Loomaga UKsse minek

Tere,

selline küsimus, et plaanin talvel kolida UK'sse (esialgu õppima magistratuuri) aga kuna ei saa oma lemmiklooma (kass) Eestisse jätta (rohkem kui kuuks), siis pean ta mingi hetk endale järele tooma.

Ei ole kursis loomaga reisimisel/ välisriiki kolimisel, seega uuriks teadjamate käest, et mis dokumente, pabereid jms valmis seada tuleb.

Lisaks küsimus - kas väikese lemmikloomaga peab 100% üürima eraldi korteri või on ainult toa üürimise puhul siiski ka mingi võimalus? Ehk on kellelgi kogemusi, mida jagada (saaksin ennast ette valmistada).

Ning veel ülioluline küsimus - kuidas üldse kassiga pikki vahemaid reisida? Ei ole enne olnud vajadust teda üle 30 minuti autos (reisipuuris) hoida ja seetõttu ei kujuta hästi ette, kuidas korraldada kassi söötmist - jootmist ja eelkõige n-ö vetsuskäimist.

Endaga tulen ju toime aga kiisu pärast muretsen :)

Mul ka sama mure, aga tahan minna koeraga ja olen uurinud korterite üüri poolt. Peaaegu kõigidel kuulutustel on juures klausel, ei soovita lapsi, lemmikloomi ja suitsetajaid. Kardan hirmsasti, et jään seal pinna leidmistel äkki hätta, aga koera maha ka jätta ei taha. Saadan ühe lingi, kus on veterinaarnõuded kirjas. Kassiga on kindlasti kergem minna lennukiga, saad tema võtta salongi, aga mul koer suuremat sorti ja peab pagasiruumis lendama. Tõsine mure kohe, aga mingid lahendused peavad olema.

http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=57

Inglased on maailma suurimad lemmikloomaarmastajad. Pigem oleks ehk kassi-koera olemasolu ikka positiivne faktor ja kui raha on, võib ju alati üürida koha, kus lemmikloomad teretulnud (kui ka kusagil sellega probleemi peaks olema).

Küsige vet. arstilt. Nad teavad, mis ja millal vaja teha on. Vähemalt kuu (või rohkem) enne hakka asju ajama. Mina küsisin oma kassi jaoks rahustit ka, sest ta üldse autosõitu ei kannata ja röögib ennast segaseks. Rahusti nime ei tea. Arst soovitas anda pool tabletti ja sellest oli ta ikka täitsa lääbakil üle 12 tunni kindlasti.

Tiina Wilder, niisama vahemärkusena suur tänu sulle asjatundlike kommentaaride eest. Olen sinu (võib sinatada?) kommentaare sageli lugenud ja väga huvitavad ning informatiivsed on!

Tänan!

Aitäh Tiina, nii julgustav kirjajupp Sinult. Minu meelest on ka inglased suured loomaarmastajad ja elus on alati olemas võimalused.
:)

Lemmiklooma transport UKśse on parasjagu asja ajamist ja erinevate toimingute tegemist, täpsemalt saab infot oma loomaarstilt. Mina saatsin sinna koera Estonian Air´iga, lend ise kestis nagu ikka 2,5tundi Londonisse, aga kokku läks võibolla umbes 4,5-5,5tundi. Estonian-Airś ajab seda asja selline mees nagu Toomas Orukivi(toomas.orukivi@estonian-air.ee), temalt saab täpsemat infot ja hinna kohta uurida, palju kassi transport maksab! Minu koera transport läks maksma ligemale 10tuhat krooni, pluss veel reisikast, sinna põhja peab panema loomamähkmed häda tegemiseks, et midagi sealt kastist välja ei voolaks ega veereks.
Aga koera puhul pidi tegema enne lendu vereanalüüsi, kui see ok on, siis peab täpselt, mitte päevagi vähem 6 kuud ootama, et aega see asi igatahes võtab!
Täpset infot saab veel ka: www.defra.gov.uk
Kui aga ei ole kõiki nõudeid täidetud ja loom on juba UKśse saadetud, siis loom jäetkase garantiini 6 kuuks või hukatakse, karantiini kulud peab katma kõik looma omanik nii, et päris karm värk.

Aitäh Sullegi väga asjaliku info eest. Kui suur (mitme kilone) koer Sul on ja kas lennuhind sõltub koera + transpordikasti kaalust? Veel: kas üürid ka UK-s pinda, kas see on probleem?

Mina saatsin UKśse ema juurde väikse toakoera, tema üürib jah seal korterit, kusjuures alguses kui ta selle korteri sai, siis oli öeldud küll, et No Pets aga koer vist suht vaikne ja inglased ise suured loomasõbrad ja ei ole keegi midagi paha öelnud. Ma saatsin koera sinna selle aasta aprillis, aga ta seal korteris juba paar aastat elanud!
Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis Estonian Airś ei sõltu hind looma suurusest, et on lihtsalt üks kindel hind koera transpordil! Aga ühed pakuvad ka veel seda teenust, kui ma ei eksi siis oli see Ace Locistics, mis asub seal Suur-Sõjamäel, aga nende miinus oli see, et nad sõidavad Londoni läbi Tšehhi ja lennu pikuseks pidi tulema vähemalt 12 tundi, hinnas eriti suurt vahet polnud, seal sõltus loomapuuri suurusest ka hind, kui sul suur koer siis tuleb kallim kui Estonian-Air´is. Aga uuri kindlasti ise üle!

Siin on ju küsimus kassis, mitte suures dogis : )
Kass (ja ka kuni 12 kg koerad) peaks saama ikka kabiini, vähemalt kui kasutada transpordiks mitte plastikpuuri, vaid pehmet piklikku kotti, mis väiksemate mõõtmetega ja minu arvates ka looma tassivale inimesele mugavam. Kotti saab ka vajadusel endale seljakotina selga võtta, et käsi vabaks saada. Sellistega olen kabiinis näinud nii kasse kui väikseid koeri. Kott on muidugi väiksem kui plastikpuur ja ega kass seal suurt ringi möllata ei saa, aga soovitaks seda ikkagi, kui tegemist suisa Garfieldi mõõtu loomaga pole. Ise olen selle variandiga väga rahul.

Minu 4 kg kass rändab just sellisega ringi, siiani on ta ootamatute olude sunnil
kõige kauem teel olnud ca 10-12tundi, seda küll kevad-talvisel ajal ja Eestis bussides. Siis mõtlesin küll, kuidas läheb, aga kõik jäi kuivaks : )
Tavaline taks on Tallinnast Saaremaale bussiga. Nüüd juba kogenud reisijana võtab ta asja suht stoiliselt ega avalda ka häälekalt arvamust koti suhtes enam.
Enne teeleasumist olen tal ilusti palunud ka enne potil käia, mida ta ühe erandiga on ka teinud : ) Sel juhul sai ta lihtsalt peale kiiräratust kotti topitud ja siis juhtus õnnetus, mille tagajärgi ma kiiruga enne kodust väljumist
üritasin likvideerida, aga väike lõhn jäi külge. Selle tulemusel üks inimene meist bussis eemaldus...

Alati on varuks ka kilekotike ja paberrätikut võimalike avariide likvideerimiseks. Ja muidugi vett, ning hea oleks kausike. Loomapoodides müügil nn riidest reisijoogikausid. Koti põhja panin pehmenduse külje alla.Ja hea oleks looma enne kotiga ka harjutada ja ehk teda veidi ringi tassida ja rännata enne suurt reisi. Hoian kassi enamasti kotiga süles või enda kõrval, nii et ta näeks, et teda kuskile üksi pole jäetud ja esimestel reisidel sai teda ikka kõvasti paitatud läbi "katuseakna".

Ka üks hea nipp kassi kotti saamiseks - tõsta kass kotti selg ees ja asi toimib suht rahulikult. Minul oli esimene kord koti ost ja reis samal päeva ja kui esimene ehmatus üle läks, siis ajas kass järgmistel kordadel käpad laiali ja keeldus suht kategooriliselt kotti ronimast. Peale Sjatkovskajalt saadud
nõuannet pole enam probleemi olnud.

Head reisi!

Siin ka link kotile, mis oma olemasolu igati õigustanud.
www.kubazoo.com/en/dog-supplies-4/carriers-and-crates-92/trixie-tbag-rucksack-44-x-30-x-21-cm-1097.html

Hmm.. mulle igatahes öeldi Estonian-Airśt ,et salongi ei saa ükski loom(mu koer kaalus koos puuriga 6kg)muidu oleks ka seda varianti kaalunud,ma ei tea,kus teda seal täpsemalt hoiti,vb seal kus pagas vm.Kohale ta igatahes ilusti jõudis :)loodan,et ei loobitud nagu pagasiga tavaliselt ringi käiakse seal!

Estonian airi lehelt loeb välja küll, et väike loom saab salongi AGA! UK'sse mineku puhul tuleb sinna nn. loomapagasisse panna kuna UK ise ei aktsepteeri salongis vedamist.

Huvitav, kui loom anda n-ö pagasisse ja panna talle juua ka puuri, siis ... kas nad ikka hoiavad seda piisavalt õrnalt, et see vedelik igale poole laial ei pritsi.

Kassi kottisaamisega probleeme ei ole :) Ta on üsna leplik, ehkki selline äpumat sorti. Esimese asjana siis Lemmiklooma pass (europass, mida ma saan aru teevad pea kõik loomaarstid) ja siis rihtida veretest 6 kuu täpsusega ärasõiduhetkeni. Ja muude asjadega jõuab.

Veretesti ei pea rihtima, see on eluaegne. Ehk kui kord on juba tehtud, siis 6 kuu pärast on Rootsi ja UK Su lemmikule lahti igaveseks. Ja vähemalt Rootsi puhul peavad ka nn residentidest lemmikutele veretesti tegema, kui on nendega plaan Rootsist välja reisida.

Ei ole üldse mingit probleemi reisida koos lemmikloomaga. Olen seda teinud korduvalt! Minu koer kaalub 10 kg ja mahub tavalisse, lemmiklooma poest ostetud, plastik looma kasti. Loom reisib pagasi ruumis - loomade jaoks ettenähtud - ja turvaline. Selle jaoks on koeral olemas pass - mille annab välja loomakliinik - kus kõikide vaksiinide ja süstide märked. Ja loomulikult on ka kiip oluline - ja see kõik ei ole üldes kallis!
Ei ole vaja jätta oma lemmikloomi kauaks kellegi hoolde - võtke ikka kaasa kui vähegi võimalik. Ise elan Taanis ja tean, et ka Inglismaa on väga loomasõbralik maa! Nad kirjutavad küll, et üürikorterites ei ole lemmikloom teretulnud, kuid tavaliselt nad ei keela ka.
.
.
.
Trip.ee rõhutab, et suured algustähed on meil kohustuslikud. Tavaliselt lõpeb lause punktiga, mitte hüüumärgiga.

Nii Rootsi kui ka Inglismaa nõuavad koertelt riiki sisendes veretesti tulemusi!!! Mul endal viimane koer Rootsi Kennelliidus arvel ja sellest hoolimata ei saa oma koeraga enne veretesti + 6 kuud ooteaega Rootsi minna (koer asub füüsiliselt Eestis).

Tere, soovin kommentaare lemmikuga reisijailt, kes on kasutanud hiljuti cargoga teenuseid Tallinnast UK sse lennates (London). Mis firmat olete kasutanud ja miks?
Ka ei teeks paha, kui oskate kommenteerida hinda. Endal 40 kg labrador.
Ette tänades

Kolimine loomadega

Tere!

Plaanis on kolida Londonisse. Mul on ka kaks kassi, kelle sooviks kindlasti kaasa võtta. Kas keegi oskab anda infot loomade ülepiiri viimisel. Kui kaua võtab aega, tean et neid kontrollitakse, paljudes kohtades võtab aega see isegi kuni 3 kuud. Milliste lennufirmadega on üldse võimalik loomadega koos lennata ning kas on mingisuguseid piirangtuid ka loomadele nt. et peab olema kindlasti kiibistatud ja mis vaktsiinid peavad olema tehtud jne.

Ette tänades,

Mailis