Manchesteris korteri leidmiseks abi

Septembrist siis Manchesteri õppima, aga oleks vaja leida sobivat korterit kahele inimesele. Oskate ehk aidata?

Palju sul kuine/nädalane eelarve on? Oled sa uurinud ülikooli Accommodation Office´st, millised variandid neil pakkuda on? Minu mäletamist mööda garanteerivad nad kõigile välisõpilastele mingisuguse majutuse.

Ülikooli majutuse puhul tuleb siiski arvestada, et sel juhul tuleb igaks vaheajaks välja kolida.

Gumtree-st oled vaadanud? http://manchester.gumtree.com/manchester/5023_1.html Tuba üürides vaata, et korteris kõik oleksid üliõpilased, siis pääsed council tax'st.

Ise tegelesin eelmisel aastal sama teemaga ja otsisin peamiselt kahest allikast - Gumtree & www.rightmove.co.uk. Lõpuks näkkas gumtreest.

Ülikooli ühikad on reeglina mugavamad aga kallimad kui erarendi odavamad elatavad korterid. Samas aga arvesta erakorteri puhul üsna kallite maksudega - gaas, elekter, vesi.

Kui agentide kaudu otsid, siis on seda asja Eestist ajada kahjuks üsna raske - isegi kui piltide põhjal oled asjast huvitatud ja valmis korterit nägemata lepingut sõlmima (loomulikult ka raha maksma), siis sellest nad huvitatud ei ole - eeldavad, et ikka kohale lähed. Lepingu sõlmimine kohapeal aga ei olnud nii suur probleem, nagu mulle endale trip-i vahendusel varem tundunud oli. Olin varustanud end igasuguste arvete, tunnistuste ja soovituskirjadega kuid need ei huvitanud kedagi:)

Ja selline veebileht nagu www.upmystreet.com oli ka abiks - piirkonnal ja piirkonnal on ikka vahe sees, ka siis kui mõlemad ülikoolile mõnusas jalutuskauguses asuvad.

Minu kogemused siis Nottinghmist...

Soovituskirja soovitaks ikka võtta. Isegi kui kedagi ei huvita, on siiski suur tõenäosus, et seda tahetakse näha. Kohapeal annab iga kell ka lehe osta ja sealt koht välja valida. Asja muidugi saab ka Gumtree kaudu ajada, kuid nt siis, et oled valmis kokku leppima vaatamise aega ja seks ajaks kohale saabuma ning kui koht ei sobi, siis kusagil mujal veidike elama.

Arved (rangelt vaid gaasi- ja elektriarve) olid vajalikud vaid nt Barclay pangas arve avamiseks - korteri üürimiseks neid tarvis ei ole.

Tunnistused ehk aitaks sul tööd paremini leida, kui nt enne kooli algust ehk tööd teha sooviksid.

http://thehenri.blogspot.com/

Ühe Manchesteri eesti üliõpilase blogi, viimasel ajal ta pole sinna just sissekandeid teinud, kuid ehk kui kirjutad talle sealtkaudu või nt kommenteerid, siis ta võiks midagi vast soovitada. (Ta kunagi lisas tolle blogi aadressi siia trip.ee-sse, nii et tõenäoliselt ei pahanda, et selle taaspostitan).