjale soovist emaduspuhkusele vähemalt 15 nädalat enne oodatavat sünnitust on tal õigus emaduspuhkusele ja toetusele, mille kestus on 26 nädalat.
2006 aasta aprillis on toetuse standardmääraks £108.85 nädalas (90% naise keskmisest sissetulekust).

Tutvustava infovoldiku leiate www.dti.gov.uk/files/file18061.pdf. 
8. mai 2006 / Prindi

Soovitan Sul siinsamas foorumis otsingusse panna sõna "lastetoetused Inglismaal" ja leiad sealt palju sind huvitavat informatsiooni. Olen ise otsinud.

Lisan veel: mine uuri www.pereklubi.com. Seal eraldi alafoorumid "Välismaal elavate eestlaste lobajutud". Palju inglis- ja iirimaal elavaid eestlasi seal räägivad ja annavad nõu selliste asjade osas. Ehk leiad sealt endale vajalikud vastused.