Millise viisaga ja kuidas tohin reisida USA-sse?

Mind on juba ära vaevanud mööda netilehekülgi tuulamine ja informatsiooni kogumine viisade kohta..Ja lähen lihtsama vastupanu teed..
Olen 17 ja mul on võimalus ja kindel plaan minna USA-sse töötama/õppima. Aga just siin see asi hargnema hakkabki. Ameerikasse mineku põhjuseks on just see et saada kogemusi hobusekasvatuse, aretuse jne kohta. Elaksin kohapeal,saaksin trenne ja kogemusi juurde.. ja vastutasuks teen mina tallitööd!
See on ju midagi töö ja õppimise vahepealset..
Kas ma üldse saaksin viisa?? Kui siis missuguse viisa peaksin valima?
Igasugused soovitused ja vastused on hea meelega oodatud.
Ette tänades: Katri

Oleneb kauaks sa tahaksid minna.Muidu võid taotleda ka turisti viisa (kuid siis võid maksimaalselt olla maal 6 kuud-seda aega võib üritada pikendada)isegi kui saad viisa 10 aastaks.

Ma pakuks, et ju sul ikka ametlikku tööviisat on vaja, kuna õppeviisa jaoks on sul vaja ühte form'i mille väljastab sulle kool. Ja õppeviisaga saab nagunii ju töötada ainult kolledzi pinnal, mis nagu iseenesest sobiks aga nagu ma ütlesin, küsimus tekib sellest, et kes sulle vastava form'i väljastab.
Ma pakun, et kõige lihtsam on leida endale üks hobusekasvandus, kes pakuks sulle midagi internshipi taolist ning väljastatakse ka tööviisa..see on muidugi arvestades asjaolusi kulukas ja keeruline.

Kas peab just ilmtingimata olema Ameerika? Tean Hiiumaa poissi, kes töötab kuskil Dubais hobuskasvanduses ja nii palju kui kuulnud olen, elu üle ei kurda.

Ma arvan, et õppeviisaga tekib see probleem, et sul on vaja ühte form'i mille väljastab kool. Kuid ma saan asjast aru, et kooli sul pole? Kui pole kooli pole ka form'i.
Muidugi õppeviisaga tulevad kaasa ka paljud piirangud, näiteks võid töötada ainult kooli territooriumil ning tunnid on paika pandud.
Tööviisa saamiseks peaksid arvatavasti otsima endale mingi hobusekasvanduse, kes oleks nõus sulle neid pabereid ajama, sponsoreerima ning enda juurde võtma. Seal jällegi see piirang, et viisa on seotud ühe tööandajaga jne.
Ühesõnaga ei oskagi sulle midagi soovitada.

Aga miks just Ameerika?
Maailmas ju muid maid ka. Tean ühte Hiiumaa poissi, kes töötas Dubais hobusekasvanduses (või vist on siiamaani seal, täpselt ei tea moment), sai võistlustel käija jne. Hobusekasvatuses sihiks ma just rohkem kuskile sinna kanti.

Aitäh teile.
Andsin juba selles suhtes alla. Viisa taotlemine on minu jaoks liiga keeruline ettevõtmine!
Leidsin töö Inglismaal, sõidan sinna juba reedel.