Minu klaviatuuril puuduvad täpitähed!

Sellel teemal on siin muidugi juba korduvalt juttu tehtud - aga kuna välismaale elama siirdunud kaaskodanike arv aasta-aastalt kasvab, kasvab võrdeliselt ka nende kogus, kes tahavad oma muljeid jagada võõrkeelse arvutiklaviatuuri vahendusel.

Seepärast - abiks igaühele - paluks enne postitama asumist tingimata lugeda läbi alljärgnevad instruktsioonid täpitähtede tegemiseks mitte-eesti klaveril.

Variant A (kõige kiirem) Õ = Alt+0213, õ = Alt+0245 Ä = Alt+0196, ä = Alt+0228 Ö = Alt+0214, ö = Alt+0246 Ü = Alt+0220, ü = Alt+0252 Š = Alt+0208, š = Alt+0240 Ž = Alt+0222, ž = Alt+0254

Variant B (pisut aeganõudvam) Võta stardimenüüst Programs → Accessories → System Tools → Character Map. Kopeeri vajalik täht ja kleebi teksti (kes veel ei tea, siis kiirkäsklus Ctrl+V).

Variant C (vajab mõningat eelettevalmistust ja head klaviatuuritundmist) Installi oma arvutisse kõik vajalikud keeled ja klaveri kujundused ning vaheta vastavalt sellele klaverit, mis keeles kirjutad.

Variant D (kui ollakse ülalnimetet variantide rakendamiseks laisavõitu) Kasutage lihtsalt ilma täppideta tähti.

Kui väga tahta norida, on variantide A või B abil võimalik laitmatult kirja panna tegelikult peaaegu kõikide Euroopa keelte peenemaid nüansse - olgu selleks siis lätlaste Ā, tšehhide Ř, taanlaste Ø või islandlaste Þ. Aga see selleks.

Kindlasti ei tolereeri trip.ee ei nüüd ega ka edaspidi postitusi stiilis "kas minna pyhap2eva 6htul n2idendit vaatama v6i v6tta hoopis 66klubis m6ned 6lled". Mingit arutelu sellel teemal toimuma ei hakka. Kurb, kuid pidulik.