Loodusturismi praktika välismaal.

Tere. Õpin esimest aastat loodusturismi korraldust. Kas keegi oskab soovitada kus teha praktikat? Äkki on kellegil vastavaid tutvusi välismaal? Olen juba mitmesse kohta kirjutanud, peamiselt Norra, kuid vastuseid olen saanud ainult paar tükki ning need ka eitavad. Praktika peaks olema seotud siis looduse ning turismiga (loodusgiid, väiksed matkad looduses, matka/ürituse planeerimine looduses vms). Ei pea olema ainult väline tegevus. Sobiks ka looduskauniskohas olev majutusettevõte, kus saaksin aidata töötada välja mingit plaani, projekti jne. Lihtsalt Eestis valik väga piiratud ning välismaine kogemus oleks heaks kogemuseks ning suureks eeliseks. Sinna- ja tagasisõidukulu oleksin nõus ise maksma (Euroopa piires). Peamine, et oleks sobiv praktikakoht ning ööbimiskoht ettevõtte poolt. Ära ei ütleks muidugi ka tasust. Praktika küll lühike - 5 nädalat, see ka arvatavasti põhjus miks ei taheta vastata - kes see ikka tahaks algajat praktikanti kuuks ajaks oma turjale. Kuid siiski loodan, et kuskil on ikka väikest abikätt vaja loodusturismi osas. :) Suhtluskeeleks oleks välismaal siis inglise keel, oskan algtasemel ka vene, prantsuse ja hispaania keelt. Äkki oskab keegi lihtsalt edasi suunata (mõni e-maili aadress, kodulehekülg, vms).

:)

Ette tänades, Marian.

Saatsin kirja Sinu sõnumitesse.

Tere! Õpin Eesti Maaülikoolis kaugõppes loodusturismi ning oleks samuti soov leida praktikakoht kusagil Euroopa liidu piires. Praktikakohta otsin kolmeks kuuks, vahemikus sept-nov 2011, seega juba üsna kiire asjaga. Sobivad kõik tegevused mis vähegi seotud looduse vahendamisega inimestele. Kuna suur rõhk õppekavas on keskkonnakaitsel siis sobib ka mõnes sellises projektis kaasa löömine. Kahjuks oskan vaid inglise keelt keskmisel tasemel. Aga ma õpin ja kohanen kiiresti:) Lisaks veel, et olen naisterahvas, 33 aastane. Kui keegi kusagil oskab midagi soovitada või kuhu pöörduda, et kiiresti mingi koht leida siis olen väga tänulik juba ette!

Tere

Ühe võimalusena võid ühendust võtta oma kodukoha Kaitseliidu malevaga (http://www.kaitseliit.ee/), neil alati abikäsi vaja. Suvi on noortelaagrite ja matkaürituste aega, mis ideeliselt peaks sinu praktika iseloomuga üsna hästi sobima. Kuna riigikaitseorganisatsioonid üritavad alati tegutseda võimalikult loodussäästlikult, peaks ka see pool olema kaetud

Suured tänud Metskaplan hea soovituse eest, kahjuks mul on vaja just välismaist praktikakohta. Eestis on nõutav praktikaosa juba läbitud..