Miks eestlased on sellised

Miks eestlased on pahatahtlikud?

Sinul läks siis küll halvasti. Ma ise olen selles firmas töötanud juba 8 kuud ja mina olen superlux rahul. Firma poolt antud korteri ütlesin peale 3 kuud ülesse ja kolisin hoopis päris omaette elama. Praegu on igal pool raske ja arvestada tuleb igasuguste asjaoludega. Ka seal firmas räägiti, et kohe ei pruugi endale klienti leida. Loodan, et sul laheneb kõik hästi ja leiad endale sobiva kliendi.

Erinevad nimekujud - Complete Care Holdings Ltd. Complete Care The Complete Group Complete Group

Igatahes firma kontor on Birminghami lähistel Telfordis. Ja nädalane kursus toimub samuti Telfordis. Ja edsi on siis niimoodi, et kellel veab, kellel mitte ... Vedamine tähendab seda, et sul on tore klient, manager, teamleader ja töökaaslased, kes töötavad sama kliendiga. Siis on elu talutav, isegi ilus. Sel juhul on tõesti võimalik firma pakutud elukohast, mis tavaliselt on võrdlemisi kole ja ebamugav, 3-6 kuu jooksul välja kolida. Väljakolimiseks on vaja kaht tingimust:

  • raha, et maksta ühe või kahe kuu üür ette, kui seda nõutakse;
  • kindlat klienti, kelle lähedusse siis see uus elukoht otsida, et transpordi peale kuluks võimalikult vähe aega ja raha.

Kui sul aga ei vea, siis sa ei saa kohe kindlat klienti. Paraku - kui pole kindlat klienti, pole ka kindlat töögraafikut. Istud oma koledas elukohas, mis asub näiteks surnuaias (JAH, SÕNA OTSESES MÕTTES, SURNUAIAS SEES) ja ootad, et ehk helistab su manager ja teatab, et on leidnud sulle sobiva kliendi, kelle juures saad töötada täiskoormusega - 30-40 tundi nädalas. Või et helistatakse vähemalt rota department´ist ja pakutakse juhutööd, s.t. kuhugi kedagi asendama. Viimasel juhul pead olema valmis startima KOHE, olgu varane hommik või hiline õhtu. No ja stardidki, sest päris ilma rahata ei saa ju kuidagi hakkama ... Asi on nimelt niimoodi, et kui sulle ei pakuta tööd, ei saa sa ka palka!!!!!!! Jah, firma võib su jätta ilma igasuguse sissetulekuta lihtsalt ootama! Nii mööduvad päevad, nädalad, võib-olla kuud ... Kas selline kohtlemine on seaduslik!?

Ei ole! Ikkagi 21. sajand, Euroopa Liit jne. Võtsime ühendust Eesti EURESega ning seejärel EURESe kohaliku esindajaga, kelle nimi on Lorraine Morris.
Tema kohe kindlasti ei arva, et firma võib töötajatega käituda nagu pähe tuleb! Ja nüüd on asjad niimoodi, et Complete Group´i tegemisi uurib Her Majesty´s Revenue and Customs! Et miks ikkagi firma läheb Eestisse, Ungarisse ja Portugali uusi hooldajaid palkama, kui neilgi, kes juba siin, pole tööd. Ka paljudel UK kodanikel mitte. Eks kogu see uurimine võtab ilmselt inglastele omaselt tohutult aega, aga jää on hakanud liikuma. Vähemalt ei tooda ehk enam välismaalt inimesi juurde, et nad siis jätta surnuaeda näljasurma ootama ...

Ja ma ei ole kunagi kusagil kogenud nii ülbet ja ebaviisakat käitumist ülemuste poolt! Kontoriinimesed naljalt telefonile ei vasta, tagasi ei helista, ei vasta e-kirjadele ega sõnumitele. Ja siis veel mängitakse lolli, et me oleme püüdnud sinuga kontakteeruda, et sulle asendustööd/uut klienti pakkuda, aga su telefon oli välja lülitatud, või et kas sul on mitu numbrit ... Ikka uskumatu tase, eks ole!? Minu manager tõmbus tagasi alles siis, kui ma ütlesin, et ma kannan telefoni kaasas nagu kass poegi, kas võtame tema ja minu mobiilifirmadest kõneeristused!? Võib julgelt väita, et 90% klientidest ei ole kontori tööga rahul. Ma nägin, kuidas kliendi ema peaaegu hüppas rõõmust, et Complete Group´ist lahti saab! "We have only two weeks left to stand this company!"

Lõppkokkuvõtteks võib öelda: ENTER AT YOUR OWN RISK!

Enne, kui otsustad, vaata GOOGLE-st: BBC – Panorama – Britain´s Homecare Scandal Lisaks seal mainitud firmadele on sarnase profiiliga veel Beech, Supporta, Careforce, MEARS ja võib-olla on neid veel ja veel. Kui Eestis lausa nälg näpistab ja tööd kohe kuidagi ei leia, siis ehk on mõtet siia tulla. Aga kellel plaanis rikkamaks ja/või targemaks saada – no seda lootust eriti ei ole … Ehk kui, siis selles mõttes, et mis ei tapa teeb tugevamaks!

Nüüd on see "Britain´s Homecare Scandal" võimalik YouTube´st ära vaadata!

Mida arvate firmast "Active Assistance Ltd"? Kas nemad on ka petised?

Pole nad midagi petised, lihtsalt mõnele eestlasele võibolla ei sobi hooldaja töö. Mina töötan juba pikemat aega just selles samas firmas, mis siin maha on tehtud :)

Kas selliseid hooldaja töid ka on kus selliseid kohustusi pole nagu hooldatava pesemine ja p***e pühkimine mähkmete vahetamine?

Ja kuidas toimida kui hooldatav on skitsofreenik ja altshaimeriga? Tuttav kunagi ei jõudnud ära kiruda selist patsienti keda ta Eestis hooldas.

Minu teada meie linnas töötavad mõned eestlased, kes tegelevad õpiraskustega või nt hingamisraskustega inimeste abistamisega, nn support workers ehk tugitöötajad.

Active Assistace Ltd kohta ei oska midagi öelda. Enara kohta olen kuulnud, et nad ei maksa palka välja.

Aga kas keegi on kuulnud firmast Human Resource(GetWorkMedical)??

Firma nimi vist ikkagi Absolute Recruitment. Kandideerisin ka ise sinna hooldajaks, kuid viimasel hetkel postitusi lugedes otsustasin loobuda.

Väidetakse, et teen antud firmat maha. Ma ei näe põhjust, miks ma peaksin valetama. Valetavad just vahendusfirmad kes saadavad inimesi antud firmasse. Kicki 25-le, et ma ikka ei valeta kuna Inglismaal on juba antud firma kriminaaluurimis all. On ainult aja küsimus millal nad tegevuse lõpetavad. Seamoodi käituti ka portugalaste, hungarlaste ja teiste eestlastega. Nii, et hoia suu kinni```

Natuke töötamisest hooldajana Inglismaal. Tulin samuti läbi Absolute recruitmenti. Pehmelt öeldes pole nad päris täpsed oma lubadustes. Või õigemini õeldes on nad poliitiliselt korrektsed lihtsalt. Aga väga palju olulist infot jätavad nad ütlemata, mis aga mõnele minejale saaks väga oluliseks aspektiks otsustamisel. Kõige peamine on see, et üldiselt mistahes firma kaudu või mis firmasse Te hooldajaks lähete Inglismaal, siis olge valmis, et nende süsteem pole selline nagu Eestis. See tähendab siis seda, et tegemist on voodihaigete inimestega, kes ei suuda ise kõndida, keha hoida, käsi liigutada jne. Ehk siis kui Teile jäetakse mulje, et Te lähete vaid nö koduabiliseks, kes aitab teha kergemaid kodutöid (söögi tegemine, nõude pesemine, koristamine jne) ning aitab vanureid sõidutada autoga poodi, arstile jne, siis see ei ole kindlasti ainult nii. Te võite mõelda, et no pole viga, vanur elab ju oma kodus, järelikult peab ta olema piisavalt kõbus, et saada oma igapäevaste eluliste toimingutega ise hakkama. Aga asi ongi nii, et Inglismaa hooldusüsteem toimib teisiti kui Eestis. Siin hakkate Te kindlasti ja arvatavsti just esimesest tööpäevast peale nägema voodihaigeid inimesi (kes vanuse poolest ei pruugigi olla kõige vanemad), kellel on vaja ühes päevas keskeltläbi 4 korda mähkmeid vahetada ja selliseid kliente on päevas ikka oma 3-4. Lisaks rooja pidevale koristamisele on voodihaigete transportimine erinevate aparatuuridega voodisse, voodist välja, ratastooli, ratastoolist välja jne. Samuti ei ole nad kõik väga kergekaalulised !!! Füüsiliselt üsna kurnav töö. Kui soovite tulge Inglismaale hooldajaks, omad kogemused annab see kindlasti, kuid ärge uskuge vahendusfirma nö juriidiliselt korrektset ning suhteliselt ilustatud juttu. On ka olemas kergemaid kliente,mida nad oma kuulutustes lubavadki, kuid tõenäoliselt pannakse Teid alguses kohe kindlasti tegema musta tööd ning hiljem ehk juba segiläbi- nii kergemaid kui raskemaid. Samuti need põhjalikud koolitused mida nad lubavad on bullsh*t, mõni firma ehk koolitab ka, kuid see firma, kus mina olin, koolitas ainult 2 päeva üldist mula. Kuid nendest imeaparaatidest, millega neid voodihaigeid transporditakse (mida üks mitte hooldaja kogemust omav inimene pole varem näinudki), põhjalikult dementsusest ja paljust veel olulisest ei ole juttugi. Lihtsalt visatakse pea ees tulle ja kui mingi intsident või õnnetus peaks juhtuma, siis mõtle ise, mida peaks koheselt tegema.

To katz 204, kas elamine on kliendi enda kodus voi peab elamispinna ise yyrima, kas on ma vabu paevi voi tootate ka laupaeval-pyhapaeval, kas too algab ja lopeb kindlal kellaajal voi on graafiku alusel? Ette tanades,

Sirius

Kicki 25-le ja teistele : Absolute Recruitment firmat ei soovita,Inglismaal tõesti oli kriminaal menetlus ja Absolute Recruitment kaotas. Ehk sama firmajuht, mis on ks Eestis ei tohi ülde firmat juhtida. Kui selline case on olemas siis vist ei ole väga usaldusväärne firma.