Millega keegi Hispaanias elatist teenib ? Kas on keegi teist ka Kinnisvaraga seotud ?

Tere, küsimus siis Hispaanias elavatele Eestlastele, kes millega igapäevast leiba lauale toob ?

Miks küsin? Kuna on plaanis ka endal tulla üle kaema mis seal täpsemalt ees ootab :)

Lisaks selline kerge võrdlus poehindade suhtes-

  • kanafilee -
  • seafilee -
  • piim -
    Mähkmed -
    muna -

või on äkki olemas mingi leht kust võrrelda ?

Ning kui keegi kes tegeleb kohapeal kinnisvaraga peaks seda lugema, võiks mulle postkasti kirjutada ! aitäh !!!

Suht hea ülevaate hindadest saad lehelt www.lidl.es

seda sai juba lehitsetud, aitähh

Noh, niipalju ikka võiks, et enne korra ise vaatama tulla, siis on ka hindadest ülevaade olemas. Jääb ka arusaamtuks see „kinnisvaraga tegelemine“, kas see on ost-müük, üürimine, arendamine? Konkreetsust on vähe.

Oskan rääkida lõunapiirkonna kohta. Suurem osa siin elavatest eestlastest on ise endale tööandjad. Üks popimaid valdkondi ongi vast kinnisvara. Samas on konkurents meeletu, sest kinnisvaravahendus on siin pea iga Jose ja Juani nö teine amet. Palgatööd on siin raske leida. Hispaania keel peab puhtalt suus olema ja hea kui lisaks inglise või vene keel. See on eeliseks, sest kohalikud eriti võõrkeeli ei räägi.
Hinnad on enam-vähem samad mis Eestis.
Sinu välja toodud asjad
kanafilee – eile nägin Mercadonas (siin kõige levinud poekett) oli soodukas 4,50 kilo, aga tavaliselt kuskil 5-7 eurot kilo.
seafilee – ei ole kunagi kilohinda vaadanud, aga vast on sama mis Eestis
piim – joodav piim, ehk see mis külmletis seisab on Mercadonas 85 senti liiter. Pool aastat säiliv piim, mida nad ise joovad on odavam.
Mähkmed - tõesti ei tea
muna – Mercadonas on 12 L suuruses muna 1,35 ja M suuruses 1,20

Eks ka palgatööga on nii nagu ta on.. mina leides piirkonna kus tahan elada sain koheselt ka töö korralikus kontsernis nõrga hispaania keelega. Küsimus pigem selles mida oskad, tahad ja kuis end müüd. Paljud, ka kohalikud saadavad cv kuid-aastaid tulutult. Mida suuremad linnad seda suurem konkurents odavate sisserändajatega Marokkost ja muudest Aafrika riikidest. Mingi ülevaate tööturust saad www.infojobs.net .

Hinnad on vist päris varieeruvad piirkonniti, kohati kuulen hindasid ala 2.5 eurot kana kilo kohta , samas teises kohas kanafilee kuni 7€ kilo, kuid eks turismipiirkond olegi vähe kallim kui mujal.

no andke ikka aru endale, mingi kanaliha ja piima hind on küll köige väiksem kulu mida vörrelda teise riiki elama kolimisel.

Kas täna jäi õhtusöök söömata, et siin välja elad ennast ? Äkki ma tahan kanafileed ja pannkooke inimestele kohvikus pakkuma hakata ? Mis see sinu asi on mis mind huvitab ? Ma küsisin inimeste käest viisakalt ja kenasti mis mind huvitab.

Ela oma rasket elu mujal välja ;) ja ole mõnus edasi !

Kohviku jaoks ostetakse toitu jaepoest? Nojah. Mina ennast siin välja ei elanud, vaid juhtisin söbralikult tähelepanu, et toidu hind on küll viimane kuluartikkel, mille pärast teises riigis muret tunda, eriti kui asume samas tollitsoonis.
Sinu suhtumise pealt on näha, et inimestel ei tasu eriti sulle nõu ja abi anda, pärast peavad nentima, et ükski heategu ei jää karistuseta.

Ma ei näinud küll teiepoolt mingit nõu ega abi , pigem puhtatõulist targutamist, kuid jätame selle teema nüüd asjalikke kommentaaride valda ning kui jäi veel midagi südamele siis anna aga tuld postkasti !!

Mis vahet seal on mida inimene võrrelda soovib? Mul pole raske seda infot välja anda, kui kursis olen :)

Räägime siis muudest kuludest ka. Vein on oluliselt odavam :) Õlu samuti. Lõuna-Hispaanias on üürihinnad väiksemad kui Tallinnas, veekulu kohe oluliselt väiksem, elekter oluliselt kallim. Autokütus on kallim kui Eestis (kui Eestis oli aastavahetusel alla euro liiter, siis siin umbes 1,2 millegagi), ühistransport on ka kallim. Mis veel? Kinopilet on mõne euro võrra kallim. Välja söömas käia on odavam, 10 euroga saab korralikus ventas kolmekäigulise lõuna, mõnes kohas suisa koos veiniga :)

Nonii vähemalt on mõttekaaslasi ka , inimesed on juba passiivsed siin üldiselt.

Korterite hindu nt. Marbellas olen vaadanud ja paneb tõesti ainult ahhetama :)

Marbella on kusjuures kõige kallim kant.

Ilmselgelt. Koht kus ka palju paksu rahakotiga turiste käib :D Kas sa oma postkasti vaatasid ?