trip-krainetrip-ukraine-dark
Majanduskriis Austraalias

Kohalolijad, kas on ylemailmne majanduskriis on mõjutanud ka Australliat? Kas on tunda et töökohti on vähemaks jäänud, või kas üldse on midagi muutunud viimase poole aasta jooksul? tänan

Tööd otside Sydneys on olnud juhust kus tööpürood mainivad ja tööandjad samuti ,et hetkel pole tööd kuna ei lähe piisavalt hästi firmal ja seetõttu on osutunud linnas tööleidmine suhteliselt võimatuks.

Kõige suurem katastroof oli meie jaoks,kui USA bank kokku kukkus ja meie majalaenu % tõusis umbes 3-4 %. Muidu: tööd ikka on jätkunud, oleneb millega tegeled ja palju selle eest tahad. Praegu on vaikne aeg. Kuni 15 jaanuarini on enamus agentuuure ja töökohti jõulupuhkusel(+-paar päeva) Jõulude ajal ja uue aasta paiku jääb kõik nagu seisma.

Mina ei saa kurta...töötan õena haiglas ja mind taheti panna tööle 2 korda. Boss rääkis mulle auku pähe töötada üle Xmase ja uue aasta ...mille peale ma kahetsusega pidin nentima, et ma juba töötan 2 nädalat jutti!

Njaa, ma ükspäev just mõtlesin sellele, seega tänud teemaalgatajale. Meil on piletid olemas ja jõuame vahepeatuste ja ringikolamisega mais Austraaliasse. Meil siin Eesti majanduses üsna järsk langus. Meie firmanini jõudis see alles oktoobris. Praegu vaatan, et see on ikka täiesti õige aeg minekuks. Küllap midagi ikka seal Austraalias leiab, kellel töötahet ja viitsimist, see vast hätta ei jää. Vähemalt on seal soe ja närin kasvõi aastaotsa muru ja elan puuall. Viimane igatahes parem variant, kui nüristunult kuulata päevast-päeva kuidas plaanitakse sundpuhkuseid või koondamist.

vähemalt palk makstakse Aus korralikult päevapealt välja. Mingit jamamist pole ja ilma kunagi ei jää, nagu ma eestis mäletan.

Ja selle eest saad korteri üürida ja muru kah ei pea närima. Kuigi mõnel pool on üsna söödavat liiki kraami looduses. :)P

Õnneks mul need kogemused puuduvad, et palk oleks mul kunagi hilinenud või keegi venitaks ka siin Eestis. Samas ma olen kuulnud jah palju. Ei, muidugi ma arvan, et saab kenasti hakkama. Olen plaaninud juppaega jalga lasta aga oma laiskuses kinni kõik. Mugav on siiani olnud aga see surutis siin surub mind ka, ei ole õigemat aega lahkumiseks :) Söödavat kraami jah kindlasti leiab, tänavale moosekandiks, kui muu ei aita ;)

niikaua kuni pole rumalaid piiranguid su viisal,( et saad töötada 4 tundi päevas nagu student viisal ),siis saad hakkama!

Perthi kohta võib öelda lühidalt - tööd pole. Mitte ainult endal vaid teiste käest ka seda kuulnud. Hulga kaevureid ja ehitustöölisi lahti lastud, eks need võtavad nüüd vabad töökohad ära...

Üldiselt tundub et majanduslikult ikka väga vale aeg siiatulekuks. Aasta aega varem oleks pidand tulema, siis oli buum. Ilmaasjata sai Eestis kindlast ja tasuvast töökohast loobutud. Ainult Austraalia dollari langemine euro suhtes on veidi lohutust pakkunud.

Ma usun, et mingit tööd ikka leidub, siiski sõltub kõik inimesest endast, teadmistest ja pealehakkamisest. Ei ole ma Eestis hädas olnud ja ma ei usu, et ka seal oleks. Ma arvan siiski, et parim aeg tulemiseks hetkel ikka (see käib minu kohta). Mis mul siin Eestiski targemat, kui iga päev pasundatakse surutisest. Firmad koondavad jne... Kes sedagi teab kauaks mul omal siin tööd on, selge on see, et meid firmas liiga palju. Mina olen aga riskigrupp, kuna olen noor ja lasteta. Ja samas ma ei saaks väita ka lühidalt - tööd pole. Surutise tõttu vaevalt et puuviljad keelduvad valmimast ja sinna ikka abikäsi tarvis ja samuti on seal populaarne hobuste racing ja lihaloomad. Usun, et raskem on neil, kes otsivad kontorisse tööd. Mina olen nii kaua kontoris olnud, et enam ei tahagi.

Selline üldistamine "tööd pole" on isegi minu kui pessimisti vaatenurgast veidi ülepingutatud. Kui juba nii ütled, siis on minu arvates lausa kohustus täpsustada: mis tööd otsid, kas sul on auto olemas jne. Sama tuttavate kohta, kes tööd pole leidnud.

Ise hetkel Austraalias, otsin samuti tood kuid see on tosi et ei saa paris oelda et tood pole,on kull aga tahtjaid on ka palju.Kui oled nous tegema koike ja noustud tootama madala palgaga naiteks 12 dollarit tunnis siis midagi ikka leiad.

Auto ostmine on praegu küll üleliigne luksus, selle rahaga elab mõne kuu vabalt ära. Reisimise jaoks ka vaja pole - novembri lõpus sai laenatud autoga piisavalt mööda Lõuna-Austraaliat ringi sõidetud. Nüüd plaanin edaspidi Perthis paikne olla.

Ma sellepärast soovisin täpsustusi, et ameteid on erinevaid ning auto omamine on suureks plussiks (või lausa vajalik) mõne töökoha puhul.

Igaks-juhuks ütlen, et lähtun ainult loetust-kuuldust (foorumid, töökuulutused, blogid), endal Austraalia veel külastamata.

Ma ei saanud nüüd päris hästi aru, kas 2009 on halb aasta WHM viisaga Austraaliasse minemiseks või ei? Ehk keegi kohapel olijatest oskab täpsustada, kuidas on lood juhutööde leidmisega...

2009 tundub tulevat igal pool halb aasta, nii Eestis kui Austraalias. Minu mõte oli rohkem selles, et kui praegu on Eestis tasuv töö olemas, siis peaks sellest kümne küünega kinni hoidma. Kui Eestis töötu oled, siis võid samahästi ka aussie beachil lebotada, midagi ei kaota.

Tuttav käis Perthis sel nädalal kõik tööbürood ja värgid läbi, pole tööd ei linnas ega farmides. Nüüd lendas Adelaide'i, pidi seal tööd saama...

kui suur on näiteks turistiviisaga tööd leida ja siis tööandja poolt saada viisa, kuna ise kahjuks ei saa teha wh viisat. Mis ametikohti seal praegu kõige rohkem vajatakse, kas näit. tisler, puusepp oleks seal vajatud.

  1. Austraaliat on majanduskriis vaga valusalt tabanud. Borsil oli 2008 labi aegade koige halvem aasta. Aussi bors oli suuruselt kolmas kukkuja. Hullemini laks vaid Venemaal ja oli veel mingi arengumaa.
  2. Palju inimesi on lahti lastud toostuses, lastakse praegu massiliselt ehitusest. Nemad on koik sinust eespool toootsijate jarjekorras.
  3. Linnades tood t6esti EI OLE. Olen rannanud labi Melbourne, Adelaide ja Sydney. Hostelid on rahvast t2is, k6ik vedelevad niisama, kuna tood ei ole. loodavad, et ehk l2heb varsti lihtsamaks. Void saada hosteli koristajaks voi receptionisse, aga selle eest palka ei maksta, saad vaid tasuta oomaja. Flaierite ja muu promotoo eest ka palka rahas ei maksta, vaid saad omale selle teenuse valja teenida, mida reklaamid - mingi tripi naiteks reisiburoost. Ja tund flaierijagamist teeb alla 10 taala selle teenuse hinnast...
  4. Ei ole ebausalduvaarsemat tootajat kui backpacker, kes teisipaeval paremal juhul teatab, et ta rohkem ei tule, halvemal juhul kaob lihtsalt ara. Voi ilmub toole karmis pohmellis. Toomotivatsiooni tal ei ole, kvaliteeti pole motet oodata. Selline on kohalike kindel arvamus backpackerist ja sellisena votab sind iga tooandja.
  5. Eestis void sa olla firmajuht voi pearaamatupidaja, siin see ei loe. Sinu teadmised voi kogemused ei huvita kedagi. Konkureerid sa ikkagi koige odavamale neegritoole kohalike kaevurite, ehitajate, labidameestega + teised backpackerid. raamatupidajana on sul ehk voimalik saada andmesisestajaks tanu arvutikasutamise oskusele. Kuna sul on 6 kuune uhe tooandja juures tootamise piirang, ei hakka keegi raiskama raha sinu valjaopetamise peale.
  6. Turistiviisaga toole saamine unustage kohe ara. Tooandjale on vaga karmid trahvid vahele jaamisel ja seaduslike toootsijaid on rohkem kui kull.

Eelnev kaib siis linnade kohta. nii lihttoo kui kontoritoo kohta. ehituses sai u pool aastat tagasi uks valismaalane surma. Kindlustused ja trahvid laksid firmale kokkuvottes ulikalliks + suur meediakajastus. Vahemalt praegu ei julgeta valismaalasi ehitustele toole votta. Maapiirkondades ei ole ma inimestega raakinud ja ei tea, mis seis on.

Kui sul Eestis (tasuv) too olemas, siis igaks juhuks onne otsima ja raha teenima ei ole motet praegu tulla. Kui eelarve vaga pigistab, siis motle, kas on motet tulla siia kiirnuudleid sooma ja hostelis vedelema....Lennupiletite raha eest saad Eestis vahemalt paar kuud normaalselt elada

Aga Austraaliasse tulla tasub alati. Lihtsalt praegu oleks moistlik votta kaasa piisav rahatagavara, et ka ilma tood leidmata, tegemata suudaks normaalselt (loe: ilma pidevate kiirnuudlite ja ainult hostelis passimisega) mingid kuud ara elada, ringi reisida. . . . Trip.ee lisas enamiku suuri algustähti ja palub postitajal järgmisel korral tähelepanelikum olla!

Lisaks omalt poolt veel paar võlusõna - soovituskirjad, eelnev töökogemus, hea CV. Järjepidevus ja kannatlikkus tööotsimisel.

kui keegi tahab hangetega proovida antku teada.