Londoni eeslinnad ning nende plussid-miinused.

Tere.

Enne teemaga alustamist selgitan veidi - soovin saada infot Londoni eeslinnade kohta, mis asuvad ilmakaartes kagus, lõunas, edelas ja läänes. Põhja ja ida kant ei tõmba eriti (aga kui on mingi eriti hea linnake, siis on mõeldav ;)). Just selliste, kust saab tubega (metrooga) Londoni kesklinna ega pea kasutama ümberistumise varianti (näiteks rongilt bussile, bussilt tubesse) - nende linnade plussid ja miinused. Põhjus, miks seda uurin, peitub selles, et soovin elukohta vahetada ning töö leidmisega ei tohiks raskusi olla, sest töötan toitlustusketis ning saan end ühest asutusest teise üle kanda. Hetkel elan Harlows, mis asub Londonist kirdes umbes 40 kilomeetrit. Miks soovin kolida? Sest see linn ei paku mulle enam midagi uut ning tahaks uute inimeste keskele liikuda. Kindel on see, et ma ei tuleks üksinda, vaid minuga tuleks kaasa 2 kuni mitu inimest ;) Plaan kolida järgmise 1-1,5 kuu jooksul.

Tuuseldasin läbi selle foorumi postitused ning kuskilt ei leidnud konkreetselt eeslinnade plusse-miinuseid. Olen hetkel enda arust kodutöö ära teinud ega oska kuskile enam liikuda. Nimelt paljundasin endale raamatukogus Londoni kaardi ning ka underground liikluse kaardi. Vedasin ringid ümber kõikidele neile linnadele, mis on nö. Undergroundi lõpp-peatused Londoni äärealal. Mingid linnad jäid kindlasti vahele, kuid nimekiri sai selline: Ealing, Richmond, Wimbledon, Brixton, Clapham, Lewisham. Google'ist otsides sain muidugi teada nende linnade ajalugu, elanike arvu, poed-pubid-klubid jms. infot, aga sealne info on millegipärast mind alt vedanud (nt oli kirjas, et Londoni kesklinnast saab Harlow'sse 30 minutiga, reaalselt aga ei saa - korduvalt katsetatud), seepärast sooviks siiski subjektiivset arvamust reaalsete inimeste käest, kellel on kogemusi. :)

Plusside-miinuste poole pealt sooviks teada saada, kui kiirelt pääseb sellest linnast Londoni keskele (Victoria Station), kinnisvarahindadest, poed (24h lahtiolevad), linna ööelu-muu melu (kui London on käega katsuda, siis on arusaadav, et ööelu-melu eeslinnakeses praktiliselt pole).
Kui keegi teab näiteks linnast mõnda kinnisvaraagenti, kelle kaudu saab(£60-80 naela nädalas) tuba/maja/korterit üürida või normaalset (mitte sellist, kes päevapealt ette hoiatamata renti tõstab või muude hullumeelsustega lagedale tuleb) landlordi, siis oleksin väga tänulik ka selle info eest. Samuti võib nimetada selliseid agente/landlorde, kellest tasuks heaga eemale hoida :)

Ma üritan ise ka edasi veel nuhkida ning teha "ise küsin-ise vastan", kui targemaks saan, kuid olen iga vihje eest ääretult tänulik. :)

Wimbledon ja Clapham on kindlasti kallimad piirkonnad, esimene neist asub ka kolmandas tsoonis ja kesklinna kulub palju aega, bussiga kuni tund, metrooga muidugi kiiremini. Pigem sobib rikkamatele keskealistele v6i pensionaridele. Clapham asub lahemal, kuid on seet6ttu ka kallim. Lewishamist j6uab kesklinna kiiremini, kuid seal palju mustanahalisi.

Oo.. aitäh sellegi väikse info poolest :) Mul oleks lihtsalt peamine, et ei oleks SUURI poolakate kogukondi (no offence, aga....jätan kommenteerimata).

Richmond on väga hea koht aga ilmselt sa ei jõua üüri maksta seal(üks kallimaid äärelinnasid). Ma ise elan Richmondist natuke eemal Kingston upon Thamesis, mis on ka väga hea koht elamiseks, samuti suht kallis....Agentuuride kaudu sa kindlasti ei leia ühtegi tuba hinnaga 80 naela siingi, samuti kahtlen kas otse omanikultki. Ise oleme üürinud korterid ainult agentuuride kaudu, mis on muidugi palju kallim aga vähemalt kindlam. Kingstonist ei saa muidugi tubsiga linna, rongiga või siis bussiga Richmondi stationisse ja sealt tubsi peale. Veel, et öömelu siin Kingstonis päris kindlasti on, siin on väga mõnus Kingston Center, kus on olemas kõik high st. poed ja palju kohvikuid, pubisid ja river Thames on ka siinsamas, kus saab mõnusalt jalutada ja parkides pikniku pidada.
Brixton pidi olema jube koht, ei soovitata sinna minnagi, palju kuritegevust, enamus mustade linnaosa. Ise pole muidu käinud sealkandis...

Mina ise olen elanud paljudes erinevates kohtades Londonis. Richmond on vist jah natuke liiga vaikne, kuid ilus koht iseenesest. Kingston nagu eel pool kirjutaja mainis, on igati lahe koht. Vägevad ööklubid ja kauplused. Ealings võib olla siis sinu jaoks liiga palju poolakaid, kuid kaupluseid on kyll palju. Minu arust hästi tore koht elamiseks on piirkond kui sõitta northen linega põhja poole high barneti suunas. Alates Camdenist, muidugi see k.a on hästi lahedad elukohad. Aktiivne ööelu, kauplused, 24h poed. Ja palju rohelist. Kuid kindlasti mitte see teine põhja poolne northen line alune piirkond, mulle ei ole seal meeldinud. Natuke kõhe tundub seal. Brixton on tore koht reggae sõpradele, aga elade ma vist seal ei tahaks. Wimbledon on muidugi ka hästi tore. Toredat uut elukoha otsingut.

mimms-i kommentaarile lisaks Barneti kohta niipalju, et elasime meiegi kunagi North Finchlis...seal oli küll väga suured poolakate kogukonnad, eriti Finchley centralis.