Mehega kahekesi Iirimaale

Tere!

Mõtleme mehega kahekesi aastaks-paariks Iirimaale tööle-elama minna. Kas targem oleks kasutada mõnd Eesti vahendusfirmat või hoopis sõita kohale ja otsida töökoht seal? Kohapeal on meil tuttavad olemas, kes annaksid üürile toa oma majast seega elukoha probleem puudub. Samuti on ka keel heal tasemel suus, no karta on, et aktsendi ja slängiga harjumine võtab aega aga siiski... Raha kaasa võtta ei ole just palju, kuid õnneks on võimalus elukoha eest hiljem tasuda. Ehk oskab keegi soovitada kust peaks alustama? :)

Sain just ka Šotimaalt maili: tulge aga tööle. No tore on ju? Šotlased pidi hea rahvus olema.

Mis tööd siis Šotimaal pakutakse?

Kas keegi ka oskab nõu anda tööle saamisest Šotimaale?

olen Iirimaal juba 4-ndat aastat. Ma soovitaks ikka tulla kohapeale ja hakata siin CVsid laiali jaotama, pole mõtet vahendajatele maksta. Alustuseks on mõtekas oma CVd hotellidesse pakkuda. Sealne personal vahetub kogu aeg ja kogu aeg on neil töökäsi vaja. Ega seal palju maksta aga € 8.65 tunnis peaks kätte saama, see siin hotellinduse miinimum, eks kui hotellis töö saadud ja kohanetud siinse elu-oluga siis võib hakata edasi vaatama. muidugi võib kiigata ka FAS-i kontoritesse. Kohalik tööhõiveamet. Turva- ja laotööd leidub alati. Vaata ka www.jobs.ie www.irishjobs.ie www.fas.ie aga avaldusi enne saabumist pole mõtet saata, sest keegi ei vaevu kontakteeruma kui sa kohapeal ei ole.

aga kus piirkonnas ise olete ja äkki saate aidata odavama majutuse leidmisega jne....või saate saata enda e-maili aadressi saaks edasi suhelda....

majutuse kohapealt vaadake www.daft.ie sinna saate ka ise oma kuulutuse üles panna. võib-ollaa keegi võtab ka ühendust, aga kui teil veel töö ei ole kohapeal ees ootamas, siis on see kahtlane, sest landlord reeglina soovib ikka ka soovitust töökohast enne kui rendilepingut sõlmib. hea site on veel www.gumtree.ie kus leiab nii majutust kui ka tööpakkumisi. Ise ma ei oska midagi hetkel soovitada, sest ei tea kedagi kellel oleks tuba üürile anda ja mis on teie jaoks kallis või odav? Vähemalt Dublinis loeb väga palju asukoht, Ise elan siin kesklinna äärel ja maksan € 500 kuus + elekter, gaas, internet, TV. Jagan 3 magamistoaga korterit kahe Saksa tüdrukuga. Muidugi äärelinnas saab ehk toa € 300 kuus kätte aga eelistan kesklinna, sest see on lähedal töökohale ja kõik vajalik on jalutuskäigu kaugusel. Kuni töökoha saamiseni võiks ju ka kuskil Hostelis elada, Dublinis on mitmed mis pakuvad tuba nii € 10 öö aga tingimused ja seltskond ei ole ehk nii kenad. Juhul kui õnnestub kuskile hotelli töö saada, siis mõned (inglismaal paljud!) pakuvad ka nii live-in võimalust, siis majutus arvestatake palgast maha. Väljaspool Dublinit n.ö. perehotellid pakuvad seda võimalust päris palju. elukoha leidmisel arvestage sellega, et reeglina nõutakse tagatisraha, mis on nii 1 kuu rent (selel saad tagasi kui rendilepingu lõpetad ja ei ole tuba/korterit/maja kahjustanud. Ise olen kohalikest eestlastest võõrdunud ja tõesti ei tea kedagi kes võiks nõu ja jõuga aidata kahjuks. Võib olla keegi Trip.ee´st saab teile abiks olla. Olen kuulnud et Wexfordis ja selle õmbruskonnas on üsna suur eestlaste kogukond.

Kindlasti on parem vaadata omaette Flat tyypi elamispind ja mitte kellegagi jagada ei korterit ega maja.Omal on kogemused nii majas elamisega,kus kaaslasteks olid Leedukad(sorry,ei kommenteeri),antud ajal oman 10 minuti jalutuskaigu kaugusel Flat-tyypi tuba,ja majas on 6 korterit,igal oma pesa...kuu 600€+ elekter 25€,internet omal kulul,,kaabel tv tasuta..vaga rahul.Tood aga tuleb toesti kohapeal olles juba vaadata.Ise tulin kyll vahendaja kaudu,aga vedas nii tooandja kui vahendajaga(ei mingeid vahendustasusid,tooandja maksis koik kulud,lennu-kui 2 esimese kuu rendi kulud+avanss 500€)Olen samas firmas juba yle aasta ja vaga rahul.Alustuseks maksti 9.35 tunnis,nyydskes 11.04 tunnis,ja iga kuue kuu tagant palga number kasvab.Proovisin vahepeal uut tood otsida ja FAS-i kaudu tundus moistlik,kui on hea CV ja hea pealehakkamine pole raske tood leida.Ei oska momendil midagi head soovitada,aga tubli pealehakkamine on pool voitu...