trip-krainetrip-ukraine-dark
Lõuna-Ameerikasse elama, töö Eestist kaasa.

Tere. Plaanin minna uuest aastast mõneks ajaks Lõuna-Ameerikasse elama. Kavatsen seal jätkata oma praegust tööd. Selleks on mul vaja vaid head interneti ühendust. Hobiks on mul peamiselt windsurf, kuid ka muu sport. Seega sobiks mõni väike ja turvaline linn ookeani ääres. Kulud peaksid jääma umbes 15-20 tuhande krooni kanti. Kas keegi oskab häid soovitusi anda? Kuhu minna? Veel parem, kui kellegil oleks sarnane kogemus.

Oleneb, kes mida turvaliseks peab, aga Brasiilia suurlinnad ei ole teps need kõige chillimad ega ka väiksemad L-Ameerikas ;)

Kui kauaks soovid tööle minna? Mina soovisin 3 kuud Sao Paolos olla ja peaaegu võimatu oli midagi üüriturul leida mis poleks tahtnud alla 2-3 aastase lepingut. Ka netisaamine ei ole kõige lihtsam. Kõige lihtsam oleks olla allüürnik kellegi pooltuttava juures, kes bürokraatia su eest ära peidab, aga sellist võimalust on raske leida. Kui ilma eelnevate kontaktideta kohale lähed, arvesta vähemalt paarikuise otsimisaja ja närvidesöömisega. Ja keeled kindlasti suhu, muidu ei saa kinnisvarakuulutustestki aru.

Sarnane teema on siin: http://trip.ee/node/46027 - ühendaks diskussiooni?

Suurlinna ma kohe kindlasti silmas ei pea. Esialgne plaan on minna aastaks ning siis vaataks edasi. Inglise keelega oleks vaja aga hakkama saada. Olen varem teinud sarnase tripi Filipiinidel, kus veetsin 3 kuud. Seal oli muidugi suhteliselt odav ning 3000 krooni eest kuus sain omale toa päris uhkes villas mere ääres, mis asus väiksest kuurortlinnast 6 minuti kaugusel. Seal pidin aga eraldi kontori ruumi rentima, kuna villas oli vaid modemi ühendus.

Mida väiksem koht, seda vähem inglise keele oskajaid. Soovitan väga soojalt kasvõi minimaalse hispaania või portugali keele omandada. Teine võimalus on aga kolida "äriklassi", kasutada inglise keele oskajatest vahendajaid ning proovida elada keeleisolatsiooni mullis - kuid arvan et see on palju raskem kui Filipiinidel.

Mingi idee on Costa Ricasse piiluda . Selline linn nagu Tamarindo . Eelnevalt muidugi peaks väikse luure sinna kanti tegema ja siis otsustama .

Kas oled selle kohaga isiklikult kokku puutunud? Tundub päris huvitav.

Kika, karta on et keelt omandada ennem ei jõua. Tahaks juba pakkima hakata. Nii et tuleb vist raskem variant valida. Kui kõik aga liiga raske tundub siis peab vist mõne teise piirkonna valima seniks kuni natukenegi hispaania keelt on omandatud.

Otsi netist või poest üles kuula-ja-korda CDd - näiteks Pimsleur Spanish. Saad samal ajal pakkida ja kuulata. Kõige lihtsam variant.