Meditsiiniteenuste hinnad Austraalias

Tere. Küsimus Teile, kes Te Austraaliasse pikemaks peatuma olete jäänud. Millised on meditsiiniteenuste hinnad seal? Kust saab infot, kui pikad on järjekorrad ja mis põhimõttel see asi seal toimib.
Tänud vastamast

Hinnad on kallid :) Austraalia tervishoiusüsteemi nimi on Medicare. Lihtsalt reisides aga Medicare sind ei kata st kõik tuleb tasuda ise või läbi reisikindlustuse.
Tavaline arstivisiit maksab 50-60 dollarit, spetsialistid 100-150. GP juurde peaks saama enamasti samal päeval, spetsialistide jutule saamiseks tuleb oodata vahel kuu või kauem.
Veits rohkem on teema lahti seletatud sel lingil: http://www.austraalia.info/elu/arstid-kliinikud-ja-haiglad

Tee kindlasti reisikindlustus Eestis olles ära, see maksab suht kõik sellised asjad kinni. Isegi 'perearsti' külastuse tasu 50-60 maksab kinni.

Kohalikud kindlustused natuke kallimad ja kõige odavam variant katab lühidalt öeldes haiglakulud kuid ei kata perearsti külastust ega lihtsamaid vissiditasusid, teste jms.

Kui kindlustus tegemata siis tõsisemad teemad lähevad müstilisi summasid maksma. Ära seda viga tee, selliseid olukordi on nähtud ja inimesed pärast suurtes võlgades.

Natukene sõltub ka sellest, kus sa Austraalias asud. Lisaks sellele tasuks teada, et kui pöörduda erakorralisse meditsiini, siis on ootejärjekorrad väga pikad. Tihtipeale küündivad 5+ tundi ning ka vastuvõtutasu on suurem, algab kusagil 200 dollarist ning sellele lisanduvad kõikide analüüside tasud. Kui tekib vajadus kutsuda kiirabi, siis tuleb siinmail ka selle teenuse eest eraldi tasuda.
Kui paned vastuvõtuaja kinni, siis saad arsti vastuvõtu tasu eelnevalt uurida. Erakliinikutes on tasud oluliselt suuremad. Endal tekkis olukord, kus kätte lõigatud haavaga tuli pöörduda arsti juurde, kodu lähedal oli üks haigla. Hiljem tuli välja, et haava puhastamise ning liimimise eest tuli tasuda 400 dollarit, kuna tegemist erahaiglaga.

Hambaravi on veel omaette teema. Üldiselt hambaraviga olen mina kas lennanud Aasiasse või siis koju. Tuleb lõppkokkuvõttes odavam. :)