Mai kuus minek USA-sse

Tere.

Plaan lahkuda siit Floridasse mai kuu keskpaigas. Kuupäev täpsustamisel. Elamiskoht on olemas ja abistaja ees ootamas. Esialgu plaan kuu aega koha peal olla ja eluga tutvuda ja teha endale selgeks, et mis ja kus ja milleks ja kelleks. Pärast seda tulla korraks tagasi. Lõpetada lahtised otsad ja lahkuda jäädavalt. On huvi mõnel aktiivsel naisterahval kaasa tulla? Msn remii@hot.ee

Ja kohe nii plaanidki minna, et lahed ja jaad? USA-sse ei saa elamis ega tooluba niisama, valjaarvatud kui see abistaja sulle ka sponsoriks(ehk siis kas abikaasaks voi tooandjaks)saab olema? Ilma amtliku too ja elamisloata aga ei saa midagi ja isegi kvalifitseerunutel votab paberite ajamine tohutu aja(pluss raha). Ja kuidas see kaasa tulev aktiivne naisterahvas peaks tooloa saama? :) Sorry, aga vaga huupi unistus tundub ja labi motlemata...Vabandan muidugi, kui ma eksin. Edu!

Ajutiselt ja illegaalselt saab USA-s elada-t88tada kyll, eriti just piirkondades, mis p6hiliselt turismist elatuvad. T88tamine toimub siis agentuuri kaudu, kes umbes 1-2 dollarit tunnitasust omale saab. Legaalse elamis- ja t88loa saamine on ylimalt keeruline ja aegan6udev, sest usa seadused on v2ga konkreetsed - ajutine t88luba (3-4 kuuline) antakse yli6pilatele spetsiaalse programmi raames, muidu saab elamis- ja t88loa ainult perekondlike sidemete (abiellumine v6i legaalselt riigis viibivate l2hisugulaste - ema, isa, laps) kaudu v6i t88andja taotlusel. Viimasel juhul peab t88andja olema valmis migratsiooniametile riigil6ivusid maksma ja t6estama, et t88lev6etava isiku n2ol on tegemist nii k6rge kvalifikatsiooniga spetsialistiga, kelle ametikohale ameeriklast leida pole v6imalik. Kui abistaja ees ootamas, siis ilmselt ollakse kohalike oludega kursis. Kerge see sisseelamine kindlasti ei saa olema, v6in isiklike kogemuste p6hjal kinnitada, vaatamata isegi abistaja olemasolekule. Tugev n2rvikava peab olema igal juhul ... ja valmisolek sootumaks teistsuguseks eluks, kui Eestis. Pealegi praeguse majanduskriisi puhul ei ole t88koha leidmine nii lihtne, nagu m6ne aasta eest. Elamise osas peab v2hemalt esialgu t6en2oliselt arvestama voodikohaga yhiskorteris, sest omaette tubagi on v2ga kallis, r22kimata veel korterist ... ja esimene euroopaliku kultuurivahe shokk on ysna tugev. Kui end selleks k6igeks on ette h22lestatud ja teadvustatud, et ei ole siin ameerikas mingeid pudrum2gesid ja piimaj6gesid ees ootamas, siis edu ja jaksu!

No FL on praegu küll vilets koht uue lehe alustamiseks. Illegaali palk on ca hotellides (mujale ei võetagi) 7.- tunnis, tööpuudus päris räme, tuttava sõnul viimase 46 .a. hullem. Plussid on head teed, kliima, ja söögikohad. Ning keegi sind ei tunne. Rikkaks ei saa.

Tere kõigile Ma käisin ka USA-s ära! 24-05-2009 kuni 05-06-2009 Sain seal tuttavaks paari venelase ja eestlasega. No töökohta leida New Yorgis on ülimalt lihtne kui midagi ka ikka teha oskad! Ja ära elada seal saab ka kasvõi prügi sorttides. USA-s on odavam elada kui ostad endale näiteks paadi a 1000-2000 dollarit, samapalju maksad ka aasta kaikohaeest a2000. Ma sattusin seal kalale ja rääkisin paari paadiomanikuga, nood elasid paadis ja olid eluga väga rahul. Ja kui keegi tahab siis on ära müüa USA (net10) telefon a 20 dollarit 120 kõneminutit peal veel ja USA+Kanada kaart 20 dollarit 2010 aasta

Ma usun et need kes New Yorgis "prügi sorttivad" on küll ära elamisest väga kaugel. Ja konkurents on kindlasti karm. :)

Paadis elamine on ka omaette teadus. Tean omast käest head tuttavat, kes harjub juba pool aastat paadi peal elamisega ja käib ikka veel sõprade juures dushi all, sest igasuguste heitvee paakide alalhoid ja üldse paadis elamine nõuab palju tööd ja aega.

Aga julge pealehakkamine on muidugi pool võitu. Teoreetiliselt võib ju õllepurkidest ka omale parve teha ja sellega Vabadussamba alla ulpima sõita :)

Liiga palju infot valedele kõrvadele